fit.pl mobile logo

Zatkany dziecięcy nosek?

Gdy zauważysz, że twoja pociecha pociąga noskiem i ma problemy z oddychaniem reaguj szybko. Pozornie niegroźna dolegliwość zwana katarem, może być przyczyną groźnych powikłań
W czasie trwania nieżytu najważniejsze jest dokładne oczyszczanie noska.

Nieżyt nosa łączy się z nieprzyjemnym uczuciem obrzęku i przeszkadza w oddychaniu, co jest szczególnie trudne dla niemowląt i małych dzieci, które nie potrafią go same oczyścić.

Dodajmy, że noworodki i niemowlęta nie potrafią sprawnie oddychać przez usta i przez pierwsze miesiące życia oddychają wyłącznie przez nos. Nic więc dziwnego, że wraz z katarem jednocześnie pojawia się rozdrażnienie. Maluch nie może spać, jeść i bawić się. Za to często popłakuje i złości się.

Najważniejszym zadaniem dla rodzica, którego dziecko ma zatkany nosek jest jego oczyszczenie i udrożnienie, tak aby malec móg swobodnie oddychać. Aby nie uszkodzić delikatnej błony śluzowej, jamę nosową trzeba pielęgnować bardzo delikatnie. Równocześnie ważne jest, by zrobić to dokładnie. Wielu rodziców narzeka, że nie jest to zadanie ani łatwe ani przyjemne, gdyż wierzgający, płaczący maluch skutecznie uniemożliwia czyszczenie noska. W takich przypadkach warto skorzystać z nowoczesnych i efektywnych rozwiązań, jakie podsuwa nam medycyna. Bardzo praktycznym i skutecznym produktem do pielęgnacji i oczyszczania nosa jest naturalny produkt Afrin® PureSea Baby, który jest rozpylany w postaci delikatnej mgiełki za pomocą wygodnego aplikatora, który odmierza odpowiednie dawki do stosowania. Dzięki temu rodzic nie musi się martwić, że zastosuje za mało lub za dużo płynu.

Produkt jest w 100% naturalny, nie zawiera konserwantów ani dodatków chemicznych i może być używany tak często, jak to jest konieczne. Może być już stosowany u noworodków od drugiego tygodnia życia. Działa w nosie jak „miotełka”, powodując rozmiękczenie i usunięcie zaschniętej wydzieliny, umożliwiając tym samym jego dokładne oczyszczenie. Już po kilku chwilach od zaaplikowania dziecko odczuje wyraźną ulgę. W ten sposób można oczyszczać nos dziecku kilka razy dziennie, koniecznie przed jedzeniem i spaniem. Naturalna woda morska w sprayu sprawdzi się również w przypadku dzieci cierpiących na alergię. Płukanie i oczyszczanie nosków może znacząco ograniczyć objawy alergii. Choć nie jesteśmy w stanie wyeliminować ze środowiska substancji uczulających, to dzięki oczyszczaniu nosa z alergenów, możemy zmniejszyć objawy alergii.

W sposób łatwy i naturalny możemy pomóc dziecku w czasie trwania nieżytu nosa. Woda morska do oczyszczania, nawilżenie powietrza w pokoju, a także układanie dziecka główką wyżej, tak aby wydzielina mogła swobodnie wypływać. Nie zapomnijmy też o częstym przytulani a katar przejdzie szybko i niezauważalnie.

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl