fit.pl mobile logo

4 popularne mity o chirurgii plastycznej

W dzisiejszych czasach dużą uwagę przywiązuje się do wyglądu. Ma on ogromny wpływ na samopoczucie i zadowolenie z życia. Chirurgia plastyczna w dzisiejszych czasach jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Mimo to, ciągle pojawiają się mity z nią związane.

Każdy marzy o doskonałym wyglądzie, lecz czasami trudno jest go osiągnąć. Wraz ze wzrostem klinik medycyny estetycznej oraz wyspecjalizowanych lekarzy można skorzystać z tych usług. W ostatnich latach wiele zabiegów zyskało na popularności oraz coraz więcej ludzi zdecydowało się na skorzystanie z tego typu pomocy. Pojawia się jednak nadal wiele wątpliwości w związku z dostępnymi zabiegami. Oto 6 najpopularniejszych mitów dotyczących operacji plastycznych.

Zabiegi chirurgii plastycznej są mało bezpieczne

W mediach od czasu do czasu słyszy się o źle przeprowadzonych zabiegach, komplikacjach lub wręcz zagrożeniu życia. Chirurgia plastyczna to ingerencja w ludzkie ciało i każde takie działanie niesie za sobą ryzyko. Podczas konsultacji każdy lekarz ma obowiązek poinformowania pacjenta o wszystkim. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej rozwijają się dynamicznie, dzięki czemu niebezpieczeństwo i skutki uboczne są minimalizowane.

Zabiegi są wyłącznie dla kobiet

Część ludzi mylnie uważa medycynę estetyczną jako zabiegi tylko i wyłącznie dla kobiet. Jak się okazuje mężczyźni równie chętnie korzystają z zabiegów. Operacje plastyczne wśród kobiet są dużo bardziej powszechne, jednakże z roku na rok rośni liczba mężczyzn, którzy decydują się coś u siebie zmienić.

Po powiększeniu piersi nie można latać samolotem i karmić piersią

Implanty silikonowe gwarantują bezpieczeństwo, ale wyłącznie, jeśli posiadają certyfikaty CE i FDA. Każdy implant zbudowany jest z zewnętrznej torebki, która zapewnia sprężystość oraz wytrzymałość. Implanty są testowane i wyklucza się ich uszkodzenie podczas podróży samolotem. Innym mitem jest zakaz karmienia piersią po powiększeniu piersi. Implanty umieszczone są w taki sposób, aby nie zakłócać naturalnych procesów.

Sztuczny wygląd

Bywają przypadki, gdzie podczas operacji plastycznej coś poszło nie tak. Nie jest to jednak normą, a wiele zabiegów osiąga świetne efekty. Operacja plastyczna ma na celu poprawić wygląd w sposób naturalny i subtelny. Najlepsze efekty uzyskuje się poprzez drobne poprawki. Każdą zmianę powinno się przedyskutować z lekarzem. Zdarza się, że operacja nie jest potrzebna, a wystarczy zrobić jedynie drobny zabieg, aby pacjent poczuł się lepiej.

Dobry efekt operacji plastycznej zależy w głównej mierze od doświadczenia i wiedzy lekarza. Zanim podejmie się decyzję o zmianie wyglądu należy szczerze porozmawiać z lekarzem na konsultacjach i zadawać jak najwięcej pytań. Czasami wystarczy drobna zmiana, aby poczuć się dobrze we własnej skórze.

Szukasz sprawdzonej Kliniki chirurgii plastycznej? Skontaktuj się z Christoffer Ingves.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
daruderally

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !

Zgłoś nadużycie-
gosia

ZADBAJ O PIĘKNE, SEXOWNE CIAŁO! Wspaniałe efekty potwierdzone przez zachwyconych klientów! Schudnij i zbuduj piękną sylwetkę lub zwiększ masę mięśniową! Niezwykłe efekty gwarantuje najlepszy trener i dietetyk w Polsce!!! Wejdź na jego stronę już teraz!! http://www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
Agnieszka Tereszkiewicz

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !

Zgłoś nadużycie-
marta.waszczyk

Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-
paula1608

Pomimo tego, że w mity nie wierzę to i tak nie zdecydowałabym się na poprawianie swojego wyglądu. A już kompletnie nie rozumiem osób które się odchudzają przez chirurgię plastyczną. Można spokojnie samemu zrzucić zbędne kilogramy. Wystarczy dobra dieta, iqacai na lepszy metabolizm i jakieś ćwiczenia. Obejdzie się bez skalpela.

Zgłoś nadużycie-
Dominika Mazurowska

Igor Mieńkowski to oszust. Oszukuje swoich klientów i pracowników. Sam pisze o sobie pozytywne opinie i płaci za ich rozpowszechnianie

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl