fit.pl mobile logo

5 sposobów na bycie fit tej wiosny

Tej wiosny postaw na bycie fit! Sprawne ciało i umysł, dobry humor, dużo energii – poznaj pięć nawyków, które pomogą Ci osiągnąć te cele przed wakacjami! Wprowadź je w życie i przywitaj lato w najlepszej formie

Co to znaczy być fit? Wielu osobom to określenie kojarzy się z długimi godzinami spędzonymi na siłowni, ciężkimi treningami i rygorystyczną dietą. Pamiętaj, że nie musi tak być! Najważniejsza jest konsekwencja, dzięki której nawet drobne zmiany w codziennym życiu dadzą Ci wspaniałe efekty. Poniżej przedstawiamy pięć sposobów na bycie bardziej fit tej wiosny, dzięki którym poczujesz się lepiej w swoim ciele i już niedługo z przyjemnością powitasz lato.

Sposób pierwszy – więcej ruchu

Jeśli chcesz zbudować i utrzymać dobrą formę ruch jest niezbędny. Nie muszą to być jednak obciążające treningi – trenerzy i dietetycy podkreślają, że dla zachowania zdrowia najważniejsza jest nie intensywność, a regularność wykonywanych ćwiczeń. Dlatego podstawa to znalezienie takiej formy ruchu, która będzie sprawiała Ci przyjemność. Sezon wiosenno-letni to idealny moment na poszukiwania. Słoneczna pogoda zachęca do jazdy rowerem, spacerów i pieszych wycieczek. Zaproś znajomych na mecz siatkówki na świeżym powietrzu, spróbuj jazdy na rolkach lub zajęć jogi w parku, a może odkryjesz sport, który pokochasz!

Pamiętaj, że liczy się każdy ruch. Wybór schodów zamiast windy, przejście jednego przystanku na piechotę czy… umycie okien pozwolą Ci rozruszać ciało i dodać mu energii.

Sposób drugi – więcej snu

Życie w ciągłym niedoczasie sprawia, że często skracamy czas poświęcony na sen. Tymczasem regularne niedosypianie niesie ze sobą szereg negatywnych skutków: od obniżonej koncentracji i sprawności, po wpływ na długość życia. Dlatego jako jeden z fit celów warto postawić sobie zbudowanie nawyku dłuższego spania.
Nie od dziś wiadomo, że człowiek powinien każdej nocy przesypiać około ośmiu godzin. Spróbuj zbliżyć się do tego czasu, nawet jeśli oznacza to rezygnację z dodatkowego odcinka serialu wieczorem. Stawiając na dłuższy sen, szybko zobaczysz poprawę samopoczucia, sprawności umysłu i swojego wyglądu

Sposób trzeci – więcej warzyw

Wśród wielu sposobów na poprawę diety i zrzucenie nadprogramowych kilogramów, jedzenie większej ilości warzyw jest chyba najłatwiejszym do wprowadzenia w życie. Szczególnie wiosną i latem, kiedy możemy znowu cieszyć się ich obfitością. Skorzystaj z pojawienia się nowalijek i spróbuj jeść ich jak najwięcej.
Co zyskasz? Bogactwo witamin zawarte w warzywach i owocach pozytywnie wpłynie na kondycję Twojej skóry i funkcjonowanie organizmu. Co więcej, zdecydowana większość warzyw ma mało kalorii przy dużej objętości, dzięki czemu możemy po prostu zjeść ich więcej. Warzywa doskonale sycą i stanowią niskokaloryczną przekąskę, dlatego będą cennym sojusznikiem w drodze do smukłej sylwetki.

Sposób czwarty – więcej wody

Wypijanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia to podstawa zdrowia. Woda współtworzy wszystkie tkanki naszego ciała i wspiera prawidłowy przebieg wszystkich procesów, które w nim zachodzą. Dlatego tak ważne jest, by sięgać po nią regularnie. Budując i utrzymując nawyk wypijania około dwóch litrów wody dziennie możesz tylko zyskać!

Jeśli wypijanie zalecanej dziennej ilości wody jest dla Ciebie trudne, możesz sprawić, by było łatwiejsze. Pomogą Ci w tym Mikrodrinki od firmy Waterdrop – rozpuszczalne w wodzie kostki z ekstraktów owocowych i ziołowych, które nadadzą jej smak i wzbogacą w wartości odżywcze. Możesz wybrać spośród kilkunastu kompozycji smakowych i cieszyć się ulubionymi smakami, jednocześnie dostarczając ciału odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Sięgnij po nie też, jeśli chcesz ograniczyć picie napojów słodzonych lub energetycznych. Mikrodrinki nie zawierają dodanego cukru (jedna kostka to tylko cztery - pięć kalorii) a w ofercie marki znajdziesz też opcje wzbogacone ekstraktem z guarany i naturalną kofeiną, które dodadzą Ci energii. Chcesz zadbać o siebie i o środowisko? Waterdrop działa na rzecz ograniczenia produkcji plastiku oferując wielorazowe akcesoria do picia wody i pakując Mikrodrinki w minimalistyczne opakowania.

Sposób piąty – więcej miłości do siebie

Wsłuchiwanie się w potrzeby swojego ciała, myślenie o nim dobrze, nawet jeśli nie uważamy go za idealne i akceptacja tego, na co nie mamy wpływu, mają kolosalne znaczenie, jeśli chodzi o nasze samopoczucie i formę. Praktykowanie pozytywnego podejścia do swojego ciała pozwoli Ci efektywniej nad nim pracować, na przykład wybierając odpoczynek lub lżejszą aktywność zamiast treningu, gdy czujesz zmęczenie, albo zjadając ciastko, na które tak masz ochotę bez wyrzutów sumienia. Patrząc na swoje ciało z miłością, możesz w ogóle uznać, że nie potrzebuje żadnych zmian – wszystko to przełoży się na lepszą formę psychiczną, która jest podstawą nowoczesnego bycia fit.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki, jak być fit na wiosnę zainspirują Cię do podjęcia zdrowych wyzwań i zbudowania wymarzonej formy na lato.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl