fit.pl mobile logo

Aktywność fizyczna dzieci - jak wygląda?

Według najnowszych badań Banku Pekao S.A. na temat aktywności fizycznej uczniów klas 4-8, aż 85% dzieci przyznaje, że ceni sobie sport i ćwiczenia. Niemniej jednak dla 32% z nich ulubioną formą rozrywki są gry na konsoli. Wg 74% rodziców to od nich zależy, czy ich pociechy są aktywne fizycznie. Zarówno dorośli, jak i młodsi wskazują, że rower stanowi ulubioną formę aktywności dla obu pokoleń.

Dzisiejsze dzieci stoją przed wyborem: piłka nożna czy TikTok? Rower czy YouTube? Spotkanie z przyjaciółmi na placu zabaw czy kolejna gra na konsoli? Odpowiedzi na te pytania dostarcza raport Banku Pekao. Zauważono, że 90% rodziców uważa, że ich dzieci spędzają zbyt wiele czasu online. Jak odwrócić ten trend? Jednym ze sposobów jest wspólnie spędzany czas z rodzicami, który dla wielu dzieci jest atrakcyjniejszy niż "ekrany". Jednak tylko 22% rodzin deklaruje, że często spędzają czas razem. W domach, gdzie rodzina spędza razem czas, dzieci rzadziej sięgają po urządzenia elektroniczne, co może być świetną okazją do podjęcia aktywności fizycznej. Aż 53% rodziców spędzających czas z dziećmi jest aktywna fizycznie.

Bank Pekao S.A. od dawna wspiera polski sport, szczególnie koszykówkę. Sponsoruje nie tylko drużyny na wysokim poziomie, ale również młodych zawodników. Piotr Zborowski, wiceprezes banku, podkreśla, że warto zachęcać dzieci do aktywności fizycznej, co przyniesie im wiele korzyści w przyszłości.

Raport wskazuje, że rower jest ulubioną formą aktywności dla wielu dzieci, zdobywając pierwsze miejsce w rankingu. Dla 43% dorosłych jazda na rowerze to ulubiony sposób spędzania czasu. Rower zachęca także do podjęcia innych form aktywności fizycznej.

Dr Marcin Kochanowski, ekspert ds. psychologii sportu, podkreśla, że regularna aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Dzieci aktywne fizycznie osiągają lepsze wyniki w nauce, budują silniejsze relacje z rówieśnikami i rodzicami oraz rozwijają ważne umiejętności, takie jak współpraca czy komunikacja.

W raporcie zwrócono również uwagę na różnice w motywacji do aktywności fizycznej u dzieci i dorosłych. Dla dorosłych kluczowe są korzyści zdrowotne, odreagowanie stresu i wygląd, podczas gdy dzieci cenią sobie przede wszystkim możliwość spędzenia czasu z rówieśnikami i zabawę.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl