fit.pl mobile logo

Własny sprzęt sportowy w samolocie

Narty w dalekich Alpach, zdobycie Dolomitów – marzenie wielu narciarzy. Masz swoje kochane narty, albo deskę, wygodne buty, ulubione kijki i nie masz najmniejszej ochoty wypożyczać sprzętu na miejscu? Rozjaśniamy, jakie są zasady przewozu sprzętu sportowego w liniach lotniczych 

 
Sprzęt sportowy w samolocie - jak zabezpieczyć?

 

Zaczynamy od dobrej wiadomości, w większości linii lotniczych, bagaż sportowy, który mieści się w limicie wagowym (od 20 do 40kg w zależności od klasy biletu i regulacji linii), można przewozić bez żadnych dodatkowych opłat. Jeśli sprzęt będzie cięższy, uiścisz dopłatę, stosowną do wagi, no a jeśli wybierzesz linie, które nie uwzględniają usługi darmowego przewozu sprzętu, zapłacisz za bagaż gabarytowy.

W regulaminach przewoźniku sprzęt sportowy liczony jest sztukami, przy czym za sztukę takiego bagażu uznaje się komplet – na przykład narty, kijki, kask lub ten sam zestaw z deską. Co ważne, sprzęt musi być odpowiednio zapakowany i zabezpieczony. Nie możesz także przynieść ot tak sobie sprzętu, żądając jego darmowego umieszczenia na pokładzie. Należy o tym uprzedzić przewoźnika, najlepiej na etapie rezerwacji biletu.
Linie lotnicze, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, oferują w sezonie zimowym atrakcyjne promocje na przewóz sprzętu – jeśli planujesz taki lot, koniecznie porównaj oferty kilku przewoźników.

A teraz sprawdzimy kilka najbardziej popularnych linii i ich oferty na przewóz sprzętu sportowego:

Air Berlin – tu zasady są proste, przewóz bagażu sportowego odbywa się w ramach bagażu nadawanego. Jeśli nie przekracza limitu wagowego i ilościowego, nie są konieczne dopłaty. Jeśli zaś nie mieści się w limitach, przewoźnik nalicza opłatę dodatkową.

LOT – podział na klasy przewiduje różne limity wagowe i ilościowe dla różnych taryf. Przewoźnik przychylnym okiem patrzy na przekroczony rozmiar sprzętu sportowego, o ile mieści się on w limicie wagowym i ilościowym. Jeśli bagażu jest więcej – koszt przewozu kompletu sprzętu wynosi średnio 200pln na dłuższych lotach międzynarodowych.

Lufthansa – dodatkowy bagaż w postaci sprzętu sportowego jest przewożony bezpłatnie, ale w ramach limitu wagowego. Jeśli limit jest przekroczony, opłata wynosi około 50 euro w Europie i 100 euro poza nią. Loty do USA, Meksyku i Ameryki Środkowej przewidują inne – mniejsze – limity na sprzęt sportowy.

Wizzair – przewóz sprzętu sportowego nie jest bezpłatny, opłata jest jednak stała w ramach 1 sztuki takiego bagażu (sztuka oznacza zapakowany w pokrowiec komplet). Koszt to niecałe 130pln, o ile opcję oznaczono podczas rezerwacji, jeśli się zagapisz i tego nie zrobisz, wykupienie tej samej opcji przed lotem – już na lotnisku – będzie kosztowało ponad 250pln.

Ryanair – bagaż sportowy traktowany jest jako dodatkowy bagaż rejestrowany i nie uwzględnia go cena biletu. Dokupić można 2 sztuki bagażu (jedną może być sprzęt) w limicie do 15 lub do 20kg.

Swiss – to linie przyjazne sportowcom, jeśli sprzęt sportowy mieści się w limicie wagowym i ilościowym, przewóz odbywa się bez dodatkowych opłat, w ramach limitów dla poszczególnych taryf. Jeśli nie mieścisz się w limitach, opłata dodatkowa wynosi 50 euro w Europie i 100 euro poza nią.

materiał został przygotowany we współpracy z portalem www.promocjelotnicze.com.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl