Kosmetyki ziołowe do stóp - zalety, rodzaje

Dobre, naturalne kosmetyki ziołowe to coś, co nasza skóra ogromnie lubi. Są one bowiem często bezpieczniejsze, mniej drażniące niż preparaty w całości stworzone w laboratoriach, a przy tym działają niezwykle skutecznie. Dziś chcemy Wam opowiedzieć o tym, jakie składniki ziołowych produktów najlepiej pomogą naszym stopom. Mając tę wiedzę łatwiej wybierzecie właściwy specyfik podczas wizyty w aptece czy drogerii.
2023-11-20 00:00
Udostępnij
Kosmetyki ziołowe do stóp - zalety, rodzaje

 

Kosmetyki z ziół - ulga dla stóp

Co ważne, preparaty ziołowe w kosmetyce stosowane są już od wieków. Stąd wiemy, że są one bezpieczne, niedrażniące i skuteczne. Poniżej prezentujemy to, o jakie składniki powinny być oparte kosmetyki do stóp w przypadku konkretnych dolegliwości.

Gdy potrzebujemy uelastycznić skórę czy ją stonizować, możemy śmiało postawić na bardzo popularny czarny bez. W przypadku stanów zapalnych i konieczności wygładzenia skóry z pomocą przyjdzie chmiel. Ale również dziurawiec wyciszy stany zapalne, dodatkowo przy tym rozszerzając naczynia krwionośne. A co jeśli potrzebne nam są kosmetyki ziołowe dla stóp cierpiących z powodu zbyt słabego krążenia i pękających naczynek krwionośnych? Tu ratunkiem okaże się kasztanowiec.

Nadpotliwość? Stany zapalne? Niewielkie uszkodzenia skóry? Kosmetyki ziołowe naturalne z korą dębu lub po prostu okłady z naparu z suszonej kory dębu pomogą we wszystkich tych problemach. Krwawnik z kolei wykaże świetne działanie ściągające na opuchnięte stopy, a lawenda zmniejszy pojawiające się na nich stany zapalne i je zdezynfekuje.

Inne gotowe preparaty ziołowe stosowane w kosmetyce które wesprą nas w przypadku stanów zapalnych mogą być oparte o łopian, mydlnicę lekarską, nagietek, szałwię, tymianek czy zieloną herbatę. Za ratunek w przypadku przesuszenia skóry odpowiadają mięta, prawoślaz, zwyczajny rokitnik i siemię lniane. Ekspertami w zmiękczaniu są chociażby lipa, mniszek lekarski, ogórecznik czy wymieniane już siemię lniane.

Oczywiście dermokosmetyki ziołowe często złożone są z kilku ziół których działanie wsparte jest także przez inne naturalne składniki: oleje, mocznik, srebro, siarę bydlęcą czy ekstrakty z cytryny bądź grejpfruta. Ich zestawienie znacznie podnosi dobroczynne właściwości danego preparatu i sprawia, że efekty jego stosowania zauważymy już po kilku dniach stosowania. Pamiętajmy też, że różne naturalne składniki w kosmetykach z różną intensywnością oddziałują na różne osoby i dolegliwości. Nie należy więc się zniechęcać tym, że pierwszy wybrany produkt w pełni nam nie pomoże. Jeśli by tak było - warto zastosować kosmetyki o innym, ale nadal naturalnym składzie.