Terapia Onuri Su Jok – koreańdski sposób na zdrowie

Terapia Su Dżok wykorzystuje naturalne metody leczenia stworzone przez naturę oraz niedawno odkryte przez ludzi. Jak działa?  
fit.pl
2011-02-25 00:00
Udostępnij
Terapia Onuri Su Jok – koreańdski sposób na zdrowie
onuri sujok2(Su – dłoń, Jok - ręka) to inaczej terapia stworzona przez koreańskich uczonych w celu pobudzenia naturalnej pracy organizmu ludzkiego za pomocą masażu dłoni i stóp.

Koreańscy uczeni odkryli zależność między stopą i dłonią, które mają bardzo istotne znacznie dla terapii bólowej a ich budowa jest powiązana z poszczególnymi organami.

To znaczy, ze jeśli boli nas, głowa, czy noga zamiast uśmierzać ból farmaceutykami możemy samodzielnie poprzez masaż pozbyć się bólu, dzięki znalezieniu odpowiednich punktów na stopie lub dłoni i uciskaniu ich lub wymasowaniu. Można również stosować miniakupunkturę.

Miniakupunktura to inaczej terapia polegająca na wbijaniu igieł w dłoń lub w stopę na kilkanaście minut , w celu uśmierzeniu bólu. Jeśli to zabieg bezbolesny a przy terapii Su Dżok wykonanej przez profesjonalnego terapeutę także bezpieczny.

Ja działa?

Terapia Su Dżok wykorzystuje wiedzę, dotyczącą czakroterapii a także receptorów - aktywnych punktów odpowiadających wszystkim organom i częściom ciała znajdujących się na dłoni i stopach.

Punkty te uporządkowane są w ściśle określonym porządku zarówno na dłoniach jak i stopach oraz wyobrażają w pomniejszeniu budowę anatomiczną naszego organizmu. Odpowiednie ich masowanie, uciskanie i stymulowanie pomaga pozbyć się dolegliwości bólowych oraz przyczyn bólu określonej części ciała. Gdy naciskamy to miejsce, odczuwamy ból. I odwrotnie, gdy zaczynamy ten punkt pobudzać, wysyłamy do chorego organu uzdrawiające impulsy.

Terapia Su Dżok może być z powodzeniem stosowana dla dzieci oraz seniorów, którzy dość często cierpią na dolegliwości kręgosłupa, rwy kulszowej, problemów z sercem a także innych organów.

www.senior.fit.pl