Zobacz jak zmieni się twoje cialo dzięki jeździe na rowerze

Wielogodzinne treningi na siłowni to nie jedyny sposób na to, by cieszyć się wysportowaną sylwetką. Czy wiesz, jakie efekty uzyskasz dzięki jeździe na rowerze? Sprawdź, co jednoślad może zrobić dla twojej figury.
2018-09-05 00:00
Udostępnij
Zobacz jak zmieni się twoje cialo dzięki jeździe na rowerze

Trening rowerowy dla zdrowia i urody

Modę na jazdę na rowerze można zauważyć już nie tylko w dużych miastach, ale i mniejszych miejscowościach. Znaczy to, że rower przestał nam służyć już tylko jako środek transportu, pozwala też przyjemnie spędzić czas oraz ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Niewiele osób wie, że jazda na rowerze angażuje nie tylko mięśnie nóg, ale niemal całe ciało.

Co daje jazda na rowerze?

  • Po pierwsze, trening rowerowy to świetny sposób na zgubienie zbędnych kalorii. Proces spalania jest aktywny praktycznie przez cały czas, gdy przebywamy na rowerze. Jazda na nim zaliczana jest do grupy ćwiczeń cardio, czyli wysiłku wytrzymałościowego
  • Trening rowerowy to świetny sposób na wyrzeźbienie nóg. Trenujesz mięśnie pośladkowe, dwugłowy uda, czworogłowy uda, łydki.
  • Nogi to nie jedyna sfera, którą ćwiczysz na rowerze. Ten sport angażuje również mięśnie brzucha i grzbietu.
  • Wreszcie – rower to samo zdrowie. Pozwala zwiększyć objętość płuc, ustabilizować pracę serca, dotlenić organizm i poprawić ogólną wydolność.

Jak widać, rower działa na ludzkie ciało bardzo wszechstronnie. To świetny sposób na doskonałą sylwetkę, ale i końskie zdrowie.

jaki-rower

Rower miejski, górski, szosowy – jaki wybrać?

To, na jakim rowerze będziesz jeździć powinno zależeć od miejsca treningu. Jeśli planujesz wybierać się rowerem codziennie do pracy lub szkoły, wystarczy ci dobry rower miejski, na przykład taki, który znajdziesz na stronie internetowej rowertour.com. Wypady poza miasto wymagają roweru szosowego, zaś zaprawione rowerzystki wybierające się na przejażdżkę po trudnym terenie powinny wybrać rower górski lub MTB.

Nie zapomnij o odzieży

Podczas treningu rowerowego dużą rolę odgrywa odzież. Po pierwsze, zaopatrz się w wygodne buty, które zapewnią ci swobodne pedałowanie. Spodnie i top powinny być wykonane z przewiewnego, lekkiego materiału, który zapewni skórze termoregulację. Nie zapominaj o ochronie w postaci kasku oraz ochraniaczy. Przydać mogą się również rękawiczki rowerowe, które niwelują podrażnienia dłoni długo trzymających kierownicę.