Gumy oporowe – intensywny trening całego ciała

Aby zachować zdrowie i sprawność bez wątpienia ważna jest aktywność fizyczna. Ogromną popularnością cieszy się dzisiaj bieganie.Dlaczego? Grupę zwolenników przekonuje fakt, że biegać można zawsze i wszędzie, zabierając ze sobą jedynie buty. Czy tak samo może być w przypadku, równie korzystnego i ważnego, treningu siłowego? Oczywiście!! 
fit.pl
2024-01-08 00:00
Udostępnij
Gumy oporowe – intensywny trening całego ciała

hiplift(1)

Trening siłowy, nazywany również oporowym, to aktywność podczas której wykonuje się ćwiczenia z wykorzystaniem dodatkowego obciążenia. Najczęściej są to hantle, sztangi czy inne maszyny dostęne w fitness klubach.
Czy taki trening możesz wykonać również w domu? Jak najbardziej. Do takiego treningu siłowego możesz wykorzystać gumy oporowe! Rezultaty będą równie dobre jak przy treningu wykonywanym na siłowni!

Korzyści treningu z gumami:

  • Regularny trening pomaga zachować jędrność ciała oraz zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej.
  • Ćwiczenia z gumami poprawiają gibkość, zwiększają zakres ruchu oraz wysmuklają ciało.
  • Trening z gumami korzystnie wpływa na układ oddechowy oraz zwiększa wytrzymałość mięśniową.
  • Ćwiczenia z gumami poprawiają siłę, moc oraz elastyczność mięśni.
  • Ze względu na dużą róźnorodność ćwiczeń i dostępność róźnych poziomów oporu gumy, trening można łatwo dostosować do swoich potrzeb i poziomu zaawansowania.
  • Trening z gumami poprawia gęstość kości, co ma ogromne znaczenie w walce z osteoporozą.
  • Podczas treningu do pracy można zaangażować całe ciało.
  • Trening z gumami możesz wykonać zawsze i wszędzie. Gumy możesz zabrać ze sobą nawet na wakacje.


bike-2

Jak ćwiczyć?

Aby wynieść jak najwięcej korzyści z treningu z gumami oraz zachować bezpieczeństwo, w pierwszej kolejności należy dobrać odpowiedni dla siebie opór gumy. Początkowo, zanim poznasz ćwiczenia, sięgnij po najlżejszą gumę, Z czasem przejdź do kolejnego poziomu. Ćwiczenia możesz wykonywać pojedynczo (np. 3 serie po 15 powtórzeń) lub wykonać 3 ćwiczenia pod rząd, angażując przy tym inne partie ciała. Każdy trening powinnien zostać poprzedzony rozgrzewką i zakończony sesją rozciagania.

Poniżej przedstawionych zostało kilka podstawowych ćwiczeń. Wykonaj 15 powtórzeń każdego ćwiczenia. Powtórz 2-3 razy.

kickback

Jak wybrać ?

Dzisiaj na rynku istnieje wiele rodzajów gum oporowych. Przy zakupie odpowiedniej dla siebie marki kieruj się jej jakością. Dobrym wyborem jest marka Let`s Bands, która nie tylko zapewnia wysokiej klasy produkty, ale dodaje kompletne zestawy ćwiczeń i programy treningowe.Gumy marki Let`s Bands można znaleźć na stronie www.newlevelsport.pl

Maria Kilian alwaysfit.pl