Włosy po lecie, jak o nie dbać?

Włosy po wakacjach wymagają szczególnego zainteresowania. Słońce, wiatr i suche powietrze nie służą włosom, dlatego, gdy tylko zauważysz pierwsze symptomy osłabienia, zadbaj o domową pielęgnację swojej fryzury
fit.pl
2014-08-27 00:00
Udostępnij
Włosy po lecie, jak o nie dbać?
wlosy polecieWłosy po lecie tracą kolor, stają przesuszone i tracą blask. Tymczasem troskliwa opieka, regularna pielęgnacja i zmiana nawyków mogą przywrócić Twoim włosom dawną formę i odmienić Twój jesienny look.

Od czego zacząć?

Zastanów się w jaki sposób myjesz i przygotowujesz je do dalszych zabiegów. Wiele możesz zdziałać zmieniając swoje złe przyzwyczajenia. Gorąca woda podczas mycia, mocne wcieranie ręcznika w jeszcze mokre włosy, rozczesywanie bez odżywki i na siłę, niszczy nie tylko cebulki, ale również strukturę włosa.

Dlatego podczas codziennej pielęgnacji przestrzegaj kilku ważnych zasad:
• myj włosy letnią wodą, płucz chłodną, dzięki czemu zahamujesz nadmierne wydzielanie łoju i rozdwajanie końcówek poprzez otwieranie łusek włosa;
• delikatnie wycieraj włosy ręcznikiem lub owiń mokre i pozostaw na kilka minut, aż woda wchłonie się w ręcznik;
• delikatnie rozczesuj włosy, używaj regenerującej odżywki do swojego rodzaju włosów;
• używając szamponu do włosów, nie nakładaj go bezpośrednio na skórę głowy tylko delikatnie rozetrzyj w dłoniach, mieszając z wodą. Duże stężenie kosmetyku nie służy włosom;

Susz i prostuj z głową

Włosy nie lubią zbyt wysokiej temperatury, dlatego staraj się jak najrzadziej suszyć i prostować. Jeśli jednak korzystasz z tych urządzeń dość często, pamiętaj by suszyć ciepłym, a nie gorącym strumieniem i raczej nie pod włos a razem z włosem. Prostuj włosy, gdy są prawe suche, używając odpowiednich mgiełek i pianek ochronnych.

 

Regeneruj

Włosy po lecie wymagają szybkiej regeneracji. Głównie nawilżania, zatem szukając dla siebie odpowiedniej odżywki sprawdzaj, jakie składniki regenerujące wchodzą w jej skład. Bież pod uwagę mikroelementy, olej rycynowy, wyciągi z ziół i owoców.

Prócz kupowanych kosmetyków nie wahaj się skorzystać z domowych maseczek i płukanek ziołowych, one najszybciej i najskuteczniej zadbają o Twoje włosy. Oliwa z oliwek, sok z cytryny, jajko i piwo najlepiej przysłużą się suchym i zniszczonym włosom, a co więcej pomogą odzyskać włosom blask i gładkość.

Po lecie wstrzymaj się z koloryzacją

Zniszczone po lecie włosy nie lubią koloryzacji. Zamiast ciężkiej farby, która jeszcze osłabi cebulki i pasma, stosuj lekkie szampony koloryzujące, najbardziej zbliżone do Twojego odcienia włosów.
 

www.uroda.fit.pl