Dieta i ćwiczenia to najlepszy sposób na piękną figurę - uważa jedna z najpiękniejszych kobiet Bonda, Halle Berry.
fit.pl
2006-07-11 00:00
Udostępnij
Sposób na figurę: Halle Berry
Dieta i ćwiczenia to najlepszy sposób na piękną figurę - uważa jedna z najpiękniejszych kobiet Bonda, Halle Berry.

Swoimi powabnymi krągłościami laureatka Oscara hipnotyzuje rzesze mężczyzn. U kobiet zaś wzbudza... zazdrość. Wszak nie każda z nas może poszczycić się tak wspaniale zbudowaną sylwetką. Sekretem gwiazdy jest odpowiednio przygotowana dieta - u niej szczególnie ważna, gdyż piękna Halle jest chora na cukrzycę i to głównie ona skłania aktorkę do utrzymywania stałej wagi.

Halle Berry stosuje dietę znanego w Hollywood trenera fitnessu, Simona Watersona (pracował on również m. in. z Claudią Schiffer i Geri Halliwell). Polega ona na utrzymaniu ścisłych proporcji wszystkich składników odżywczych. Można w niej zjeść tyle produktów wysokobiałkowych (mięsa), ile mieści się w jednej otwartej dłoni, tyle owoców lub warzyw, ile mieści się w garści, i nie więcej węglowodanów złożonych (kasza, ryż, makarony), niż zaciśnięta pięść.  Aktorka jednak ogranicza spożycie owoców ze względu na cukier, który zawierają. W programie tym nie wolno jeść co najmniej na dwie godziny przed pójściem spać i należy pić około dwóch litrów wody dziennie.

Ale nie tylko właściwa dieta jest kluczem do sukcesu. Halle ćwiczy regularnie 4 razy w tygodniu - na siłowni z ciężarkami i sztangą. Robi to  rano, jeszcze przed jedzeniem, bo tylko wtedy spala się tłuszcz, a nie świeżo zjedzony posiłek. Najbardziej lubi jednak ćwiczenia pilates i aerobik.

www.fit.pl