Buty Salomon - 4 wyjątkowe kolekcje dla aktywnych

Buty Salomon niezmiennie poszerzają grono wielbicieli. Sportowcy i turyści na każdym stopniu zaawansowania, znajdują u francuskiej marki sprzęt w stu procentach dopasowany do swoich potrzeb. Wybór jest spory - o Salomonach aktualnie dostępnych na rynku można napisać książkę - a tym razem przyjrzeliśmy się czterem szczególnie interesującym kolekcjom. Przeczytaj!
2023-10-06 00:00
Udostępnij
Buty Salomon - 4 wyjątkowe kolekcje dla aktywnych

Co wyróżnia obuwie tej marki?

Buty Salomon są przeznaczone głównie dla wędrowców górskich oraz biegaczy. Część modeli została zaprojektowana także z myślą o lifestylowych zastosowaniach. Inną kategorią jest obuwie narciarskie (od narciarskiego sprzętu zaczynała cała marka).

Salomon wkradł się w łaski aktywnych osób nowoczesnymi technologiami. Stale ulepsza swoje produkty, współpracuje z naukowcami i sportowcami, a każda kolejna odsłona kolekcji okazuje się hitem. Jeszcze lepsza wygoda, jeszcze wyższe bezpieczeństwo, jeszcze ciekawszy design. Wspomnieć trzeba również o ogólnej jakości każdej propozycji - to są po prostu buty na lata, z pierwszorzędnych materiałów.

Pamiętaj, by kupować tylko tam, gdzie masz gwarancję oryginalności - w salonach Salomon i u licencjonowanych dystrybutorów marki (w Polsce jest nim sklep Megaoutdoor).

Buty Salomon z kolekcji Speedcross

Speedcross to modele obuwia przeznaczone do biegów w terenie. Największy potencjał pokazują na długich dystansach z błotnistymi ścieżkami. Aktualnie na rynku króluje szósta odsłona Speedcross i - bez zaskoczenia - okazało się, że jest jeszcze lepsza, niż piąty model, uważany do tej pory za ideał. 

salomon-speedcross-6-niebieskie

Salomon Speedcross 6 - kolejna odsłona kultowej serii. Źródło: strona sklepu Megaoutdoor

Speedcross to techniczna bomba, doceniana przez zawodowych biegaczy z globalnej czołówki ultramaratonów. O jednym z modeli oraz ogólnych misjach serii warto przeczytać w artykule portalu biegowego SBiegacza - sprawdź: https://sbiegacza.pl/buty-salomon-speedcross-5-kolejny-rozdzial-wielkiej-legendy/

Salomon Techamphibian - sandały jakich jeszcze nie widziałeś

Techamphibian to kolekcja butów Salomon przeznaczona do wędrówek po podmokłych terenach. Idealnie sprawdza się na trasach przecinanych kałużami, rzeczkami i strumieniami. Zamiast je omijać, obawiając się poślizgu i przemoczenia stóp na długo, spokojnie przejdziesz po dnie.

Wyjątkowa propozycja w skali całego rynku - hybryda sandałów do chodzenia po wodzie i pełnoprawnych butów turystycznych. 

salomon-techamphibian-5-sandaly

Damski model Salomon Techamphibian 5, źródło: strona sklepu Megaoutdoor

W podeszwie zewnętrznej Techamphibian zastosowano gumę Water Contagrip - to mieszanka przystosowana do mokrych, gładkich, zdradliwych nawierzchni. Gęsta siateczka i wzmocniony obszar palców chronią nogę przed zewnętrznymi zagrożeniami. Pianka EVA w podeszwie środkowej amortyzuje wstrząsy. 

Buty powstały z szybkoschnącej tkaniny, toteż w ciągu wędrówki zdążysz zapomnieć o wodnych utrudnieniach. Za sznurowanie odpowiada niezwykle wygodny system Quicklace - wystarczy jedno pociągnięcie. Zapiętek jest składany, toteż możesz jednym ruchem przemienić obuwie w wygodne klapki. 

Regeneracyjne buty Salomon - Reelax

Salomon Reelax to propozycja dla każdego ze zmęczonymi nogami. Ich zadaniem jest odciążanie stóp poddanych intensywnemu wysiłkowi. Bieg maratoński? Zdobywanie górskich szczytów przez cały weekend? Załóż Reelax, a sprawniej dojdziesz do pełni sił. Doskonały wybór na spacer i regeneracyjny jogging. 

salomon-reelax-6-buty-regeneracyjne

Design butów Salomon Reelax 6 znacznie różni się od treningowych butów - bo to przecież buty potreningowe. Źródło: strona sklepu Megaoutdoor

Elastyczna cholewka z siateczki, miękko okalająca stopę. Amortyzująca pianka Fuze Foam w podeszwie środkowej. Zginany zapiętek, by można było nosić je jak klapki - na przykład gdy podczas wędrówki turystyczne buty obtarły Ci piętę. Do kompletu lekkość - ważą około 200 gramów. To będą Twoje najwygodniejsze buty spacerowo-truchtowe.

Startowe obuwie Salomon - S-Lab Phantasm

Każdy producent biegowych butów musi mieć błyskawiczny startowy model. Tym właśnie dla Salomon jest S-Lab Phantasm. Ultralekkie, responsywne, zwrotne, wspomagające przetaczanie. Dla biegających w wyścigach ulicznych, którzy walczą o wysokie miejsce w klasyfikacji.

buty-salomon-startowe-phantasm

Męskie buty Salomon S-Lab Phantasm. Źródło: strona sklepu Megaoutdoor

W tych butach zastosowano podeszwę Reverse Camber - jej konstrukcja pcha biegacza do przodu. Do kompletu umieszczono kompozytową płytkę Energy Blade, ułatwiającą przetaczanie stopy. Cholewka zawiera aramidowe włókna wspierające. Jest tak cienka i lekka, że aż półprzezroczysta. Na najważniejsze, najszybsze biegi załóż Phantsam - nadążą za Tobą.

 

Obuwie Salomon to doskonały wybór na trening i do regeneracji. Francuski producent nie spoczywa na laurach. Stale dopracowuje swoje propozycje, proponuje coraz nowsze rozwiązania technologiczne, nie zmienia się tylko jedno - wyśrubowana jakość.