W listopadzie sportowcy zapuszczają wąsy w szczytnym celu

Przez ostatnie 10 lat dwukrotnie wzrosła liczba zdiagnozowanych przypadków raka prostaty w Polsce. Nowotwór wykryty zbyt późno jest w dalekim stadium rozwoju i ma mniejsze szanse na wyleczenie.
2021-11-02 00:00
Udostępnij
W listopadzie sportowcy zapuszczają wąsy w szczytnym celu

Żeby budować świadomość na temat raka prostaty, niektórzy mężczyźni przyłączają się do zapoczątkowanego w 1999 roku w Australii ruchu Movember i… zapuszczają wąsy. Movember jest bowiem słowem, które zostało utworzone z połączenia słów mustache (wąsy) i November (listopad). Ruch ma na celu zbierać środki na walkę z chorobą oraz edukować mężczyzn na temat dbania o swoje zdrowie. Zyskując popularność na całym świecie dotarł również do Polski.

W ramach akcji drużyna futbolu australijskiego AFL od 1 do 30 listopada będzie zbierać pieniądze na portalu Pomagam.pl. W grudniu, wszystkie zebrane pieniądze trafią do organizacji Movember Polska / mosznowladcy.pl. Drużyny futbolu australijskiego działają w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Bydgoszczy i w Nysie.

Linki do zbiórki: https://pomagam.pl/aflpolska

Portal Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.