Plakaty motywacyjne – akcent, którego nie może zabraknąć w siłowni

Siłownia to miejsce, w którym nie tylko ćwiczymy. To także przestrzeń, w której walczymy ze swoimi słabościami, marazmem czy niechęcią do wysiłku. Choć naszym celem jest uzyskanie wysportowanej sylwetki, jednocześnie kształtujemy nasz charakter i budujemy pewność siebie, udowadniając, że jesteśmy w stanie zrealizować swoje postanowienia, jeśli tylko tego chcemy. Czasami jednak potrzebujemy bodźca, by nie zatrzymać się w drodze do sukcesu. Mogą być nim motywujące plakaty, które będą nam dodawać sił podczas wyczerpujących ćwiczeń
2018-10-31 00:00
Udostępnij
Plakaty motywacyjne – akcent, którego nie może zabraknąć w siłowni

Gdy rozpoczynamy naszą przygodę z siłownią, jesteśmy pełni energii i mamy wrażenie, że nic nie jest w stanie nas powstrzymać na drodze do uzyskania wysportowanego ciała. Z czasem może się jednak okazać, że wysiłek jest cięższy, niż przewidywaliśmy, a ćwiczenia nie zawsze tak interesujące, jak myśleliśmy. Wówczas stopniowo będzie nas opuszczać pozytywne nastawienie i siła, by regularnie przychodzić na treningi i dawać z siebie 100%.

Oczywiście wszystko zależy od nas. Jeśli stwierdzimy, że to dla nas zbyt wiele lub efekty nie są tak satysfakcjonujące, jak miały być, nikt na siłę nie będzie nas trzymać na bieżni. Istnieje jednak świetny sposób, by rozbudzić w ćwiczących zapał do jeszcze intensywniejszego wysiłku. Każdy właściciel siłowni powinien zainwestować w przyciągające wzrok plakaty motywacyjne.

plakat-motywacyjny

Dlaczego? Na to pytanie odpowie nam ekspert z portalu Redro.pl:

- Odpowiedni wystrój wnętrza to znakomite narzędzie, żeby pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie czy nastrój. I nie chodzi tutaj tylko o względy estetyczne czy modowe. Doskonale ilustrują to plakaty motywacyjne. Siłownia to miejsce, w którym powinniśmy się skupić przede wszystkim na ćwiczeniach. Może się jednak okazać, że mamy chwilowy kryzys lub ogarnęło nas zmęczenie. Wówczas trudno znaleźć w sobie siły, by dalej podnosić sztangi czy biegać na bieżni. Jeśli jednak pojawi się bodziec, nasz entuzjazm wróci na właściwe tory. Może nim natomiast być zagrzewające do wysiłku hasło lub cytat o pozytywnym przesłaniu. Wówczas przypomnimy sobie, po co tu jesteśmy i do jakiego efektu dążymy.

Zaletą takich ozdób jest to, że zamówimy je w sklepie internetowym bez wychodzenia z domu, a sam montaż zajmie nam dosłownie kilka minut. Efekty natomiast będą długotrwałe i przejdą nasze najśmielsze oczekiwania.

Motywująca typografia

 

Zaczniemy od propozycji, które od kilku już sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością w świecie aranżacji wnętrz. Są to typograficzne plakaty, czyli ozdoby z napisami. Choć ich treść może być najrozmaitsza – od filozoficznych cytatów po zabawne powiedzenia -– my skupimy się na motywujących hasłach, które nadają się wprost idealnie do ozdobienia siłowni. Nieważne, czy będą w języku polskim, czy angielskim, ważne, by przykuwały uwagę i zmieniały nasze nastawienie. Mogą się na nich znaleźć same tylko napisy drukowaną czcionką, która rzuca się w oczy od razu po wejściu na salę, lub mogą przedstawiać ikonografikę łączącą rysunek z motywującym hasłem. Nie musimy także ograniczać się do jednego tylko plakatu. Jeśli sala do ćwiczeń jest przestronna, zawieśmy kilka wzorów. Plakaty możemy także umieścić w hallu, przebieralni, a nawet w łazience.

Jakie cytaty mogą się znaleźć na naszych dekoracjach? Oto kilka propozycji, które wybrał dla nas ekspert z Redro.pl:

  • Go hard or go home,
  • You can do it,
  • Slow progress is better than no progress,
  • Never give up,
  • Pain is temporary – pride is forever,
  • Winners don’t wait for chances, they take them.
  • Wzór do naśladowania

Plakaty motywacyjne to jednak nie tylko typograficzne wzory. Choć odpowiednie hasła mogą momentalnie, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wpłynąć na nasze samopoczucie i nastawienie, to nie są jedynym rozwiązaniem, na jakie możemy się zdecydować do siłowni. Innym, równie praktycznym pomysłem, są wizerunki wysportowanych ludzi. Dlaczego takie przedstawienia okażą się dobrą propozycją? Na to pytanie odpowie nam ekspert:

- Większość z nas jest wzrokowcami. Gdy coś zobaczymy, łatwiej nam jest to przyjąć do świadomości i realnie się do tego odnieść. Właśnie dlatego warto umieścić w siłowni przedstawienia ćwiczących, wysportowanych kobiet i mężczyzn, którzy będą stanowić swego rodzaju wzór do naśladowania. W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy wybrać dwa zupełnie różne rozwiązania. Pierwszym są kolorowe fotografie, na których ćwiczący mają sportowe, neonowe ubrania. Taki akcent w sali ożywi przestrzeń i sprawi, że siłownia będzie bardziej wyrazista. Drugim pomysłem są natomiast eleganckie, czarno-białe fotografie. Ich zaletą jest nie tylko ekskluzywny charakter, ale także to, że będą się znakomicie prezentować w nowoczesnym wnętrzu.

plakat-motywacyjny3_1

Oprócz profesjonalnego sprzętu i stroju tym, co jest nam niezbędne na siłowni, jest motywacja. Bez niej nie wytrwamy w regularnych ćwiczeniach i prędzej lub później zrezygnujemy z przychodzenia tutaj. By nie poddać się w drodze do upragnionego celu, warto mieć naokoło siebie bodźce, które będą nas zagrzewać do walki. Plakaty motywacyjne sprawdzą się w tej roli perfekcyjnie.