Sukces influencera GymBeam. Piotr Borecki zakwalifikował się do zawodów Mr Olympia

Piotr Borecki, znany influencer współpracujący z marką GymBeam, zajął pierwsze miejsce na wydarzeniu Pro League w Toronto, co pozwoliło mu zakwalifikować się do jednych z najbardziej prestiżowych zawodów kulturystycznych na świecie – Mr Olympia.
2023-06-12 00:00
Udostępnij
Sukces influencera GymBeam. Piotr Borecki zakwalifikował się do zawodów Mr Olympia

4 czerwca odbyły się zawody IFBB Pro League 2023 w Toronto, w których udział wziął Piotr Borecki, znany kulturysta i trener personalny. Zdobycie pierwszego miejsca w rywalizacji w kategorii 212, zagwarantowało mu udział w prestiżowych zawodach Mr Olympia. Ambasador GymBeam poinformował o swoim sukcesie w mediach społecznościowych.

– Spontaniczna decyzja, odejście od standardowego peak weeka, podróż na wariackich papierach, urodziny i wygrana kwalifikacja na Mr Olympia to niesamowite przeżycie. Chciałbym podziękować wszystkim za wsparcie i wiarę we mnie. Faktycznie, jak mówią, do trzech razy sztuka. Jasne jest, że kategoria męska i Classic nie są dla mnie, dlatego bezapelacyjnie zostaję w 212 – napisał Piotr Borecki na swoim profilu na Instagramie.

Zawody kulturystyczne Mr Olympia są organizowane corocznie od 1965 r. przez IFBB – największą federację kulturystyczną na świecie. To prestiżowe wydarzenie w dziedzinie kulturystyki jest uznawane za niekwestionowane mistrzostwa zawodowców. Arnold Schwarzenegger, legenda tej dyscypliny, triumfował na nich aż siedem razy. Tegoroczne zawody Mr Olympia odbędą się w dniach 2-5 listopada w Orange County Convention Center w Orlando.

Warto podkreślić, że Piotr Borecki jest na ten moment jedynym Polakiem, który zakwalifikował się do tegorocznych zawodów. Jest to już trzecia jego kwalifikacja. Wcześniej w 2019 r. udało mu się dostać do Mr Olympia w Las Vegas, a w 2021 r. do zawodów w Orlando. Oprócz niego w przeszłości na międzynarodowej scenie stanął na przykład Mirosław Daszkiewicz w 1992 r. oraz Robert Piotrkowicz, który ma na swoim koncie aż 4 występy w latach 2011-2015. W kategorii kobiet debiutowały między innymi Adrianna Kaczmarek, Wiktoria Gąsior czy Anna Banks.

Piotr Borecki, poza działalnością kulturystyczną i pracą trenera personalnego, aktywnie prowadzi swoje profile na platformach społecznościowych, dzieląc się wiedzą i inspirując innych. W maju tego roku Piotr nawiązał współpracę z GymBeam – marką odzieży sportowej, suplementów diety, zdrowej żywności i odżywek dla sportowców.

Źródła:

Official Website of the IFBB PROFESSIONAL LEAGUE, https://www.ifbbpro.com/2023-olympia-qualified-athletes/, dostęp: 07.06.2023.
GYMi, https://gymi.pl/mr-olympia-historia-zawody-kulturystyka/, dostęp: 07.06.2023.
Fabryka Siły,
https://www.fabrykasily.pl/treningi/75-najbardziej-elektryzujacych-polskich-postaci-w-sportach-silowo-sylwetkowych#piotrkowicz-robert, dostęp: 07.06.2023.