fit.pl mobile logo

Męski strój na siłownię - co jest istotne?

Ćwiczenia w domowym zaciszu wiążą się z tym, że nie musisz szykować specjalnych ubrań, w których dobrze wyglądasz. Podczas ćwiczeń nikt na Ciebie nie patrzy. Wbrew pozorom na siłowni również najważniejsze jest nie to, aby modnie wyglądać, ale to, by czuć się komfortowo podczas nawet najintensywniejszych treningów. Dlatego zarówno w domu, jak i na siłowni, panom przyda się dokładnie ten sam strój – bielizna termoaktywna męska.

Czym jest bielizna termoaktywna?

Bielizna termoaktywna to ubrania, które zdecydowanie polepszają komfort podczas uprawiania aktywności fizycznej. Wykonywane są ze sztucznych materiałów, m.in. poliestru czy poliamidu, a to sprawia, że doskonale sprawdzają się podczas treningów, na których pojawia się wilgoć.

Kiedy trenujesz Twoja skóra poci się. Najczęściej ma to miejsce na całym ciele, chociaż najbardziej odczuwasz to na zgięciach łokci czy pod pachami. Woda pojawia się jednak również m.in. na plecach czy brzuchu. Zazwyczaj im bardziej intensywny trening, tym więcej potu. Zadaniem bielizny termoaktywnej męskiej jest zbieranie tego potu i uniemożliwianie mu, by wydostał się na zewnątrz. Tym samym nie ma on większego kontaktu z Twoją skórą. Dzięki temu pozostaje ona sucha, nawet jeśli trening sprawia, że wylewasz z siebie siódme poty.

Do jakich ćwiczeń przyda się bielizna termoaktywna?

Na siłowni panowie rzadziej decydują się na ćwiczenia cardio i mocno się skupiają na aktywnościach siłowych. Męska bielizna termoaktywna zdecydowanie przyda się i w jednym, i w drugim przypadku. Rzeczywiście podczas ćwiczeń aerobowych, np. bieganie na bieżni, potu pojawia się więcej i to wówczas koszulki termoaktywne będą najlepiej spełniały swoje zadanie. Przy ćwiczeniach siłowych być może potu jest mniej, nie oznacza to jednak mniejszej czy słabszej aktywności treningowej. Dlatego bielizna termoaktywna jest wskazana, również ze względu na mocną pracę np. zgięciami łokci.

Obecność bielizny termoaktywnej panowie najmocniej odczują podczas biegów, zarówno na bieżni, jak i na zewnątrz. To aktywność, podczas której pojawia się najwięcej potu i jego odizolowanie od skóry jest sprawą kluczową dla komfortu sportowca.

Strój na siłownię dla mężczyzny

Męska bielizna termoaktywna to jeden z elementów podstawowego wyposażenia na siłownię. Co jeszcze bardzo się przyda? W zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń – buty. Istnieją buty do treningu siłowego, istnieją buty również do biegania. Dopasuj je do swoich potrzeb oceniając, jaki trening wykonujesz najczęściej. Unikaj ćwiczeń w zwykłym obuwiu do codziennego użytku lub w skarpetkach. Można ćwiczyć również z bosymi stopami, jednak to rozwiązanie na siłowni nie jest zbyt higienicznie, zatem nie jest wskazane.

Jeśli na siłowni uprawiasz głównie trening siłowy z obciążeniami, przydadzą się również rękawiczki osłaniające dłonie. Dzięki nim na wewnętrznych stronach dłoni nie będą tworzyć się nieprzyjemne odciski wynikające z kontaktu skóry z twardym, metalowym gryfem. Takie wyposażenie z pewnością ułatwi Ci ćwiczenia.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl