fit.pl mobile logo

Sprzęt dla osób niepełnosprawnych - o czym mowa w praktyce

Sprzęt dla osób niepełnosprawnych - jak go wybrać, o jakim mowa? Te i wiele innych pytań pojawia się wśród osób, które rozpoczynają swoją przygodę z powrotem do zdrowia. Mowa zarówno o różnego rodzaju kontuzjach sportowych, jak i na przykład przebyciu poważnej operacji wymagającej rehabilitacji. Każdego roku zmieniają się standardy dedykowanego jej sprzętu, stąd też warto śledzić nowości w branży i korzystać z usług renomowanych producentów. Sprawdź, czym charakteryzuje się dobry sprzęt i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

 

1. Sprzęt dla osób niepełnosprawnych - kiedy i w jakim celu stosuje się rehabilitację?
2. Sprzęt rehabilitacyjny - sprawdź czym jest rehabilitacja i o czym mowa w przypadku świadczeń rehabilitacyjnych
3. Sprzęt pomocniczy dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Sprzęt dla osób niepełnosprawnych - kiedy i w jakim celu stosuje się rehabilitację?

Rehabilitacja jest stosowana wówczas, gdy doznaliśmy uszczerbku na zdrowiu i konieczne są odpowiednie ćwiczenia, które pomogą nam wrócić do sprawności, bądź zwiększą komfort życia. Mowa zarówno o doznaniu kontuzji sportowej, jak również na przykładu udaru czy też przejściu operacji, bądź zachorowaniu. Statystyki są okrutne - każdego roku przybywa osób, które wymagają kompleksowego podejścia do tematu rehabilitacji w której niezbędny jest dobrej klasy sprzęt dla osób niepełnosprawnych. Często służy on między innymi do podnoszenia pacjenta, bądź jego przemieszczania. Wśród nich istotne miejsce zajmuje między innymi wózek inwalidzki. Nie bez znaczenia pozostaje także balkonik rehabilitacyjny wyposażony w wygodny uchwyt. 

Rehabilitacja to proces w którym osoby przewlekle chore odzyskują sprawność, bądź też uczą się żyć i funkcjonować w codziennym życiu z niepełnosprawnością. Dedykowany jej sprzęt powinien charakteryzować się najwyższą jakością w duecie z wykonaniem dobrej klasy materiałami. Nie bez znaczenia pozostają także różnego rodzaju atesty świadczące o jego bezpieczeństwie dla osób, które są poddawane rehabilitacji

Sprzęt rehabilitacyjny - sprawdź czym jest rehabilitacja i o czym mowa w przypadku świadczeń rehabilitacyjnych

Większość osób kojarzy termin “rehabilitacja”, jednak nie wszyscy wiedzą, co dokładnie się za nim kryje. W rzeczywistości jej mianem określa się szereg działań o różnym charakterze - leczniczym, społecznym, organizacyjnym czy też psychologicznym - które podejmowane są na rzecz określonej osoby. Ich podstawowym zadaniem jest przywrócenie sprawności fizycznej - w zakresie całkowitym lub częściowym. Pozwala skutecznie walczyć z ograniczeniami ruchowymi i pomaga w prowadzeniu normalnego życia. Rehabilitacja często obejmuje również czynności związane z niepełnosprawnościami psychicznymi. 

Warto pamiętać o tym, że rehabilitacja dotyczy osób starszych, ale również osób aktywnych zawodowo, przed przejściem na emeryturę. Jak jasno mówi prawi, zabiegi rehabilitacyjne mają w takim przypadku zapobiegać przedwczesne przejście na zasłużony odpoczynek. Z tego względu świadczenia rehabilitacyjne wypłacane są w pierwszej kolejności - przed rentą z tytułu ograniczonej zdolności do podjęcia pracy zarobkowej. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że przeprowadza się specjalne kontrole mające ustalić, czy rehabilitacja ma swoje podstawy, a tym samym, czy wypłacanie świadczenia jest uzasadnione.

Sprzęt pomocniczy dla osób o ograniczonych możliwościach ruchowych - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Sprzęt rehabilitacyjny to wyrób medyczny, który służy do zapewnienia kompleksowej opieki osobom po udarze, wypadku czy też kontuzji. Wśród nich znajdziemy również dedykowane różnego rodzaju ćwiczeniom, jak i wspomaganiu w poruszaniu się. Nie bez znaczenia pozostają także te dedykowane pielęgnacji - w tym m.in. do mycia głowy. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich wysoką jakość wykonania zgodną ze wszystkimi obowiązującymi normami. Koniecznie należy sprawdzać czy posiadają odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają, że jest on w pelni bezpieczny. Konieczne jest także dopasowanie sprzętu rehabilitacyjnego do konkretnego schorzenia. W grę wchodzi również branie pod uwagę indywidualnych predyspozycji każdego z pacjentów. 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl