Tej wiosny postaw na bycie fit! Sprawne ciało i umysł, dobry humor, dużo energii – poznaj pięć nawyków, które pomogą Ci osiągnąć te cele przed wakacjami! Wprowadź je w życie i przywitaj lato w najlepszej formie
2022-04-25 00:00
Udostępnij
5 sposobów na bycie fit tej wiosny

Co to znaczy być fit? Wielu osobom to określenie kojarzy się z długimi godzinami spędzonymi na siłowni, ciężkimi treningami i rygorystyczną dietą. Pamiętaj, że nie musi tak być! Najważniejsza jest konsekwencja, dzięki której nawet drobne zmiany w codziennym życiu dadzą Ci wspaniałe efekty. Poniżej przedstawiamy pięć sposobów na bycie bardziej fit tej wiosny, dzięki którym poczujesz się lepiej w swoim ciele i już niedługo z przyjemnością powitasz lato.

Sposób pierwszy – więcej ruchu

Jeśli chcesz zbudować i utrzymać dobrą formę ruch jest niezbędny. Nie muszą to być jednak obciążające treningi – trenerzy i dietetycy podkreślają, że dla zachowania zdrowia najważniejsza jest nie intensywność, a regularność wykonywanych ćwiczeń. Dlatego podstawa to znalezienie takiej formy ruchu, która będzie sprawiała Ci przyjemność. Sezon wiosenno-letni to idealny moment na poszukiwania. Słoneczna pogoda zachęca do jazdy rowerem, spacerów i pieszych wycieczek. Zaproś znajomych na mecz siatkówki na świeżym powietrzu, spróbuj jazdy na rolkach lub zajęć jogi w parku, a może odkryjesz sport, który pokochasz!

Pamiętaj, że liczy się każdy ruch. Wybór schodów zamiast windy, przejście jednego przystanku na piechotę czy… umycie okien pozwolą Ci rozruszać ciało i dodać mu energii.

Sposób drugi – więcej snu

Życie w ciągłym niedoczasie sprawia, że często skracamy czas poświęcony na sen. Tymczasem regularne niedosypianie niesie ze sobą szereg negatywnych skutków: od obniżonej koncentracji i sprawności, po wpływ na długość życia. Dlatego jako jeden z fit celów warto postawić sobie zbudowanie nawyku dłuższego spania.
Nie od dziś wiadomo, że człowiek powinien każdej nocy przesypiać około ośmiu godzin. Spróbuj zbliżyć się do tego czasu, nawet jeśli oznacza to rezygnację z dodatkowego odcinka serialu wieczorem. Stawiając na dłuższy sen, szybko zobaczysz poprawę samopoczucia, sprawności umysłu i swojego wyglądu

Sposób trzeci – więcej warzyw

Wśród wielu sposobów na poprawę diety i zrzucenie nadprogramowych kilogramów, jedzenie większej ilości warzyw jest chyba najłatwiejszym do wprowadzenia w życie. Szczególnie wiosną i latem, kiedy możemy znowu cieszyć się ich obfitością. Skorzystaj z pojawienia się nowalijek i spróbuj jeść ich jak najwięcej.
Co zyskasz? Bogactwo witamin zawarte w warzywach i owocach pozytywnie wpłynie na kondycję Twojej skóry i funkcjonowanie organizmu. Co więcej, zdecydowana większość warzyw ma mało kalorii przy dużej objętości, dzięki czemu możemy po prostu zjeść ich więcej. Warzywa doskonale sycą i stanowią niskokaloryczną przekąskę, dlatego będą cennym sojusznikiem w drodze do smukłej sylwetki.

Sposób czwarty – więcej wody

Wypijanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia to podstawa zdrowia. Woda współtworzy wszystkie tkanki naszego ciała i wspiera prawidłowy przebieg wszystkich procesów, które w nim zachodzą. Dlatego tak ważne jest, by sięgać po nią regularnie. Budując i utrzymując nawyk wypijania około dwóch litrów wody dziennie możesz tylko zyskać!

Jeśli wypijanie zalecanej dziennej ilości wody jest dla Ciebie trudne, możesz sprawić, by było łatwiejsze. Pomogą Ci w tym Mikrodrinki od firmy Waterdrop – rozpuszczalne w wodzie kostki z ekstraktów owocowych i ziołowych, które nadadzą jej smak i wzbogacą w wartości odżywcze. Możesz wybrać spośród kilkunastu kompozycji smakowych i cieszyć się ulubionymi smakami, jednocześnie dostarczając ciału odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Sięgnij po nie też, jeśli chcesz ograniczyć picie napojów słodzonych lub energetycznych. Mikrodrinki nie zawierają dodanego cukru (jedna kostka to tylko cztery - pięć kalorii) a w ofercie marki znajdziesz też opcje wzbogacone ekstraktem z guarany i naturalną kofeiną, które dodadzą Ci energii. Chcesz zadbać o siebie i o środowisko? Waterdrop działa na rzecz ograniczenia produkcji plastiku oferując wielorazowe akcesoria do picia wody i pakując Mikrodrinki w minimalistyczne opakowania.

Sposób piąty – więcej miłości do siebie

Wsłuchiwanie się w potrzeby swojego ciała, myślenie o nim dobrze, nawet jeśli nie uważamy go za idealne i akceptacja tego, na co nie mamy wpływu, mają kolosalne znaczenie, jeśli chodzi o nasze samopoczucie i formę. Praktykowanie pozytywnego podejścia do swojego ciała pozwoli Ci efektywniej nad nim pracować, na przykład wybierając odpoczynek lub lżejszą aktywność zamiast treningu, gdy czujesz zmęczenie, albo zjadając ciastko, na które tak masz ochotę bez wyrzutów sumienia. Patrząc na swoje ciało z miłością, możesz w ogóle uznać, że nie potrzebuje żadnych zmian – wszystko to przełoży się na lepszą formę psychiczną, która jest podstawą nowoczesnego bycia fit.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki, jak być fit na wiosnę zainspirują Cię do podjęcia zdrowych wyzwań i zbudowania wymarzonej formy na lato.