fit.pl mobile logo

Ubezpieczenia na życie - jak wybrać najlepsze?

Wybór polisy ubezpieczeniowej to bardzo ważna kwestia. Tego typu umowę podpisuje sie na wiele lat. Ochrona w ramach polisy obejmuje bardzo różne sfery życia człowieka. Warto, aby ubezpieczenie chroniło nie tylko w przypadku choroby, ale różnych wypadków losowych. Trudno jednak wyobrazić sobie polisę, która obejmuje wszystkie możliwe wydarzenia, dlatego też przez zakupem polisy należy się zastanowić, które aspekty naszego życia chcemy chronić szczególnie.
 1. Znajdź ubezpieczenie dla siebie
 2. Co obejmuje ubezpieczenie na życie?
 3. Ogólne warunki ubezpieczenia - przeczytaj dokładnie
 4. Jak długo należy opłacać ubezpieczenie?

Znajdź ubezpieczenie dla siebie

Podstawowe pytanie przy wyborze ubezpieczenia na życie to pytanie o to, przed czym dana osoba powinna lub chce się zabezpieczyć. Nie każdy musi ubezpieczać się na wypadek przewlekłych chorób, jeśli w jego rodzinie takie zbyt często nie występowały, a on również jest zdrowy. Każdy natomiast powinien ubezpieczyć się na wypadek śmierci lub wypadku. Jeśli w rodzinie zdarzały się przypadki chorób nowotworowych, ubezpiecznie na wypadek takiego typu schorzenia również wydaje się rozsądnym wyjściem. Nie tylko o kwestie zdrowotne jednak w ubezpieczeniu na życie chodzi. Jeśli wynajmujesz mieszkanie, a nie jesteś pewien lokatorów, być może warto skorzystać z rozwiązania dedykowanego tego typu nieruchomościom. Jeśli masz dziecko, być może rozważysz ubezpieczenie malucha lub ubezpieczenie od dziecięcych wypadków. Wszystko zależy od twoich potrzeb. Znajdź ubezpieczenie dla siebie - określ swoje potrzeby, sprawdź ofertę ubezpieczycieli i ciesz się bezpieczeństwem, na jakie zasługujesz.

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to podstawowa forma ochrony, której podstawowym celem jest zadbanie o najbliższą rodzinę na wypadek sytuacji, w której osoba ubezpieczona nie będzie mogła tego zrobić. Mowa tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwie finansowym rodziny na wypadek tych

 • śmierci ubezpieczonego,
 • jego ciężkiej choroby,
 • leczenia w szpitalu,
 • niezdolności do wykonywania pracy lub samodzielnego funkcjonowania spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem – inwalidztwa.

W wyniku każdej z wymienionych sytuacji status najbliższej rodziny poszkodowanego może się znacznie pogorszyć. Zabezpieczać przez taką sytuacją ma właśnie polisa na życie. Coraz częściej w zakres polisy wchodzi również ubezpieczenie na wypadek zachorowania na nowotwór. Jest to bowiem tak powszechny problem, że większość ubezpieczycieli proponuje rozszerzenie oferty o ten właśnie zapis. Jeszcze do niedawna ubezpieczenie na życie wykupowało stosunkowo niewiele osób, jednak coraz częstsze zachorowania na choroby przewlekłe i nowotworowe skłaniają coraz większą liczbę pacjentów do rozważenia tego typu rozwiązania.

Warto pamietać, że umowa z ubezpieczycielem zawsze zawiera tzw. wyłączenia, a więc opis sytuacji, w których ubezpieczyciel nie wypłaci składek. Mogą to być na przykład:

 • obrażenia w wyniku udziału w działaniach wojennych, aktach terroru lub masowych rozruchach społecznych,
 • śmierci ubezpieczonego, jeśli poniósł ją prowadząc samochód w stanie wskazującym na spożycie alkoholu,
 • samobójstwa lub próby samobójstwa w okresie krótszym niż dwa lata od wykupienia ubezpieczenie
 • popełnienia lub usiłowania popełnienia samobójstwa przez ubezpieczonego w ciągu dwóch lat od daty zawarcia umowy ubezpieczenia,
 • popełnienia czynu noszącego znamiona przestępstwa umyślnego.

Ogólne warunki ubezpieczenia - przeczytaj dokładnie

Ubezpieczenia to jedna z usług, której warunki bardzo dokładnie należy przestudiować. Chodzi przede wszystkim o zakres oferowanej przez ubezpieczyciela ochrony. Warto dokładnie zdawać sobie sprawę z tego, leczenie jakich chorób obejmuje polisa, a jakich nie. W innym przypadku w momencie zachorowania ubezpieczona osoba może się boleśnie rozczarować, kiedy okaże się, że z tytułu zdiagnozowania u niej danej choroby nie przysługuje jej żadna pomoc. OWU to swego rodzaju kompendium wiedzy o ubezpieczeniu i jego zakresie, dlatego tak ważne jest zapoznanie się z tym dokumentem. Tam są spisane obowiązki ubezpieczyciela, tam określone są dokładnie przypadki, w których ubezpieczony otrzyma pieniądze lub inną formę pomocy (dostęp do rehabilitacji, lekarzy, badań).

Przykładowo, wykupując na stronie https://www.nn.pl/ polisę ubezpieczeniową od poważnych chorób, należy upewnić się, czy te, które potencjalnie grożą ubezpieczonemu (na podstawie choćby wywiadu rodzinnego), rzeczywiście się na liście chorób branych pod uwagę przez ubezpieczyciela znajdują. Trzeba pamiętać, że jeśli danej choroby na liście OWU nie ma, to żadne wsparcie choremu nie zostanie udzielone. Lista chorób w momencie wykupienia ubezpieczenia jest listą zamkniętą i nie ulega aktualizacji przez trwania polisy.

Jak długo należy opłacać ubezpieczenie?

Polisy ubezpieczeniowej nie trzeba oczywiście opłacać przez całe życie. Wszystko zależy od prowadzonego trybu życia, sytuacji rodzinnej, kondycji zdrowotnej. Przed podpisaniem umowy warto wszystkie te aspekty wziąć pod uwagę. Polisę zawsze można przedłużyć. Warto zastanowić się także nad kwotą ubezpieczenia. Ubezpieczenie warto dostosowywać do tego, czy aktualnie spłaca się mieszkanie warte 400 tys. złotych, czy jest się właścicielem małego domku nad jeziorem, czy ma się dzieci w wieku szkolnym, jak intensywnie się życie. Nie zawsze ubezpieczenie musi być tak samo wysokie, są natomiast takie momenty, kiedy warto podwyższyć jego zakres.

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl