Indoor Triathlon – nowy trening grupowy

 Triathlon staje się coraz popularniejszą formą aktywności fizycznej. Coraz więcej osób chce uprawiać tę dyscyplinę sportu. Stąd też pomysł na Indoor Triatlon 3.0, nowy wymiar zajęć grupowych
fit.pl
2013-05-28 00:00
Udostępnij
Indoor Triathlon – nowy trening grupowy
Triathlonem interesują się sportowcy, gwiazdy, a także w 80% osoby, które miały kontakt z fitness klubem i próbują swoich sił w tej dyscyplinie.- Pomysł na Indoor Triathlon powstał w głowie Piotra Osinki. Idea wyrosła z faktu, że triathlon staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularny, coraz więcej osób czy to amatorów, czy zawodowców uprawia tę dyscyplinę. Stworzyliśmy więc program, który umożliwia przygotowanie się do startu w triathlonie, poprzez wykorzystanie odpowiednich sprzętów - bieżni do Active Walkingu, rowerów Indoor Cycling oraz Kranking lub ergometrów wioślarskich, które pozwolą nam na zmienność pracy grup mięśni owych – powiedział nam Rafał Giermasiński.

Zajęcia Indoor Triathlon 3.0 to połączenie ćwiczeń na trzech urządzeniach: rowerze Tomahawk, KRANKcycle oraz bieżni Active Walker. Każde z urządzeń sprawdzić się może jako osobny produkt, ale dopiero w połączeniu ze sobą zyskują prawdziwą jakość.

- Indoor Triathlon jest opcją treningu przygotowawczego, są to interwały, zaproponowane w koncepcyjny sposób, nawiązujący do idei samego traithlonu i wysiłku, jakiego wymaga. Ważna jest intensywność wysiłku, przy czym opór dostosujemy do swoich możliwości – powiedział Giermasiński.


Indoor Triathlon może być nową formą zajęć grupowych, przy czym wymaga ona nakładów inwestycyjnych, gdyż potrzebny jest odpowiedni sprzęt – rowery, bieżnie, Krank lub ergowiosła, które dają możliwość pracy ramion. Ważna jest tu zmiana pracy odpowiednich grup mięśniowych.

- Jeśli kluby mają już takie urządzenia mogą świetnie je wykorzystywać do przeprowadzenia lekcji przy ograniczonej ilości osób – dodał Rafał Giermasiński. www.fit.pl