fit.pl mobile logo

Ile kosztuje piękny uśmiech?

Idealnie białe i równe zęby to marzenie każdego z nas. Nie da się bowiem ukryć, że są prawdziwą ozdobą i dodają uroku. Niestety, nie każdy z nas może liczyć na łaskawość natury i dobre geny.

Zęby bywają przebarwione, nierówne, uszkodzone, chorują. Często nawet po profesjonalnym leczeniu stomatologicznym i ortodontycznym nie wyglądają idealnie. Na szczęście, nie musi to być problemem. Rozwiązaniem są bowiem licówki ceramiczne. To coraz popularniejsze rozwiązanie, które daje doskonały efekt. Sprawdźmy więc czym są oraz odpowiedzmy na pytanie - ile kosztuje piękny uśmiech.

Czym są licówki?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym właściwie są licówki. Mówiąc najprościej jest to rodzaj uzupełnienia protetycznego, który ma postać cieniutkich płatków, które przyklejane są do korony zęba po zewnętrznej stronie. Licówki mogą zostać wykonane z różnych materiałów. Wymienić możemy najczęściej wybierane licówki ceramiczne zwane też porcelanowymi, licówki kompozytowe oraz akrylowe. Ich nałożenie pozwala odzyskać równy kształt zębów oraz ich białą kolorystykę.

Kiedy warto się na nie zdecydować?

Licówki to rozwiązanie, które może pomóc nam pokonać wiele problemów związanych z wyglądem uzębienia. Stosuje się je między innymi w przypadku przebarwień zębów, zębów o nieregularnym kształcie oraz tych, które w wyniku różnych zdarzeń zostały wyszczerbione. Wskazaniem do założenia licówek ceramicznych jest również zęby złamane, o nieregularnym kształcie lub starte. Warto pamiętać, że przed założeniem licówek wszystkie ubytki powinny zostać wyleczone o ewentualne wady zgryzu skorygowane w stopniu znacznym. Istnieją również przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Wśród nich wymienić możemy między innymi bardzo duże zniszczenie zębów, za małe korony czy niedostateczną higienę. Licówki nie sprawdzą się również w przypadku osób obgryzających paznokcie lub zmagających się z bruksizmem.

Ile kosztują licówki?

Pora odpowiedzieć na pytanie zadane w tytule: ile kosztuje piękny uśmiech. Nie da się bowiem ukryć, że spełnienie marzenia o idealnie wyglądających zębach wielu osobom wydaje się być poza zasięgiem. Czy słusznie? Jak się okazuje - nie do końca. Musimy bowiem wziąć pod uwagę fakt, że wykonane mogą być z różnych materiałów co wpływa na ich cenę. Najtańszą opcją są licówki kompozytowe, których cena wynosi od 600 do 1000 zł. Warto jednak mieć świadomość, że w parze z niską ceną idzie również mniejsza trwałość. Dlatego też warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które cechuje się najwyższą estetyką a przy tym wytrzymałością. Są to oczywiście licówki ceramiczne. Ich cena jest nieco wyższa i wynosi cena 1700zł do 1800 zł za ząb. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie https://implantis.krakow.pl/protetyka-stomatologiczna/licowki-krakow .

 

Wiemy już więc ile kosztuje piękny uśmiech. Jeśli jednak  weźmiemy pod uwagę wytrzymałość licówek, która wynieść może nawet kilkanaście lat okazuje się, że cena za spełnienie swojego marzenia o idealnie wyglądających zębach nie jest wcale wysoka. Nie dziwi więc fakt, że z roku na rok na licówki ceramiczne decyduje się coraz więcej osób.

Zobacz także:

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl