Po Europie przyszedł czas na kolejne kontynenty. W maju 2013 roku zawody Arnold Classic zawitają do Ameryki Południowej, do Rio de Janeiro 
fit.pl
2012-07-03 00:00
Udostępnij
Arnold Classic w Brazylii!
Arnold Schwrzenegger i Victor Martinez - zwycięzca Arnold Classic Europe 2011

W marcu Arnold Schwrzenegger ogłosił, że niedługo pojawią się kolejne zawody spod jego szyldu. Były gubernator Kalifornii nie rzucał słów na wiatr. Już w marcu 2013 roku Arnold Classic odbędą się w Rio de Janeiro.

Obok zawodowej kulturystyki pojawią się też wszystkie amatorskie konkurencje IFBB. Przy okazji odbędą się też fitnessowe targi Fit Expo. Organizatorzy szacują, że imprezę może odwiedzić nawet 35 tysięcy gości, którzy przyjadą podziwiać kulturystyczne popisy oraz poznają branżowe nowości.

Europejska edycja zawodów Arnolda udowodniła, że wciąż jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy. Dodatkowo zawodnicy z Europy i Brazylii będą mieć świetne przetarcie przed amerykańską edycją imprezy. Z drugiej strony Anrold Classic w Columbus są już na tyle zatłoczone, że brakuje czasu na solidne rozegranie wszystkich konkurencji. Mniejsze zawody Arnolda mogłyby więc trochę rozładować główne mistrzostwa.

www.kulturystyka.fit.pl