fit.pl mobile logo

Rusza program „Higiena z klasą”

Fatalny stan toalet w polskich szkołach był inspiracją do akcji "Higiena z klasą". Dzięki której juz żadne dziecko nie będzie powstrzymywało się przed skorzystaniem z talety w szkole  
45% polskich dzieci powstrzymuje się od pójścia do szkolnej ubikacji. Permanentny brak papieru toaletowego, ciepłej wody i mydła, czyli podstawowego wyposażenia toalety, skutecznie do tego zniechęcają. Od kwietnia rusza program edukacyjny „Higiena z klasą“, mający na celu poprawę warunków sanitarnych w polskich szkołach.

Akcja „Higiena z klasą“ skierowana jest do dyrektorów szkół, nauczycieli oraz uczniów w całej Polsce. Ma na celu polepszenie warunków higienicznych panujących w polskich szkołach i jednocześnie edukację uczniów w zakresie przestrzegania higieny oraz odpowiedzialnego korzystania z toalet. Organizatorzy liczą również na zainteresowanie tematem decydentów, którzy rozporządzają budżetami placówek oświatowych. Odpowiednie wsparcie finansowe jest konieczne, aby dyrektorzy – także ci, którzy już dziś są świadomi problemu – mogli rozpocząć zmianę tragicznego stanu szkolnych toalet. Duży nacisk w programie zostanie ponadto położony na edukację ekologiczną. Akcja rusza już w kwietniu.

Szkoły, które przystąpią do programu, otrzymają od organizatorów specjalny pakiet zawierający opracowane przez pedagogów konspekty zajęć dwóch godzin wychowawczych poświęconych problemom ekologii oraz higieny, plakaty promujące akcję oraz naklejki edukacyjne.

Wśród uczestników akcji zostanie ogłoszony konkurs plastyczny „Toaleta marzeń”, którego zwycięzca – cała klasa, zaproszona zostanie na wycieczkę do fabryki papieru do Konstancina - Jeziornej oraz warsztaty czerpania papieru. Przewidziano także nagrody dla szkół, które zgłoszą klasy do konkursu. Na zwycięskie placówki czekają produkty higieniczne (papier toaletowy, ręczniki, mydło w płynie, dozowniki) o wartości netto 5000 zł (nagroda główna) oraz 3 nagrody dodatkowe – zapasy papieru toaletowego i ręczników o wartości 2000 zł netto.

Programowi dedykowana zostanie strona internetowa www.higienazklasa.pl, na której znajdą się wszelkie informacje związane z akcją. Będzie można na niej zamieszczać zdjęcia szkolnych toalet – zarówno tych godnych pochwalenia się jak i odstraszających swoim widokiem.

Motorem działań stały się wyniki „Raportu o higienie szkolnej“ na temat stanu toalet w europejskich szkołach. Raport sporządzono na podstawie badań przeprowadzonych w 2008 roku nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach Europy: Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz Finlandii. Badania zostały wykonane na zlecenie fińskiej firmy Metsä Tissue, producenta i dostawcy produktów higienicznych Katrin.

Katrin jest również inicjatorem oraz organizatorem programu „Higiena z klasą“.
„Raport o higienie szkolnej“ dostępny będzie na stronie internetowej programu www.higienazklasa.pl

Honorowy patronat nad programem „Higiena z klasą objęli”:
Komitet Ochrony Praw Dziecka, Polska Izba Gospodarcza Czystości, Gazeta Szkolna, Medforum.


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl