fit.pl mobile logo

Wakacje młodych diabetyków

Prawie 50-ciu młodych diabetyków wzięło udział w obozach tanecznych zorganizowanych w tym roku przez firmę Medtronic  
Dzieci chore na cukrzycę po raz kolejny mogły uczestniczyć w wakacyjnych obozach zorganizowanych przez firmę Medtronic Poland. Firma już po raz trzeci zorganizowała wypoczynek dla młodych diabetyków. Dzieci w trakcie obozów zdobywały wiedzę na temat choroby, uczyły się jak radzić sobie z problemami, poznały rówieśników
z podobnym bagażem doświadczeń. Dla większości z nich wyjazd był szkołą samodzielności.

Firma Medtronic od trzech lat organizuje obozy wakacyjne dla młodych diabetyków. W tym roku zorganizowano dwa obozy taneczne dla 46 diabetyków w wieku od 10 do 17 lat w Zagrodzie Kuwasy na Podlasiu. Dzieci były otoczone profesjonalną opieką. Nad bezpieczeństwem uczestników obozów tanecznych czuwała kadra złożona z lekarza, psychologa, pielęgniarki, dietetyczki, wychowawców, trenera tańca nowoczesnego oraz koordynatora.

- W przypadku diabetyków jedną z najważniejszych kwestii jest edukacja i umiejętność radzenia sobie z emocjami. Te dwa elementy pomagają utrzymać prawidłowe wyrównanie cukrzycy – mówi Monika Barnaś, psycholog prowadzący zajęcia w trakcie obozów.

Uczestnicy obozów uczyli się efektywnych metod samokontroli cukrzycy. Poznawali zasady zdrowego odżywania, uczyli się m.in. właściwych nawyków żywieniowych oraz liczenia wymienników węglowodanowych i białkowo-tłuszczowych. Praktyczna nauka odbywała się przy każdym posiłku. Dzieci ważąc produkty samodzielnie oceniały liczbę wymienników oraz zawartość węglowodanów w potrawach. Uczyły się również, w jaki sposób prawidłowo wymieniać zestaw infuzyjny w pompie insulinowej.

- Pobyt na obozie był nie tylko wspaniałą zabawą, ale również szansą zaznajomienia się z zagadnieniami związanymi z cukrzycą i możliwościami pompy insulinowej. Córka nabrała pewności siebie, teraz zmienia wkłucia samodzielnie – opowiada mama jednej z uczestniczek wyjazdu.

Codziennie odbywały się zajęcia sportowe i taneczne. Były one doskonałą okazją do nauki dobierania odpowiednich dawek insuliny, na którą przy wzmożonym wysiłku fizycznym zapotrzebowanie jest większe. Psycholog obecny podczas obozu podpowiadał dzieciom, jak na co dzień radzić sobie z chorobą, pokonywać kolejne etapy i stawać się bardziej samodzielnym. Zajęcia były pomyślane w taki diabetic2sposób, aby pokazać uczestnikom różne perspektywy spojrzenia na chorobę oraz wzmocnić wiarę we własne siły.

- Istotnym zadaniem jest przekonanie diabetyka, że cukrzyca to choroba, z którą można normalnie żyć i jeśli stosuje się odpowiednie zasady nie stanowi bariery w życiu. Ważne jest, aby zaakceptować swoją chorobę. Od tego w jaki sposób diabetyk będzie ją traktował, zależy jak będzie żyć – podkreśla Monika Barnaś.

Obóz wakacyjny stwarzał również dzieciom możliwości nawiązania kontaktów z rówieśnikami. Wsparcie psychiczne i wymiana doświadczeń było bardzo ważnym aspektem dla uczestników wyjazdu.

Dla wielu, obóz był przełomem, zmieniającym podejście do choroby.

- Atmosfera koloni pomogła mojemu dziecku zarówno zaaklimatyzować się w nowym środowisku, jak i poradzić sobie z kłopotami i przykrościami, jakie niesie cukrzyca oraz zrozumieć, że cukrzyca nie ogranicza – podsumowuje wyjazd mama Marty.

Organizacja obozów wakacyjnych to jedna z wielu aktywności o charakterze edukacyjnym realizowanych przez dział cukrzycy w firmie Medtronic. Firma jest zaangażowana w edukację lekarzy i pacjentów, rozwój nowych terapii i technologii stosowanych w leczeniu chorób oraz w działania zmieniające podejście do chorób przewlekłych.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl