fit.pl mobile logo

Sukces premiery Fit Life Expo 2017

Kilkanaście tysięcy osób odwiedziło w mijający weekend Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, gdzie odbyła się pierwsza edycja Fit Life Expo 2017. Było to prawdziwe święto wszystkich entuzjastów zdrowego trybu życia i sportów siłowych. Elitarne zawody strongmanów Arnolda Schwarzeneggera, odbywające się po raz pierwszy w naszym kraju największe amatorskie zawody IFBB Diamond Cup, spotkania z gwiazdami polskiej i światowej kulturystyki i fitness, pasjonująca rywalizacja pasjonatów crossfitu oraz stoiska ze sprzętem, suplementami i gadżetami przyciągnęła do stolicy województwa tłumy.

Tytani przed katowickim Spodkiem

Dzięki Fit Life Expo pierwszy raz w Polsce odbyły się eliminacje najbardziej prestiżowych zawodów strongmanów, czyli Arnold Classic Australia 2018. Dziesięciu tytanów z kilku kontynentów rywalizowało w tak widowiskowych konkurencjach jak m.in. martwy ciąg, spacer farmera, uchwyt Herkulesa, koło Conana czy mordercze przeciąganie tira. Najsilniejszym okazał się Matjaž Belšak, który jako zwycięzca wyjedzie na światowe finały do Australii.

FLE-diamond5

- Cała nasza dziesiątka jest ogromnie zmęczona zmaganiami. Mierzyliśmy się w wielu wymagających konkurencjach, jednak towarzyszyła nam wspaniała pogoda oraz ogromny doping fanów co stworzyło fantastyczną atmosferę zawodów. Jestem zadowolony ze swojej postawy. Dla mnie ten weekend nie mógł zakończyć się lepiej – podsumował Belšak, zapowiadając, że z pewnością pojawi się na kolejnej edycji imprezy.

Warto dodać, że w tej formule cyklu zawodów wystartowali Polacy, a sędzią głównym był Mariusz Pudzianowski.

Mistrzowskie sylwetki

Prawdziwe tłumy sympatyków przyciągnęły najbardziej prestiżowe i rozpoznawalne amatorskie zawody sylwetkowe IFBB Diamond Cup. Najlepsi zawodnicy z całego świata rywalizowali w tej formule po raz pierwszy w naszym kraju. Łączna pula nagród wyniosła 10 tys. euro. Rywalizacja została zdominowana przez Polaków, którzy triumfem podzielili się z reprezentantami m.in. Kuwejtu, Austrii, Słowacji czy Wielkiej Brytanii. Pełna lista zwycięzców w linku na WeTransfer: https://we.tl/MdfV0JLjzd

FLE-diamond2

- Pierwsza edycja zawodów IFBB Diamond Cup w Polsce okazała się wielkim sukcesem. Poziom zawodników, organizacja i zainteresowanie publiczności – wszystko na najwyższym poziomie. Nasi zagraniczni goście z uznaniem wypowiadali się o tym wydarzeniu. Czekamy aż te słowa dotrą do władz światowej Federacji i liczymy, że  bardzo dobra opinia sprawi, że za rok będziemy gościć w naszym kraju kolejną edycję tych elitarnych zawodów - podsumowała Monika Szymańska, menedżer klubu Olimp Zabrze, zajmująca się organizacją zawodów IFBB Diamond Cup w Polsce.

 

Do rekordu Guinnessa zabrakło odwagi

Jedną z atrakcji Fit Life Expo była próba pobicia rekordu Guinnessa w liczbie pokonanych na rękę zawodników. Jedna z najsilniejszych rąk świata, Rustam Babayev planował w Katowicach pokonać ponad tysiąc przeciwników, jednakże do oficjalnego rekordu zabrakło nie siły, lecz…odwagi wśród publiczności.

– Przygotowywałem się do bicia rekordu, byłem w formie i mogliśmy tego dokonać. Szkoda, że brakło odważnych, ale myślę, że była to świetna reklama armwrestlingu i z tego się cieszę – powiedział Rustam Babayev, 20-krotny Mistrz Europy w siłowaniu na rękę.

FLE-Rustam-Babayev

Prowadzący próbę również odczuwali pewien niedosyt - Mamy nadzieję, że podczas kolejnej edycji uczestnicy wykażą się większą odwagą, gdyż dzisiaj mimo tłumu pod sceną, niewielu śmiałków stanęło w szranki z mistrzem. Babayev jak zwykle zaskakiwał wszystkich swoją siłą, ale także refleksem i techniką, przez co niemal każde starcie trwało niecałą sekundę – podsumował Mariusz Grochowski organizator i prowadzący próbę bicia rekordu Guinnessa.

 

Strefa gwiazd

Dzięki Fit Life Expo mogliśmy spotkać uznane postaci kulturystycznego i fitnessowego świata, przede wszystkim Chul Soona, Simeona Pandę i Margret Gnarr, ale także Zenę Saheli, Sasà Pagano, Fabio Ponzo, siostry Patrycję i Martynę Bukowskie czy znany z przepłynięcia Bałtyku wpław Sebastian Karaś. Gwiazdy była dostępne dosłownie na wyciągnięcie ręki, a każdy odwiedzający miał okazję nie tylko do wspólnego zdjęcia, ale także do rozmów i wspólnych treningów.

FLE-pudzian2

 

Wybrano najlepsze fit pośladki

Podczas FLE odbyły się także wybory Miss Bum Bum, czyli posiadaczki najlepszych fit pośladków. Zgromadzona publika wespół z jury zdecydowała, iż tytuł otrzyma 20-letnia Kanita Luenam z Tajlandii, na co dzień mieszkająca w Lublinie i studiująca w Polsce medycynę.

FLE-miss-bum-bum

 - Ćwiczę 5 razy w tygodniu na siłowni i faktycznie pośladki są tą partą ciała, której poświęcam najwięcej czasu. Przeważnie wykonuję szybkie superserie, aby doprowadzić je do perfekcji. Start w tych zawodach traktowałam jako dobrą zabawę. Cieszę się, że moja dobra forma została doceniona – komentowała laureatka.

Równolegle do sportowych atrakcji odbyły się również biznesowe poranki
i branżowy networking, prelekcje tematyczne i wykłady motywacyjne. Wśród prelegentów
znaleźli się m.in. Piotr Głuchowski, Robert Piotrkowicz, Kolektyw Warszawskich Koksów, Sebastian Karaś, Artur "Kornik" Sowiński i inni równie rozpoznawalni w branży prelegenci.

Ponadto podczas Fit Life Expo na stoiskach wystawców można było poznać ofertę produktów i usług z zakresu fitness, wellness, suplementacji czy beauty&care, a także spotkać dziesiątki znanych i rozpoznawalnych twarzy z branży.

 

Za rok Schwarzenegger?

Tegoroczna edycja udowodniła, że branża fit w Polsce dynamicznie się rozwija i z każdym dniem ma coraz więcej entuzjastów.

- Cieszę się, że premierowa edycja Fit Life Expo przyciągnęła kilkanaście tysięcy osób. Tak znakomitą frekwencję odczytujemy jako zachętę do organizacji kolejnych odsłon tego wydarzenia. Bogaty program znalazł uznanie odwiedzających, a przeprowadzone po raz pierwszy w Polsce zawody IFBB Diamond Cup i eliminacje do zawodów Arnold Classic Australia 2018 zostały wysoko ocenione. Czynimy starania, aby w przyszłym roku, gościem specjalnym wydarzenia był sam Arnold Schwarzenegger – zapowiada Mateusz Respondek, pomysłodawca i organizator Fit Life Expo.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Ania Mróz

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nawet w ciągu jednego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl