fit.pl mobile logo

Jak ćwiczyć, by schudnąć?

Regularne ćwiczenia to nieodlłączny element zdrowego trybu życia. Zdrowa dieta połączona z ćwiczeniami to klucz do sukcesu. Jednak może się okazać, że popełniamy błędy, które sprawiają, że na efekty trzeba czekać znacznie dłużej lub co gorsza – nie nadchodzą one nigdy. Co warunkuje wypracowanie idealnej sylwetki? Co zrobić, by nasze wysiłki nie poszły na marne?

Zacznij od diety!

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z chudnięciem często zapominają, jak duże znaczenie ma odpowiednia dieta. Możemy ćwiczyć codziennie i wylewać z siebie siódme poty, ale nasz wysiłek spełznie na niczym, jeśli nie dostarczymy organizmowi odpowiedniej dawki kaloriii i mikroelementów. Podstawą odpowiedniej diety jest zachowanie prawidłowych proporcji trzech podstawowych źródeł energii, czyli węglowodanów, tłuszczu i białka. Jeśli nie do końca wiemy jak zapanować nad tym co zjadamy i jakie są tego wartości odżywcze - z pomocą przychodza różnego rodzaju kalkulatory dostępne w internecie, które po wpisaniu produktu i gramatury wyliczą to wszystko za nas. To bardzo proste i poradzi sobie z tym naprawdę każdy. Jedno jest pewne – utrzymanie tych wartości w ryzach pomoże nam nie tylko przy odchudzaniu, ale będzie też dobrym początkiem w zdrowym odżywianiu.

Popularny trening cardio

To jeden z najskuteczniejszych treningów, który przychodzi na myśl, jeśli chcemy zgubić zbędne kilogramy. A czym polega? Taki trening ma za zadanie przyspieszyć pracę serca i pobudzić krażenie krwi. W efekcie czego dotelniają się nasze tkanki i przyspiesza metabolizm. Jednak by cały proces był skuteczny, powinniśmy kontrolować swoje tętno podczas wykonywania ćwiczeń. Dla osób początkujących może to być 60% tętna maksymalnego, a dla zaawansowanych 80%. Możecie zadać sobie pytanie: skąd mam wiedzieć jakie jest moje tętno maksymalne? Istnieje bardzo prosty sposób, by to obliczyć - wystarczy, że od liczby 220 odejmiemy nasz wiek i gotowe. Później wystarczy obliczyć z tego odpowiednią ilość procentów i dojdziemy do tego, jakie powinno być nasze tętno podczas ćwiczeń cardio. A co jest takim treningiem? Może to być bieganie czy nawet ćwiczenia znalezione w internecie – ważne jest by podczas ćwiczeń dużo się ruszać i po prostu się trochę zmęczyć.

Interwały – czym są i dlaczego są skuteczne?

Kiedy oczekujemy szybkich efektów, ale mamy mniej czasu, to doskonale sprawdzi się trening interwałowy. Taki trening możemy zrobić w 20 minut, a efekty będą takie same, lub lepsze od treningu, który będzie trwał 40 minut czy godzinę. Jak to działa? Wszystko opiera się na zmiennej intensywności ćwiczeń – jedna część wysiłku (krótsza) jest mocno natężona i poddajemy ciało maksymalnym obrotom, a druga to normalny czas ćwiczeń. Taki trening możemy zrobić na przykład jeżdżąc na rowerze. Wystarczy, że bedziemy przeplatać intensywność wykonywania tych aktywności. Na przykład 5 sekund jazdy na maksymalnych obrotach i 10 sekund normalnej jazdy. Taki trening sprawia, że spalamy tkanke tłuszczową jeszcze po treningu. Dzieje sie tak, ponieważ rozgrzane podczas ćwiczeń mięśnie potrzebują czasu, by się uspokoić. A w tym czasie nasz organizm ma bardzo podkręcony metabolizm i dalej spala tłuszcz. Dlatego efekty takich ćwiczeń są zauważalne znacznie wcześniej niż po klasycznych jednostajnych treningach.

Uzupełnij swoją dietę, by osiągnąć jeszcze lepsze wyniki

Jeśli już uporządkujemy dietę i zaczniemy ćwiczenia, możemy pokusić się o dodatkowe wsparcie, które pomoże nam w odchudzaniu. W tej roli doskonale sprawdzi się SHAPE CODE® Slim Shake. To produkt, który oparty jest na zastrzeżonej formule SLENDACOR® ,która składa się z trzech ekstraktów roślinnych: z kłącza kurkumy (Curcuma longa), z liści curry (Murraya coenigii) oraz z liści moringi olejodajnej (Moringa oleifera). Rośliny te są znane od setek lat, a połączenie ich ze sobą, ma udowodnione klinicznie działanie sprzyjające utracie masy ciała. Poza efektem utraty zbędnych kilogramów, SHAPE CODE między innymi wspiera pracę przewodu pokarmowego i funkcje mikroflory jelitowej. Dodatkowo dba o gospodarkę lipidową i węglowodanową organizmu oraz procesy metaboliczne i trawienne. Co więcej pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy i cholesterolu we krwi. To właściwa propozycja dla wszystkich tych, którzy marzą o szczupłej sylwetce i poszukują wsparcia dla rozsądnej diety.

Oczywiśćie pamiętajmy o tym, że rozsądek jest najważniejszy. Zdrowa dieta to zbilansowana dieta, nie taka, która ma 1000 kcal, ani taka, która każe nam jeść od dzisiaj samą kapustę. Podobnie z ćwiczeniami – pamietajmy na jakim etapie jesteśmy - jeśli dopiero zaczynamy, to nie rzucajmy się na głęboką wodę z codziennymi ćwiczeniami, a małymi krokami zmieniajmy swój styl życia – na przykład wprowadźmy zasadę 10 tysięcy kroków dziennie i ćwiczenia trzy razy w tygodniu po 20 minut. Z czasem możemy je intensyfikować, ale na wszystko przyjdzie odpowiednia pora. No i najważniejsze – efekty, które pozostaną z nami na dłużej, to takie, na które musimy chwilę zaczekać. Nie sztuką jest schudnąć 5 kg w miesiąc i przytyć w trzy miesiące kolejne 6 kg. Sztuką jest stracić 1 kg miesięcznie i utrzymać to przez lata. To co, gotowi na wyzwanie – odchudzanie?

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl