Z pierwszą wizytą u kosmetyczki

Od jakiego momentu należy rozpocząć pielęgnację pod okiem specjalisty? Na co zwrócić uwagę przy wyborze  gabinetu kosmetycznego? W jaki sposób przygotować się do zabiegu w salonie? Z pierwszą wizytą u kosmetyczki zazwyczaj wiąże się wiele pytań i wątpliwości
fit.pl
2013-05-13 00:00
Udostępnij
Z pierwszą wizytą u kosmetyczki
kosmetyczkaNiektóre kobiety już jako nastolatki regularnie odwiedzają salony kosmetyczne, inne na pierwszą wizytę umawiają się dopiero przed ślubem. Tak naprawdę nie ma ścisłej granicy wieku, od której powinno się rozpocząć profesjonalną pielęgnację. W znacznej mierze uzależniona jest ona raczej od potrzeb i stanu naszej skóry. Dlatego też, jeśli pomimo starań, nie potrafisz poradzić sobie z problemami skórnymi, które wpływają na Twoją samoocenę i samopoczucie, powinnaś pomyśleć o wizycie u kosmetyczki. Warto pamiętać, że nie tylko trądzik, przebarwienia i pękające naczynka mogą być wskazaniem do odwiedzenia gabinetu w młodym wieku. Również zdrowa skóra potrzebuje odpowiedniej troski i pielęgnacji.

Lepiej wcześniej, niż później
Częstym powodem pierwszej wizyty u kosmetyczki jest chęć uzyskania fachowej porady, w jaki sposób prawidłowo dbać o urodę. Wiele nastoletnich dziewczyn odwiedza salon kosmetyczny, ponieważ nie radzą sobie z problemami młodej cery i nie są pewne czy właściwie ją pielęgnują. Profesjonalna kosmetyczka, poza wskazaniem odpowiednich zabiegów i preparatów w gabinecie, doradzi również w jaki sposób troszczyć się o swoją skórę na co dzień. Do salonu kosmetycznego warto się udać także po to, aby zachować młody wygląd na dłużej. Nasza skóra przestaje produkować kolagen już w wieku 25 lat, a pierwsze zmarszczki pojawić się mogą jeszcze wcześniej. - Każda kobieta, która pragnie opóźnić proces starzenia się skóry, powinna zasięgnąć rady specjalisty – mówi dyplomowany kosmetolog Agata Bula  - Lepiej wcześniej pobudzać ją do produkcji kolagenu, odpowiednio nawilżać i ujędrniać, niż zwalczać obecne już zmarszczki. Zatroszczyć się o urodę możemy także wtedy, gdy po prostu pragniemy poczuć się zadbane i zrelaksowane. Chwila dla siebie podczas zabiegów pielęgnacyjnych to najlepszy sposób na poprawę humoru – dodaje ekspert.

Trafić na profesjonalistkę
Dlaczego tak ważny jest wybór odpowiedniego gabinetu już podczas pierwszej wizyty? Jeśli kosmetyczka raz zdobędzie nasze zaufanie, zazwyczaj korzystamy z jej usług przez długi czas. Obecnie nie ma żadnych przepisów regulujących możliwość otworzenia salonu urody, należy uważać więc na osoby niedoświadczone i niekompetentne. Przed podjęciem decyzji warto podpytać znajomych o polecenie sprawdzonej kosmetyczki. Pozytywna opinia kogoś, komu ufamy, zwiększa szansę na zadowolenie z usługi. Profesjonalnej obsługi z pewnością możemy oczekiwać od znanych, renomowanych salonów, którym zależy na najwyższej jakości świadczonych usług i zadowoleniu klientów. Podczas wyboru gabinetu, warto również zwrócić  uwagę, czy wybrany przez nas zakład zapewnia możliwość konsultacji z lekarzem. W przypadku wielu zabiegów medycyny estetycznej  jego obecność gwarantuje ich poprawny i bezpieczny przebieg.


Za drzwiami gabinetu
Każda pierwsza wizyta w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym  powinna rozpocząć się od szczegółowego wywiadu. Kosmetyczka stworzy Twoją kartę klienta, w której zanotuje ewentualne problemy zdrowotne i przyjmowane leki, skłonność do alergii, wykonywane wcześniej zabiegi oraz Twoje oczekiwania. Na tym etapie sama dokładnie oceni stan skóry oraz dobierze odpowiednią metodę pielęgnacji. Kosmetyczka powinna doradzić, jakie działania przyniosą najlepsze rezultaty i odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania. Profesjonalistka nie będzie bała się poinformować o wszystkich przeciwskazaniach i możliwych reakcjach po zabiegu, uprzedzi o tym, jak cera będzie się zachowywała przez najbliższych kilka dni, a także zaplanuje dalsze spotkania w gabinecie. Pamiętaj, że przed wizytą nie musisz zmywać makijażu. Każda kosmetyczka oczyści Twoją skórę zanim przystąpi do zabiegu, a dobre salony proponują swoim klientkom także wykonanie delikatnego makijażu po zakończonym seansie.

fot.DER-MED

www.uroda.fit.pl