fit.pl mobile logo

Jak poprawić stan włosów?

Każda kobieta chce być posiadaczką pięknych, długich, a przede wszystkim zdrowych włosów. Suche kosmyki czy plączące się pasma to jednak codzienność, dlatego warto jest przyjrzeć się stanowi swoich włosów. W wielu przypadkach regularne podcinanie końcówek załatwi sprawę. Co jednak, jeśli to nie wystarczy? Ich stan można poprawić również na inne sposoby. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Mycie włosów metodą OMO

Bardzo często okazuje się, że problem w utrzymaniu dobrej kondycji pasm zaczyna się już na etapie mycia skóry głowy. Jeżeli czujemy, że klasyczne wyjście szampon-odżywka nic nam nie daje, warto spróbować metody OMO. To jeden z absolutnych hitów ostatnich miesięcy. Coraz częściej przewija się we wpisach blogerek i influencerek i zyskuje większe grono zadowolonych osób. OMO to skrót od słów Odżywka-Mycie-Odżywka.

Taka metoda mycia włosów zapewnia im ochronę przed zniszczeniem, a także przesuszeniem. Jest ona bezpieczna dla każdego rodzaju kosmyków oraz ich problemów. Włosy suche zostaną odpowiednio nawilżone, a spuszone - dodatkowo wygładzone. Z kręconych kosmyków zostanie wydobyty idealny skręt, a te matowe odzyskają swój dawny blask. W połączeniu z produktami Onlybio.life metoda ta sprawdzi się niemal u każdego.

Pierwszym krokiem jest nałożenie odżywki. Na zwilżone włosy nakładamy produkt nie wyżej niż do linii uszu. Pozostawiamy go na kilka minut, w ciągu których kosmetyk otoczy końcówki warstwą ochronną, co zapobiegnie ich przesuszeniu. Do drugiego kroku, czyli mycia, warto używać szampony bez SLS, które nie podrażnią dodatkowo struktury włosa. Po spłukaniu szamponu nakładamy odżywkę po raz kolejny. Całość dobrze jest spłukać letnią wodą. Zadaniem trzeciego kroku jest wzbogacenie pasm o substancje odżywcze i ochronne.

Olejowanie włosów

Bardzo ważnym elementem, lecz często pomijanym, jest olejowanie włosów. Metoda ta znana jest już z czasów starożytnego Egiptu oraz krajów hinduskich. Klimat południa powodował plątanie się kosmyków, a także ich przesuszanie. Poszukiwanie odpowiedniego poziomu nawilżenia i wygładzenia nie było wcale skomplikowane. Rozwiązaniem okazało się wcieranie naturalnie pozyskiwanych olejków w skórę głowy oraz we włosy.

Naturalne olejki wspomagają szybką regenerację pasm, a także dyscyplinują i wygładzają niesforne kosmyki. Poza tym olejowanie stanowi skuteczną ochronę przed łamaniem i rozdwajaniem się końcówek. Dodatkowo redukuje elektryzowanie się i przywraca ich naturalny blask. W dłuższej perspektywie stosowania może być także świetnym sposobem na gładkość i grubość samej struktury włosa.

Stosowanie odpowiednich produktów ochronnych

Jeżeli poddajemy nasze kosmyki ciągłej stylizacji, musimy pamiętać o produktach ochronnych. Ciepłe powietrze, które wytwarzane jest przez suszarkę czy prostownicę wysusza pasma i powoduje ich szybszą łamliwość. Z tego też powodu warto sięgać po mgiełki ochronne czy odżywki bez spłukiwania. Wspomogą one termoochronę kosmyków, co pozwoli nam zachować je nawilżone na zdecydowanie dłużej.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl