Idealnie białe i równe zęby to marzenie każdego z nas. Nie da się bowiem ukryć, że są prawdziwą ozdobą i dodają uroku. Niestety, nie każdy z nas może liczyć na łaskawość natury i dobre geny.
2021-07-16 00:00
Udostępnij
Ile kosztuje piękny uśmiech?

Zęby bywają przebarwione, nierówne, uszkodzone, chorują. Często nawet po profesjonalnym leczeniu stomatologicznym i ortodontycznym nie wyglądają idealnie. Na szczęście, nie musi to być problemem. Rozwiązaniem są bowiem licówki ceramiczne. To coraz popularniejsze rozwiązanie, które daje doskonały efekt. Sprawdźmy więc czym są oraz odpowiedzmy na pytanie - ile kosztuje piękny uśmiech.

Czym są licówki?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym właściwie są licówki. Mówiąc najprościej jest to rodzaj uzupełnienia protetycznego, który ma postać cieniutkich płatków, które przyklejane są do korony zęba po zewnętrznej stronie. Licówki mogą zostać wykonane z różnych materiałów. Wymienić możemy najczęściej wybierane licówki ceramiczne zwane też porcelanowymi, licówki kompozytowe oraz akrylowe. Ich nałożenie pozwala odzyskać równy kształt zębów oraz ich białą kolorystykę.

Kiedy warto się na nie zdecydować?

Licówki to rozwiązanie, które może pomóc nam pokonać wiele problemów związanych z wyglądem uzębienia. Stosuje się je między innymi w przypadku przebarwień zębów, zębów o nieregularnym kształcie oraz tych, które w wyniku różnych zdarzeń zostały wyszczerbione. Wskazaniem do założenia licówek ceramicznych jest również zęby złamane, o nieregularnym kształcie lub starte. Warto pamiętać, że przed założeniem licówek wszystkie ubytki powinny zostać wyleczone o ewentualne wady zgryzu skorygowane w stopniu znacznym. Istnieją również przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Wśród nich wymienić możemy między innymi bardzo duże zniszczenie zębów, za małe korony czy niedostateczną higienę. Licówki nie sprawdzą się również w przypadku osób obgryzających paznokcie lub zmagających się z bruksizmem.

Ile kosztują licówki?

Pora odpowiedzieć na pytanie zadane w tytule: ile kosztuje piękny uśmiech. Nie da się bowiem ukryć, że spełnienie marzenia o idealnie wyglądających zębach wielu osobom wydaje się być poza zasięgiem. Czy słusznie? Jak się okazuje - nie do końca. Musimy bowiem wziąć pod uwagę fakt, że wykonane mogą być z różnych materiałów co wpływa na ich cenę. Najtańszą opcją są licówki kompozytowe, których cena wynosi od 600 do 1000 zł. Warto jednak mieć świadomość, że w parze z niską ceną idzie również mniejsza trwałość. Dlatego też warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które cechuje się najwyższą estetyką a przy tym wytrzymałością. Są to oczywiście licówki ceramiczne. Ich cena jest nieco wyższa i wynosi cena 1700zł do 1800 zł za ząb. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie https://implantis.krakow.pl/protetyka-stomatologiczna/licowki-krakow .

 

Wiemy już więc ile kosztuje piękny uśmiech. Jeśli jednak  weźmiemy pod uwagę wytrzymałość licówek, która wynieść może nawet kilkanaście lat okazuje się, że cena za spełnienie swojego marzenia o idealnie wyglądających zębach nie jest wcale wysoka. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok na licówki ceramiczne decyduje się coraz więcej osób.

Zobacz także: