fit.pl mobile logo

Jak zacząć „crossować” ?

Crossfit nie jest niedzielnym spacerkiem ani zabawą. Jeśli do tej pory nie wykonywałeś treningu mieszanego, ćwiczeń dynamicznych (rwanie, podrzut itp. ) musisz zacząć swoją przygodę od zrozumienia, dlaczego technika jest najważniejszym elementem tego treningu  
Po pierwsze gwarantuje bezpieczeństwo i brak kontuzji, a po drugie gwarantuje lepsze wyniki w tym sporcie. Dokładna technika pozwala na wykonanie większej ilości powtórzeń, co daje efekty w postaci większej ilości pracy w krótkim czasie, a to z kolei przekłada się na większą intensywność.

Ćwiczenia wykorzystują ruchy naturalne, które mają przełożenie na czynności wykonywane w codziennym życiu, a więc crossfit pomaga nam polepszyć i ułatwić nasze życie codzienne. Przysiady, podnoszenie rzeczy z ziemi, skoki czy rzuty to naturalne odruchy, które wykonujemy na co dzień.

Pierwszym ćwiczeniem, które trzeba opanować na początku jest przysiad. „Nie ma lepszego etapu, od którego należy zacząć ćwiczenia funkcjonalne niż nauka przysiadu” mawiał Greg Glassman. Przysiad w swojej pozycji dolnej jest jednym z najbardziej naturalnych odruchów ludzkich. Kiedyś ludzie w tej pozycji siedzieli, jedli, rozmawiali. Wielu lekarzy obwinia robienie przysiadów jako główny czynnik dominujący w urazach stawu kolanowego. Oczywiście przy przysiadzie jak i przy każdym ćwiczeniu i odruchu możemy zrobić sobie krzywdę, jeżeli nie zachowamy odpowiedniej techniki ruchu.

Jak poprawnie robić przysiad?

Oto 23 wskazówki od Grega Glassmana:
1. Zacznij ze stopami rozłożonymi na szerokości ramion, palce skierowane lekko na zewnątrz.
2. Trzymaj głowę prosto, wzrok kieruj odrobinę w górę, ponad linię horyzontu. 
3. Nie patrz w ogóle w dół. 
4. Utrzymuj naturalną krzywą kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, gdy czujesz, że zaczynasz wyginać plecy zepnij mięśnie brzucha.
5. Podczas całego ćwiczenia utrzymuj cały tułów spięty. 
6. Ruch zaczynasz od pośladków - to one wędrują góra, dół.
7. Utrzymuj kolana w tej samej linii co stopy. 
8. Nie pozwól aby kolana schodziły się do środka - „show me your hips” .
9. Naciskaj piętami podłoże. 
10. Nie przenoś ciężaru ciała na przód stóp. 
11. Opóźniaj ruch kolan do przodu na ile to możliwe. 
12. Podczas zejścia w dół unoś ręce. 
13. Trzymaj tułów wyciągnięty. 
14. Wyrzucaj ręce daleko od pośladków. 
15. Patrząc z profilu na głowę, ucho porusza się góra dół, nie wysuwając do przodu. 
16. Przysiad to nie zwykłe opuszczenie pośladków, dopchnij go zginaczem stawu biodrowego. 
17. Nie pozwól na podwinięcie odcinka lędźwiowego w końcowej fazie przysiadu. 
18. Zatrzymaj się gdy linia zgięcia biodra będzie poniżej kolan.
19. Zepnij pośladki i mięśnie dwugłowe ud, wstań bez pochylania się do przodu. 
20. Ruch w górę powinien przebiegać po tej samej linii, co w dół. 
21. Używaj wszystkich mięśni, przysiad to ćwiczenie wielostawowe, nie ma części ciała, która nie jest zaangażowana podczas jego wykonywania. 
22. Wstając przenieś ciężar na zewnętrzną stronę stóp (bez ich poruszania), tak jakbyś chciał rozsunąć w bok ziemię pod stopami. 
23. Wstań do pełnego wyprostu.

Film wyjaśniający :Jakub Szyszka

 

szyszkacy.tumblr.com

www.fit.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Patka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów!

Zgłoś nadużycie-
andrewmail115

Chcesz zmiany o której zawsze marzyłeś? Nie wiesz jak zacząć? Sięgnij po najprostsze rozwiązanie w Internecie www.igortreneronline.pl! I odchudzanie staje się proste jak nigdy dotąd.

Zgłoś nadużycie-
emiliasport6

Zmień się nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl