5000 powodów, by zacząć aktywnie spędzać czas

Aktywność fizyczna to jeden z kluczowych elementów zdrowego stylu życia – przekładający się na sprawność naszego ciała, ale i mający wpływ na zdrowie psychiczne i budowanie relacji społecznych - uważa Justyna Gościńska, dyrektor departamentu sport i fitness w Medicover Polska.
2023-11-29 00:00
Udostępnij
5000 powodów, by zacząć aktywnie spędzać czas
Ruch jest jednym z czynników, który ma szczególny wpływ na zdrowie fizyczne, samopoczucie i nastrój. Dzięki regularnej aktywności fizycznej rośnie nasza odporność, spada ryzyko chorób serca, niektórych nowotworów oraz cukrzycy typu 2. Uprawiając sport poprawiamy naszą motorykę, dbamy o prawidłową masę ciała i postawę, a także mamy lepszy nastrój oraz rozładowujemy nadmiar negatywnych emocji.  

Kręta droga na siłownię

Mimo tych korzyści związanych z regularną aktywnością fizyczną, co drugi pracownik unika ruchu, a blisko połowa przyznaje, że odżywia się niezdrowo. 
Taka postawa w połączeniu z niepokojącymi danymi dotyczącymi otyłości i innych chorób wynikających z siedzącego trybu życia, nie napawa optymizmem. Złe nawyki żywieniowe oraz brak ruchu odbijają się na zdrowiu pracowników oraz kondycji psychicznej.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez WellHR i zawartych w raporcie "Wellbeing@Work Indeks 2022", jedynie 37 proc. Polaków budzi się wypoczęta i pełna sił na kolejny dzień pracy. Przekłada się to też na ich efektywność w pracy, zaangażowanie i kreatywność.

Pożądany benefit pracowniczy

grafika_medicover sport.png
 

Opieka zdrowotna i oferta sportowa naturalnie się uzupełniają. I, niezależnie od tego, ile razy już o tym mówiono, warto to wciąż przypominać, że aktywność fizyczna to jeden z kluczowych elementów zdrowego stylu życia – przekładający się na sprawność naszego ciała, ale i mający wpływ na zdrowie psychiczne i budowanie relacji społecznych. Na szczęście dostrzega to coraz więcej Polaków, dlatego też oferta Medicover Sport jest coraz chętniej wybieranym benefitem pracowniczym

– mówi Justyna Gościńska, dyrektor departamentu sport i fitness w Medicover Polska.

Potwierdzają to liczby - pakiety sportowe jako benefit proponuje ok. 77 proc. firm, a pakiet medyczny ok. 82 proc. Dla pracodawców jest to inwestycja w rozwój firmy, zarówno w kontekście lepszego pozycjonowania na rynku pracy, jak również holistycznej opieki nad zdrowiem pracowników, by zyskać zdrowszy, bardziej zaangażowany i odporny zespół. 
Medicover Sport oferuje dostęp do ponad 5000 obiektów sportowych w Polsce, w tym siłowni, klubów fitness, basenów, szkół tańca i jogi, lodowisk i wielu innych. 
Pakiety sportowe pozwalają wybrać rodzaj i częstotliwość zajęć sportowych lub rekreacyjnych. Ofertę dla siebie znajdą zarówno osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem, jak i te bardziej zaawansowane, a nawet seniorzy i dzieci.
Ponadto posiadacze pakietów mają dostęp do stale powiększającej się sieci własnej Medicover, którą obecnie tworzy ponad 130 siłowni i obiektów fitness. Działają one pod takimi markami jak: Platinium Fitness, Smart Gym i Well Fitness.
 

Nasze kluby sportowe to miejsca dla każdego, bez względu na poziom zaawansowania treningowego, wiek czy wcześniejsze doświadczenia z aktywnością fizyczną. Wspólnie tworzymy społeczność nie tylko skupioną wokół wspólnego celu, jakim jest dbanie o zdrowie, ale też w której wzajemnie się wspieramy. Właśnie ze względu na tę wyjątkową atmosferę, wygodną lokalizację oraz wysoką jakość świadczonych usług, chce się tu wracać i trenować – mówi Justyna Gościńska.