fit.pl mobile logo

Jak skutecznie pozbyć się “oponki brzusznej” ?

Otyłość brzuszna, przewrotnie nazywana “oponką” czy “brzuszkiem” potrafi spędzać sen z powiek. Idealnym scenariuszem byłoby pozbyć się jej szybko, skutecznie i na stałe. Nie zapominajmy jednak, że wszystko wymaga pracy i cierpliwości, zwłaszcza nasz organizm i ciało. Oto kilka podpowiedzi, od czego zacząć pracę, żeby sprawnie uporać się z otyłością brzuszną.

Krok pierwszy: sposób żywienia

Dieta to podstawa w walce o szczupłą i zdrową sylwetkę. Dlatego kiedy zapadnie decyzja o zrzuceniu nadprogramowych kilogramów, w pierwszej kolejności powinniśmy przeanalizować i zmodyfikować nasze nawyki żywieniowe. Z czego zrezygnować? Na pewno z cukru, pszenicy, fast foodów, nadmiernej ilości węglowodanów. Koniec z wieczornym i nocnym podjadaniem. Zamiast tego postawmy na pieczywo żytnie, warzywa i owoce w formie przekąski, lekkie zupy i białe mięso. Warto przestawić się na potrawy gotowane, ewentualnie pieczone, na pewno nie smażone. Jeśli jednak smażenie – raczej olej, na pewno nie smalec.
Kolejna bardzo ważna kwestia to regularność – najlepiej małe porcje, idealnie pięć razy dziennie. Pamiętajmy – to że zjemy delikatne śniadanie, a potem tylko jeden, ale ogromny i kaloryczny posiłek w trakcie dnia, nie sprawi, że pozbędziemy się otyłości brzusznej.

Krok drugi: Sport to zdrowie

Dieta zaopiekowana, czas na aktywność fizyczną. Wbrew pozorom kluczem do płaskiego brzucha nie są ćwiczenia siłowe, w tym słynne brzuszki. Te sprawdzą się, kiedy po zrzuceniu oponki, będziemy chcieli wyrzeźbić mięśnie. Jednak na początku, aby zredukować otyłość, świetnie sprawdzi się trening cardio. Co to takiego? To ćwiczenia aerobowe, które mają na celu podnieść nasze tętno i utrzymać je wysoko na czas aktywności, aby szybciej spalić kalorie. Cardio, dzięki swojej intensywności, jest bardziej wydajne niż trening o niższym natężeniu. Od czego zacząć? Opcji jest wiele – jazda rowerem, nordic walking, modne obecnie rolki czy pływanie.

Krok trzeci: Uzupełnij dietę o suplementy

Suplementy przychodzą z pomocą kiedy walka o płaski brzuch jest nierówna i trudna. Stanowią doskonałe uzupełnienie codziennych posiłków, wspomagają trawienie i metabolizm. Starannie dobrany skład dostarcza organizmowi niezbędnych składników. Warto wspomagać się suplementami, należy jednak pamiętać, że ich stosowanie wymaga równoległego stosowania odpowiedniej, przemyślanej diety. Suplementy same w sobie nie sprawią, że pozbędziemy się otyłości brzusznej, ale w połączeniu z dobrymi nawykami żywieniowymi i ćwiczeniami, efekty będą godne podziwu oraz samozadowolenia. Do dzieła!

Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://natureessence.ch/pl/otylosc-brzuszna-jak-sie-jej-pozbyc/.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl