Pasywny relaks czy powiew adrenaliny? Co Polacy wybierają na wakacjach?

Ponad 80% zapytanych Polaków w trakcie wakacyjnych urlopów korzysta z różnych form aktywności. Co trzeci odwiedza parki rozrywki, 29% wybiera zwiedzanie ciekawych miejsc i lokalnych atrakcji, a 21% stawia na aktywności fizyczne, najchętniej sporty wodne. Dla 19% respondentów optymalną formą letniego wypoczynku jest pasywny relaks. Tak wynika z badania „Zwyczaje urlopowe Polaków – lato 2022” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń.
2022-08-22 00:00
Udostępnij
Pasywny relaks czy powiew adrenaliny? Co Polacy wybierają na wakacjach?

Większość Polaków w trakcie wakacyjnych urlopów chce aktywnie spędzać czas, stawiając na różne formy ruchu i bardziej nietypowe aktywności. Odwiedzamy parki rozrywki, oddajemy się zwiedzaniu ciekawych miejsc. Wśród preferowanych form relaksu pojawia się aktywność fizyczna w postaci na przykład sportów wodnych i sportów w powietrzu.

Zdaniem co drugiego Polaka letni urlop to także najlepszy czas, aby spróbować jakiegoś sportu ekstremalnego. Według 31% respondentów wynika to z opinii, że podjęcie takiej nietypowej aktywności z nutą adrenaliny podczas wakacyjnego wypoczynku, może go uatrakcyjnić i pozostawić niesamowite wspomnienia. Kolejne 21% respondentów również zgadza się z taką argumentacją, ale pod warunkiem, że znamy możliwości i ograniczenia swojego organizmu. 23% zapytanych przyznaje, że nie zastanawiało się nad tym wcześniej, ale jest chętnych rozważyć taką możliwość.

Flyboard, skutery wodne czy skoki na bungee, latem jesteśmy bardziej skłonni, aby próbować różnych sportów z dawką adrenaliny. Letnie miesiące sprzyjają aktywności i sprawiają, że jesteśmy bardziej otwarci na nowe atrakcje, również te wiążące się z większym ryzykiem. Chęć przeżycia ciekawej przygody, uatrakcyjnienie wypoczynku i niesamowite wspomnienia to czynniki, które nas zachęcają do próbowania sportów ekstremalnych. – mówi Aleksandra Skrzyńska z serwisu Prezentmarzeń.

Najczęściej wybieraną nietypową aktywnością podczas letnich urlopów jest skok ze spadochronem - 26% odpowiedzi, rejs motorówką lub pływanie skuterem wodnym - 21% odowiedzi oraz skok na bungee - 12% odpowiedzi. Jesteśmy chętni, aby doświadczyć także nowych doświadczeń decydując się również na flyboard, lot motolotnią lub paralotnią.

Najważniejsze kryteria udanego urlopu to według 23% respondentów świetne towarzystwo, a według 21% piękna, słoneczna pogoda. Równie ważne są atrakcje dla dzieci, dzięki którym nie będą się one nudzić – jak wskazuje co piąty ankietowany. Istotne są także dobre warunki pobytu i atrakcje, które mogą stać się wspaniałymi wspomnieniami po powrocie do domu. Z niecierpliwością wyczekujemy na letni urlop, dlatego chcemy, aby dostarczył nam jak najwięcej pozytywnych wrażeń.