fit.pl mobile logo

Tango Feeling - niezwykłe wydarzenie taneczne

Estampas Porteñas to jedna z najlepszych i najbardziej utytułowanych grup tanga na świecie. Założona w Buenos Aires w 1996 roku przez wybitną prima balerinę i choreografkę Carolinę Soler od 15 lat z powodzeniem występuje na całym świecie, wzbudzając wielki zachwyt wśród publiczności i krytyków
Doceniana jest nie tylko za perfekcyjną technikę i klimat spektakli, ale za uszanowanie tradycji i powrót do korzeni tanga, z jego całym splendorem i bogactwem, o czym większość grup tego typu zapomniała. W skład zespołu wchodzą tylko doświadczeni, wyselekcjonowani tancerze z najlepszych argentyńskich szkół i grup tanecznych, wspaniali wokaliści oraz rewelacyjna orkiestra z Emiliano Greco na czele. Podczas przedstawień wspaniała choreografia Caroliny Soler idealnie przenika się z muzyką w stylu Astora Piazzolli, dźwięki bandoneonu, gitar i skrzypiec doskonale współgrają ze zmysłowym, pełnym siły, wyrafinowanym i perfekcyjnym tańcem oraz namiętnym głosem Javiera di Ciriaco i Estebana Riera.

Występy Estampas Porteñas miało już okazję podziwiać ponad 700 tysięcy widzów w Europie, USA, Afryce i Azji. 22 października grupa wystąpi po raz pierwszy w Polsce. W Sali Kongresowej przedstawi swoją najnowszą i najbardziej zachwycającą produkcję – Tango Feeling.

Najnowsza produkcja wielokrotnie nagradzanej grupy Estampas Porteñas z Buenos Aires – Tango Feeling – to pokaz tanecznego geniuszu, prawdziwie ognista rozrywka na najwyższym poziomie. W spektaklu tym na próżno doszukiwać się innowacyjnych pomysłów, czy udziwnionych rozwiązań, w których zatracają się inne argentyńskie grupy. I to jest główny atut przedstawienia – wraca ono do korzeni tanga, pokazuje, co jest w nim najważniejsze. Odnajdziemy tu cały przekrój emocji – miłość, zazdrość, gniew i pożądanie. Zobaczymy zmysłowe, eleganckie, perfekcyjne ruchy tancerek w cudownych sukniach, które fruwają w powietrzu lub wirują wokół nóg przystojnych tancerzy. Usłyszymy piękne argentyńskie pieśni, które w połączeniu z dźwiękami bandoneonu, gitary i skrzypiec przeniosą nas wprost do dzielnic Buenos Aires. Bo tam właśnie, w portowych knajpkach, narodził się ten najbardziej ekscytujący taniec świata.

Grupa Estampas Porteñas została założona w 1996 roku w Buenos Aires przez wybitną prima balerinę Carolinę Soler. Artystka od najmłodszych lat szkoliła swój warsztat taneczny pod okiem najlepszych nauczycieli. Zaczynała w Lima Municipal Ballet, w 1972 roku dostała się znanego Choreartium Association Ballet, gdzie była jedną z solistek, a potem główną tancerką w takich przedstawieniach jak Jezioro Łabędzie, czy Giselle. W 1978 roku dołączyła do Teatri Colón, gdzie miała okazję występować w najważniejszych spektaklach klasycznego repertuaru, natomiast z grupami Argentine Ballet czy Modern Jazz Ballet objechała niemal cały świat. Jednak to nie balet był jej przeznaczony. Miłość do tanga kiełkowała w niej latami, aż w końcu postanowiła założyć własną grupę. Zauważyła, że współczesne zespoły coraz częściej zapominają o esencji tanga, zbyt unowocześniają ten styl, chcą być innowacyjne, prześcigają się w pomysłach na bycie oryginalnym, a tracą to, co najważniejsze. Grupa Estampas Porteñas od początku istnienia miała na celu wrócić do korzeni tanga, pokazać jego prawdziwe oblicze, emocje, elegancję.

W skład Estampas Porteñas wchodzą genialni tancerze, wspaniali wokaliści i najlepsi muzycy. W ich spektaklach widać nieskończoną pasję i miłość do tanga. Uwodzicielski taniec i zmysłowa muzyka tworzą niezapomniany klimat, a kolorowe i bogate stroje piękną estetykę ich przedstawień.

Pierwszy akt – The Milonga - przenosi nas do argentyńskiego baru Salón Porteńo, gdzie publiczność ma okazję odbyć podróż po najbardziej uwodzicielskich formach tańca w historii, przywołując blask i radość czasów, w których tango się narodziło. W czasy złotej ery Milongi.

W drugiej części – The Show - bardziej widoczny jest kontakt fizyczny pomiędzy tancerzami. Zjednoczenie się dwóch ciał w jednej przestrzeni w oparach wielkiej pasji, uwodzenia, erotyzmu. Zamknięci w sidłach pięknego szaleństwa artyści ukazują magię tanga, z jego wszelkimi emocjami – zazdrością, pożądaniem, miłością, gniewem. Tancerze pokazują zarówno delikatność, elegancję, jak i brutalność tanga. Towarzysząca temu muzyka instrumentalna pogłębia doznania, wyostrza zmysły. Chwilami jest tak ekspresyjna, że publiczność zapomina o istnieniu tancerzy.

W ciągu pierwszego roku istnienia grupa Estampas Porteñas odbyła trasę po Chinach, gdzie dała ponad 60 spektakli. Potem przyszła kolej na inne państwa i kontynenty. Ich spektakle mogła podziwiać publiczność w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Malezji, Tajlandii, Afryce Południowej, Australii, Singapurze, a krytycy nie szczędzili pochwał, zgodnie twierdząc, że „...oślepiają publiczność talentem, zmysłowością i pięknem.” W 2006 roku wystąpili w 33 miastach USA – w nawiązaniu do ich występów Instytut Hiszpańskiej Kultury w Houston przyznał Carolinie Soler nagrodę za wielkie osiągnięcia, a gubernator Texasu, Bill White, ogłosił dzień 14 października dniem Estampas Porteñas w stolicy stanu.

Tango Feeling to show pełne świeżości, ale w pełni tradycyjne. W każdym ruchu tancerzy widać perfekcję, zręczność, zmysłowość i pasję, które w połączeniu z ekscytującymi rozwiązaniami muzycznymi dają oszałamiający efekt. Dzięki nim publiczność może poczuć wyrafinowanie i intensywność współczesnej Argentyny.

www.taniec.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl