Są takie dni, że nic się nie chce, wszystko się nie podoba , czujesz, że świat stanął Ci na głowie i nie jesteś w stanie go udźwignąć. Bardzo często myślisz jedynie o łóżku, gorącej herbacie i łzawym filmie, na którym będziesz mogła do woli wylewać łzy. Jednak chandra nie może trwać w nieskończoność. Co zrobić, aby się jej pozbyć?
fit.pl
2013-12-30 00:00
Udostępnij
Pokonaj chandrę
Zażyj ruchu

Ruch – spacer, bieganie, jazda na rowerze, pójście na fitness – to sprawdzony sposób na poprawę nastroju. Nawet jeśli ledwo powłóczysz nogami, udając się na salę fitness, po zajęciach będziesz pełna energii i pozytywnego nastawienia do świata. Nawet zwykły spacer może pomóc Ci w innym spojrzeniu na rzeczywistość. Aktywność fizyczna uwalnia w naszym ciele endorfiny, czyli hormony szczęścia. Nawet praca w ogrodzie może złagodzić napięcie i niepokój, dając nam poczucie szczęścia.

Porozmawiaj z kimś

Jeżeli masz problem, czujesz, że nie jesteś w stanie sobie z nim samodzielnie poradzić, porozmawiaj z kimś. Nawet krótka rozmowa z drugą osobą może przynieść wymierne korzyści dla Twojego stanu ducha. Chandra czasem dopada nas z niewyjaśnionego powodu, dobrze więc powiedzieć komuś bliskiemu co nas smuci, boli, i że to wszystko jest bez sensu. Druga osoba na pewno nas wysłucha, a może jej spojrzenie na świat pokaże nam inną stronę naszego problemu? Jeżeli nie masz ochoty z nikim rozmawiać, przelej swoje żale na papier. Spisanie tego, co nas dręczy może być niezwykłym balsamem na naszą skołataną duszę.

Zrób coś dla siebie

Chandra dopadła Cię i nie masz ochoty na nic? Zrób sobie małą przyjemność. Pozwól sobie na małe szaleństwo. Rusz się z domu i pobiegaj po sklepach. Kup sobie coś o czym od dawna marzyłaś! Nie musi to być żaden drogi zakup, wystarczy drobiazg, który spowoduje uśmiech na Twojej twarzy. Nie masz ochoty na zakupy? Wybierz się do kosmetyczki lub fryzjera. Czasem nawet mała zmiana wyglądu – nowy kolor na paznokciach, podcięcie włosów, może spowodować, że chandra zniknie.

Urządź swój domowy salon kosmetyczny

Jeśli nie masz ochoty na wyjście z domu i wydawanie kasy na nowe rzeczy poprawiające nastrój, urządź sobie salon kosmetyczny w domu. Wystarczy kilka świec, które dadzą nastrój, gorąca wanna z wodą i ulubionym płynem do kąpieli, muzyka relaksacyjna i już możesz ukoić zmysły i zapomnieć o otaczającym Cie świecie. Po wyjściu z wanny wetrzyj z ciało ulubiony balsam i poczuj jak wracają chęci do życia.

Zdystansuj się

Śmiech to zdrowie, więc uśmiechnij się do siebie. Roześmiej się na cały głos. Na pewno znajdziesz coś co Cię rozśmieszy. Przeczytaj głośno jakiś dowcip lub stań przed lustrem i zacznij stroić głupie miny. Pomyśl, że nie jesteś najnieszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. Inni mają znacznie gorzej od Ciebie. Tysiące osób nie ma dachu nad głową, nie ma co do garnka włożyć, jest nieuleczalnie chorych itd. Można tak wymieniać i wymieniać! Usiądź więc i spokojnie pomyśl, że w sumie chyba nie jest aż tak źle! Czyż nie?

Medytuj i wycisz się

Jeśli dopada Cię chandra, a kłopoty dołują, włącz spokojna, wyciszającą muzykę relaksacyjną, usiądź na podłodze weź kilka głębokich wdechów i wydechów. Wciągaj powietrze szybko przez nos, a wypuszczaj powoli ustami. Zamknij oczy i głęboko oddychając postaraj się myśleć o czymś miłym, a wtedy wszystkie Twoje troski odejdą w dal.

www.wellness.fit.pl