2023-10-16 00:00
Udostępnij
Marek Prusiński

Z ponad 25-letnim międzynarodowym doświadczeniem w świecie Health & Fitness, moja pasja i dedykacja do branży zaczęła się w 1994 roku. Moje korzenie sięgają roli trenera personalnego oraz instruktora fitness w Les Mills w Nowej Zelandii.

Potem wspaniała przygoda jako Fitness Director na Karaibach. Zarządzałem strefą fitness na statkach turystycznych floty Royal Caribbean Cruise Line, prowadziłem treningi personalne oraz zajęcia fitness, koordynowałem sportowymi imprezami dla turystów

Kolejne podboje świata to awans na kluczowe stanowiska w sieciach fitness w Europie i Azji. Jako Jatomi Group Head of Fitness miałem pod sobą dział trenerski oraz instruktorski w Polsce, a następnie Malezji, Indonezji oraz Tajlandii. Ekspansja z 2 klubów w kraju do 33 jako cała sieć. A jako Fitness Director w MarsSportif w Turcji od podstaw rozwijałem dział trenerów personalnych, akademię szkoleniową, tworzyłem procesy, wspierałem otwarcia nowych lokalizacji.

Pracowałem również jako Fitness First Senior GM w Malezji. Po powrocie do Polski współpracowałem z Xtreme Fitness Gyms obejmując stanowisko Head of Fitness, a następnie Manager d.s Rozwoju Produktu. I tutaj zbudowałem cały proces szkoleniowy kadry trenerskiej, wdrażałem procesy, stworzyłem koncept treningowy 10XTraining, szkoliłem kadrę trenerską, franczyzobiorców wspierając jednocześnie rozwój tej sieci franczyzowej w naszym kraju.

Setki godzin spędzonych na sali szkoleniowej, wprowadziłem różnorodne strategie dla trenerów personalnych i kadry fitness w ramach współpracy z renomowanymi firmami fitness na świecie. Moje doświadczenie w budowaniu konceptów treningowych przełożyło się na stworzenie trzech unikalnych klubów butikowych boxing i HIIT w Malezji.

Mój duch przedsiębiorcy doprowadził do założenia LifeGRITAcademy, firmy konsultingowej dedykowanej branży fitness. Od 2022 roku prowadzę również mój własny kanał podcast LifeGRITAcademy. To już niemal 50 odcinków w moim portfolio, a to jest dopiero początek.

Obecnie jako Head of Training & Product Development współpracuję z NAOMI FITNESS DESIGN, firmą z szerokim portfolio produkującej sprzęt siłowy oraz funkcjonalny dla klubów fitness na całym świecie. Pomagam w rozwoju produktów, wspieram działania sprzedażowe i marketingowe. Moim głównym celem jest jednak rozwój innowacyjnego modelu zajęć grupowych 10XTraining, który stworzyłem, i który wraz z NAOMI FITNESS DESIGN oferujemy operatorom fitness na całym świecie.

Artykuły eksperta: