Ferie zimowe z dziećmi - gdzie warto wyjechać?

Każdego roku przed rozpoczęciem ferii zimowych rodzice zadają sobie pytania: co robić z dziećmi podczas tych dwóch tygodni? Jak zagospodarować im czas, by nie zmarnowały go na telewizję i gry komputerowe? Gdzie warto wybrać się na ferie z dzieckiem? Jakie opcje wziąć pod uwagę i dlaczego?
Aleksandra Załęska
2024-06-04 07:43
Udostępnij
Ferie zimowe z dziećmi - gdzie warto wyjechać?

W skrócie

• Turnus narciarski lub zimowisko jest dobrym pomysłem na spędzenie ferii zimowych.

• W Polsce polecamy wyjazdy na narty na Podhale. Doskonałe lokalizacje to Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska, Poronin i Zakopane.

• Za granicą świetne warunki do nauki jazdy na nartach panują we Włoszech, Francji, Austrii czy Szwajcarii. Szczególnie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wyjazdów na narty do Włoch, a dokładniej w takie miejsca jak: Val di Sole, Kronplatz, Drei Zinen, Sella Ronda oraz Val di Fieme.

Ferie zimowe z dzieckiem – rodzinny wypoczynek i nauka jazdy na nartach

Godnym polecenia pomysłem na ferie z dziećmi jest turnus narciarski. Wyjazd na Podhale czy do Włoch zorganizowany przez profesjonalną szkołę narciarską mającą uprawnienia touroperatora umożliwi komfortowy wypoczynek połączony z nauką jazdy na nartach lub snowboardzie. 

Każdego dnia na uczestników (dzieci, ale w przypadku wyrażenia takich chęci również dorosłych) czeka kilka godzin zajęć pod okiem wykwalifikowanego trenera. Co ważne, poziom zajęć jest dostosowany do umiejętności uczestników, dlatego też efektywnie spędzą czas zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane. 

W godzinach popołudniowych oraz wieczornych organizator podczas ferii z dziećmi zapewnia liczne atrakcje dla najmłodszych: gry i zabawy sportowo-ruchowe, wspólne malowanie, śpiewanie, tańczenie czy też różnego rodzaju warsztaty – to wszystko pod okiem animatorów czasu wolnego. 

Również rodzice znajdą wśród atrakcji coś dla siebie – kuligi, ogniska, imprezy góralskie czy wieczory gier z pewnością zainteresują także dorosłych.

feriezdzieckie

Zaletą tego typu zorganizowanych wypraw podczas ferii w górach z dziećmi będzie z pewnością komfort, jaki daje brak konieczności zajmowania się kwestiami organizacyjnymi. 

Wszystkimi sprawami związanymi z zabukowaniem pensjonatu, zapewnieniem wyżywienia i licznych atrakcji dodatkowych, a często także samym dojazdem, zajmie się organizator. 

Gdzie na ferie zimowe z dziećmi? Na zimowisko!

Innym świetnym pomysłem na ferie będzie wyjazd na zimowisko. Artystyczne, językowe, taneczne, sportowe – oferta zimowisk jest tak szeroka, że z pewnością każde dziecko znajdzie w niej coś odpowiedniego dla siebie. 

na-zimowisko

W ramach wyjazdu na ferie z dziećmi zapewniamy wyżywienie oraz zakwaterowanie. Dodatkowo na dziecko czekają w ciągu dnia konkretne zajęcia taneczne, językowe czy innego rodzaju atrakcje tematyczne.

Liczne grono poznanych na zimowisku nowych kolegów oraz moc ciekawych przeżyć sprawią, że dziecko z pewnością nie będzie miało czasu (ani ochoty) nudzić się i tęsknić za rodzicami podczas ferii. 

Dowiedz się więcej na temat organizowanych przez nas zimowisk: https://www.naferie.pl/zimowiska.

Gdzie z dziećmi na ferie zimowe w Polsce

Chcąc spędzić ferie w górach z dziećmi w Polsce, przede wszystkim musimy się zastanowić, gdzie się udać. 

Bukowina Tatrzańska

Naferie.pl jest oficjalną szkołą narciarską na stacji Rusiń-Ski – największej stacji w tej miejscowości. Znajduje się tutaj pełna infrastruktura narciarska dla najmłodszych wraz z przedszkolem narciarskim. To dobra baza do nauki grup. 

Na terenie ośrodka znajdują się 2 wyciągi krzesełkowe z trasami o długości ponad kilometra każda. Warto także wspomnieć o znajdujących się w miejscowości termach oraz dobrze rozwiniętej bazie noclegowej i gastronomicznej, co sprawia, że ferie w górach z dziećmi w Bukowinie Tatrzańskiej z pewnością będą należały do udanych.

Białka Tatrzańska

Doskonała lokalizacja na Podhalu dla tych, którzy się zastanawiają, gdzie wyjechać z dziećmi na ferie w górach. Tutejsze stoki narciarskie jak magnes przyciągają tysiące turystów, którzy chcą aktywnie spędzić ferie zimowe z dziećmi. 

bialka

Główną stacją w miejscowości jest Kotelnica, która jest połączona wyciągami z Kaniówką położoną po drugiej stronie miejscowości. Po drugiej stronie Białki Tatrzańskiej znajduje się także Litwinka Grapa, która wyróżnia się ze względu na malownicze widoki.  A po kilku godzinach szusowania na dobrze przygotowanych stokach, gdzie panują komfortowe warunki do zdobywania, a potem szlifowania umiejętności narciarskich, najlepiej się zrelaksować na termach. 

Poronin

Kolejna malownicza miejscowość na Podhalu, która od lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Zdecydowanie jest godna polecenia jako kierunek na ferie z dziećmi. 

Blisko miejscowości znajdują się stoki Harenda oraz Suche, na których panują bardzo dobre warunki do uprawiania sportów zimowych. 

Nie brakuje tu także innych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, takich jak snowparki w Zakopanem czy termy, np. w Szaflarach.

Jeśli zainteresowała Cię oferta wyjazdu narciarskiego na ferie z dzieckiem do Bukowiny Tatrzańskiej, Białki Tatrzańskiej czy Poronina, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie: https://www.naferie.pl/narty-polska

Gdzie na ferie z dziećmi za granicą

Jeśli lubisz zimowe szaleństwo i od grudnia do lutego nie marzysz o ciepłych krajach, z pewnością możesz przyjemnie spędzić czas podczas ferii za granicą w nowoczesnych kurortach Europy Zachodniej. Malowniczo położone alpejskie stoki urzekają nie tylko swoim pięknem, lecz także dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Austria, Szwajcaria, Francja, Włochy – ferie z dzieckiem w przytulnym górskim kurorcie z pewnością pozostawią miłe wspomnienia. Szczególnie polecamy wyjazd na narty do Włoch.

Val di Sole

To jedna z propozycji, gdzie na ferie z dziećmi za granicą dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek. 

Jedna z najsłynniejszych lokalizacji narciarskich we Włoszech zwana jest Doliną Słońca ze względu na piękną pogodę w tym regionie przez większą część roku. 

valdisole

Dolina zajmuje powierzchnię ponad 600 kilometrów kwadratowych, na których panują doskonałe warunki do zjazdów dla narciarzy i snowboardzistów: zarówno początkujących, jak i zaawansowanych. Warto rozważyć wyjazd na ferie do Val di Sole także ze względów finansowych, gdyż poziom usług jest wysoki, a ceny bardzo korzystne.

Kronplatz

Ośrodek w Tyrolu Południowym to teren narciarski zlokalizowany na stokach góry o tej samej nazwie. 

W obrębie tym znajduje się kilkanaście miejscowości, w których można przyjemnie spędzić czas podczas ferii za granicą z dzieckiem, a największe z nich to średniowieczne miasteczko Brunico. 

Wybór godny rozważenia ze względu na nowoczesną infrastrukturę. Panują tu świetne warunki do uprawiania sportów zimowych: liczba oraz różnorodność tras zjazdów narciarskich jest bardzo duża. A podczas zjazdów można podziwiać piękne widoki na Dolomity oraz Alpy Zillertalskie.

Drei Zinen

Kolejna idealna lokalizacja na pierwsze i następne ferie za granicą z dziećmi, m.in. ze względu na zapierające dech w piersiach malownicze górskie widoki i doskonałe warunki do wypoczynku dla osób, którym marzą się pełne emocji ferie za granicą w Dolomitach. 

Na turystów czeka ponad 100 kilometrów profesjonalnie przygotowanych tras zjazdowych o różnym poziomie trudności, dzięki czemu i mali, i duzi uczestnicy wyjazdu na ferie za granicą z pewnością nie zaznają tu nudy. 

Teren ten to aż 5 połączonych szczytów, po których można szusować, jednocześnie podziwiając spektakularne widoki.

Sella Ronda

Warto rozważać wyjazd w te rejony, jeśli wciąż się zastanawiamy: gdzie na ferie z dziećmi? 

Ośrodek to część regionu narciarskiego Dolomit Superski i stanowi prawdziwy raj dla miłośników białego szaleństwa. Szlak narciarski składa się z wielu tras zjazdowych, z których większość prowadzi po nartostradach. 

Słynna trasa Sella Ronda okrąża masyw Sella. Jedno okrążenie to odległość 40 kilometrów. Co ważne, cały szlak prowadzi przez 4 najważniejsze przełęcze w Dolomitach. W regionie znajdują się także inne, łatwiejsze trasy, z których można skorzystać podczas ferii w górach z dziećmi.

Val di Fiemme

Idealne miejsce na zimowe szaleństwa podczas ferii za granicą z dziećmi, wchodzące w skład megakompleksu narciarskiego Dolomit Superski (1200 kilometrów tras). 

Ponadto posiada ponad 100 kilometrów własnych tras zjazdowych. Nie zabraknie więc tu zimowych atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. 

Val di Fiemme to jedna z najpiękniejszych dolin w łańcuchu Alp, pozwala poczuć prawdziwy włoski klimat i podziwiać oszałamiające widoki na Dolomity!

Wyjeżdżając na ferie z dziećmi w góry (zarówno w Polsce, jak i za granicą), pamiętaj o zapoznaniu się z możliwościami, jakie oferuje dana lokalizacja.

Oprócz jazdy na nartach czy snowboardzie na stoku można również skorzystać z innych form rozrywki, by zagospodarować maluchom czas podczas ferii w górach, przykładowe to:

• jazda na łyżwach na lodowiskach,

• kuligi, zaprzęgi psie,

• gry i zabawy na świeżym powietrzu w snowparkach,

• spacery połączone ze zwiedzaniem okolicy ośrodka turystycznego,

• wyjazdy do pobliskich miejscowości i zwiedzanie lokalnych zabytków,

• próbowanie miejscowych specjałów w obiektach gastronomicznych,

• korzystanie z udogodnień w miejscach noclegowych (w zależności od obiektu, np. basen, sala zabaw).

To tylko niektóre z możliwości. Pamiętajmy, że najważniejsza w prawidłowym doładowywaniu baterii podczas ferii zimowych za granicą jest aktywność fizyczna połączona z dobrą zabawą! Jeśli zainteresowały Cię te propozycje, to koniecznie sprawdź naszą ofertę wyjazdów do Włoch: https://www.naferie.pl/szkolenie-narciarskie-wlochy

Udane ferie zimowe z dziećmi

valdisole

Dla zdrowia i rozwoju najlepiej jest spędzić też czas aktywnie, dlatego ciekawa propozycja to ferie w górach z dziećmi, podczas których można połączyć relaks z nauką jazdy na nartach czy snowboardzie. 

Rezerwacja zorganizowanego wyjazdu na ferie zimowe z dziećmi nie tylko uwolni Cię od konieczności załatwienia wielu spraw formalnych, ale również pozwoli maksymalnie wykorzystać czas wolny od nauki w szkole i związanych z nią codziennych obowiązków.