fit.pl mobile logo

Co musi zrobić dziewczyna, aby stanąć na scenie Mr. Olympia?

Kibice piłki nożnej czekają na Mistrzostwa Świata. Kibice kolarstwa z zapartym tchem śledzą każdy etap Tour de France. Kibice kulturystyki odliczają minuty do startu zawodów Mr. Olympia. W tym roku, po raz pierwszy w historii, w kategorii „bikini fitness” wystąpi reprezentantka naszego kraju, ambasadorka Olimp Sport Nutrition – Adrianna Kaczmarek
Jej historia inspiruje. Adrianna Kaczmarek to tytan pracy. Jak zaczynała? Zawsze była aktywna. Od piątego roku życia chodziła na zajęcia z pływania, a przez 7 lat pływała zawodowo, startując z sukcesami w różnych zawodach. Przez 5 lat jeździła konno, również startując w zawodach.
 

- Taka już jestem. Gdy coś robię, daję z siebie wszystko. Kocham zdrową rywalizację i konkurowanie – mówi o sobie Ada.

Źródło: materiały prywatne.

Źródło: materiały prywatne.

Pierwsze przygotowania do startów

Na siłownię zabrał ją brat, ale na karnet i starty w zawodach zarobiła już sama. Miała 17 lat, gdy pierwszy raz wzięła udział w zawodach kulturystycznych. Jak się do nich przygotowywała jako nastolatka?
 

- Wstawałam o 4 rano. Szłam do pracy, następnie do szkoły, gdzie byłam do 14-15. Prosto po szkole biegłam na trening, a następnie znowu do pracy. Dopiero potem wracałam do domu – opowiada Ada.

Co ciekawe, nawet w szkole pracowała. Zajmowała się sprzedażą…sałatek!
 

- To były naprawdę dobre, pożywne sałatki, na przykład z makaronem. Sprzedawałam je za około 7-9 zł. Pół szkoły kupowało ode mnie te sałatki. Przygotowywałam je dzień wcześniej, wieczorem, w firmie mojego wujka. Teraz jedzenie szykuję już tylko dla siebie, ale firma wujka nadal istnieje! – wspomina Ada.

Wszystko albo nic

Bycie profesjonalnym sportowcem to nie jest praca na etat. Nie kończy się, gdy wychodzisz z siłowni. To przygotowania 24h/7. Sukces nie przychodzi, gdy stosujesz półśrodki. Ada doskonale o tym wie, dlatego w pewnym momencie swojego życia postanowiła, że wszystko podporządkuje treningom i startom w zawodach.
 

- Cykl startów w zawodach determinuje wszystkie aspekty mojego życia. Od tego, w jakiej fazie przygotowań jestem, zależy na przykład moja suplementacja, kiedy pojadę na wakacje, czy wyjdę na obiad do restauracji lub zjem coś spoza swojej rozpisanej diety. Żyję w takim systemie od tak dawna, że nawet moja babcia przestała mnie już namawiać na ciasto, gdy ją odwiedzam. Zresztą cała rodzina akceptuje i szanuje to, że tak wygląda moja praca - mówi Ada.

Nieważne gdzie jest, zawsze ma przy sobie: jedzenie, wodę oraz wagę spożywczą. 
Żródło: Instagram Ady.

Nieważne gdzie jest, zawsze ma przy sobie: jedzenie, wodę oraz wagę spożywczą. Żródło: Instagram Ady.

Jak sama jednak podkreśla, to droga, którą sama sobie wybrała. To jest jej praca, jej marzenia i jej pasja. Nawet gdy nie jest w sezonie startowym, różne kontrakty zobowiązują ją do ciągłego bycia w formie. Dlatego kocha to, co robi – gdyby było inaczej, nie byłaby w stanie tego wytrzymać.
Źródło: Instagram Ady

Źródło: Instagram Ady

Ostatnia prosta

19 grudnia Ada spełni swoje największe marzenie – stanie na scenie podczas zawodów Mr Olympia. Dwa razy w tym roku była już przygotowana do startu, gdy pandemia pokrzyżowała jej plany. Nawet te zawody, ze względu na restrykcje w stanie Nevada, nie odbędą się jak zwykle w Las Vegas, a w Orlando. Aby nic jej nie zatrzymało na ostatniej prostej po spełnienie marzeń, Ada już pierwszego listopada wyjechała z kraju. Cały plan podróży do Stanów przygotowała sama, biorąc pod uwagę zmieniające się w każdym państwie restrykcje. Odbyła dwutygodniową kwarantannę na Cyprze, a następnie udała się przez Dubaj do Stanów Zjednoczonych. Ostatni etap jej podróży trwał dokładni 41 godzin.
Źródło: Instagram Ady

Źródło: Instagram Ady

Ada ostatnie dwa miesiące spędziła sama – do konsultacji z trenerem i rozmów z bliskimi musiał jej wystarczyć Internet. Wróci do domu tuż przed świętami. Cały zespół Olimp Sport Nutrition trzyma kciuki, aby był to powrót po szczęśliwych zawodach!
IMG-6538.jpg

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl