fit.pl mobile logo

Jak prawidłowo dbać o krótkie włosy

Krótkie włosy – łatwo się myją, szybko schną, nie wymagają długich zabiegów. Ale czy na pewno? Sprawdź, jak prawidłowo dbać o krótkie włosy.

Krótkie włosy – jak często myć

Zasada jest prosta – im krótsze włosy, tym częstsze mycie. Przy długich włosach można nieco oszukać otoczenie, zawijając je w kok lub spinając w koński ogon. Na krótkich włosach nie da się ukryć faktu, że są przetłuszczone. Oklapnięte, niezdrowo błyszczące, przylegające do czoła wyglądają w najlepszym razie nieestetycznie. Dlatego, jeśli mamy krótkie włosy, trzeba się pogodzić z ich codziennym myciem. Najlepiej zrobić to rano, a potem ułożyć włosy. Czasem poranne mycie jest koniecznością, nie każdy ma ochotę paradować po ulicy z fryzurą przypominającą bocianie gniazdo albo miotłę.

Krótkie włosy schną dość szybko, dlatego tak często, jak to możliwe, zrezygnujmy z używania suszarki.

Krótkie włosy – jaki szampon

Nie istnieje coś takiego, jak szampon do włosów krótkich. Dobierając szampon, trzeba przede wszystkim ustalić rodzaj skóry głowy, to do niej dobiera się odpowiedni kosmetyk. Najlepiej sięgać po szampony niezawierające silikonów, które co prawda mają pozytywny wpływ na włosy, ale niestety dość znacząco je obciążają, co przy krótkich włosach daje efekt odwrotny od oczekiwanego.

Krótkie włosy nie potrzebują dużo szamponu. Tutaj można sporo zaoszczędzić. Do jednorazowego mycia wystarczy porcja szamponu o objętości migdała lub pistacji.

Krótkie włosy – jakie odżywki stosować

Po codziennym myciu głowy warto nałożyć na końcówki włosów odżywkę wzmacniającą lub regenerującą. Jeśli mamy włosy farbowane, trzeba sięgnąć po specjalną odżywkę właśnie do takich włosów. Jednak codzienne odżywianie końcówek to trochę za mało, by utrzymać krótkie włosy w dobrej kondycji. Co najmniej raz na dwa tygodnie, a przy suchych włosach nawet raz na tydzień warto zrobić kompres z maski lub olejku do włosów. Kosmetyk należy rozprowadzić równomiernie na włosach, nałożyć na nie czepek lub owinąć głowę folią, następnie przykryć włosy turbanem z ręcznika. Taki zabieg powinien trwać przynajmniej dwie godziny. Po jego zakończeniu myjemy włosy tym samym szamponem co zwykle, ale nie nakładamy odżywki na końcówki.

Krótkie włosy – kosmetyki do stylizacji

Krótkie włosy wymagają większej uwagi i dłuższego stania przed lustrem niż długie. Rzadko udaje się tak po prostu umyć, wysuszyć i uczesać włosy. Najczęściej trzeba jeszcze je odpowiednio ułożyć. Przydatne do tego celu są kosmetyki do stylizacji włosów. Na twojej półce nie powinno brakować żelu do włosów, pianki lub pasty, które pomogą ułożyć i utrwalić fryzurę nie nadając jej wyglądu przysłowiowego „kasku”.

Krótkie włosy – dieta

Mogłoby się wydawać, że krótkie włosy zawsze wyglądają na zdrowe i lśniące, bo nie zdążą zmatowieć, zanim je obetniemy. Nieprawda. Jeśli organizm notuje niedobory witamin i minerałów, zwłaszcza cynku, włosy już u nasady są matowe i łamliwe. Aby zadbać o ich kondycję trzeba pić duże ilości wody, jeść owoce i warzywa bogate w witaminy A, C i E oraz wspomniany cynk. Warto sięgnąć po niektóre tłuste ryby (np. tuńczyka) i orzechy.

Krótkie włosy – jaka fryzura

Optymalnie dobrana do twarzy. Najlepiej oddać się w ręce dobrego stylisty, który dobierze fryzurę nie tylko do kształtu twarzy, ale też do naszego usposobienia, czasu, jaki możemy poświęcić na codzienną pielęgnację oraz rodzaju włosów. Nie każde włosy będą się układały tak, jak to sobie wyobrażamy. Dlatego lepiej zaufać profesjonaliście niż upierać się przy swojej wersji. Efekty mogą być nie do pozazdroszczenia.

Przykłady dobrze dobranych fryzur znajdziesz tutaj.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl