fit.pl mobile logo

Zapanuj nad porządkiem podczas wekowania

Każdy z nas uwielbia domowe soki, dżemy i marmolady. Niestety jednak, przygotowując je musimy nieźle się natrudzić, a nasza kuchnia po kilku godzinach gotowania wygląda jak po wizycie wilka w domku babci Czerwonego Kapturka. Czy da się tego uniknąć? Oczywiście, wystarczy tylko kilka prostych sztuczek!

Krok pierwszy: zabezpiecz swoje miejsce pracy

Zanim zabierzesz się do krojenia owoców, gotowania powideł czy wekowania, warto uprzednio zabezpieczyć przestrzeń wokół siebie. Jeżeli w Twojej kuchni królują dywany, najlepiej usunąć je z okolic kuchenki, zawijając ich brzeg lub wynosząc do innego pomieszczenia. Inną opcją jest zabezpieczenie dywanu starymi gazetami – w ten sposób nawet jeśli cokolwiek na nim wyląduje, nie będzie on bezpieczny. Ten sam trik możesz zastosować również w przypadku płytek czy paneli podłogowych. Przykryte gazetą lub cienkim ręczniczkiem nie pobrudzą się, co zaoszczędzi Ci sporo pracy, by je potem doczyścić.

Pamiętaj, aby przed plamami zabezpieczyć nie tylko swoje podłogi, ale również dłonie, zwłaszcza jeżeli pracujesz z owocami typu aronia czy jeżyna, których soku wyjątkowo ciężko pozbyć się ze skóry. Wystarczy założyć rękawiczki  kuchenne, by nie mieć problemu zabarwionych sokiem rąk.

Krok drugi: zamiast sprzątania odpowiednie sprzęty

Zabierając się do wykonania pysznych konfitur należy usunąć z owoców pestki lub gniazda nasienne. W tym celu najwygodniej posłużyć się drylownicą taką jak np. Cherrymat marki Leifheit. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu i nerwów. Zaraz, zaraz… a co drylownica ma wspólnego ze sprzątaniem? Wbrew pozorom całkiem sporo! Używając drylownicy zapobiegasz miażdżeniu miąższu, a tym samym, sok nie wydostaje się na zewnątrz. A nawet jeśli mu się uda, to szybko trafia do dużej misy wbudowanej w drylownicę, która gwarantuje to, że kuchnia pozostaje czysta!

Kolejnym przydatnym sprzętem jest osłona przeciwrozpryskowa marki Leifheit, która zapobiega rozpryskiwaniu się gotujących powideł na kuchenkę, płytki czy blat. Ułożoną na patelni osłonę można bez problemu rozkładać i składać do dowolnej wielkości, i w ten sposób kontrolować smażoną bądź duszoną potrawę. Dodatkowym atutem osłony jest możliwość jej złożenia do rozmiarów łopatki do tortu, dzięki czemu z łatwością zmieścisz ją w nawet niewielkiej szafce na sztućce. Czysto i praktycznie.

Krok trzeci: działaj na bieżąco!

Przy długim gotowaniu powideł nie da się zupełnie uniknąć bałaganu, dlatego zawsze warto mieć pod ręką wilgotną ściereczkę, którą szybko przetrzesz ewentualne niespodzianki. Najlepiej sprzątać na bieżąco, gdyż zaschnięte plamy ze słodkich dżemów czy marmolad wyjątkowo ciężko jest usunąć – zwłaszcza jeżeli niefortunnie wylądują one na kuchence czy płytkach. Jednak i na to jest sposób!

Krok czwarty: perfekcyjna czystość

Nawet jeżeli odrobina konfitury skapnęła na kuchenkę i przypaliła się, nie załamuj rąk, lecz sięgnij po płyn odtłuszczający marki Leifheit. To prawdziwy bohater w kuchni! Butelka z rozpylaczem o pojemności 500 ml zawiera wysokoalkaliczny środek czyszczący, który świetnie radzi sobie nie tylko z tłuszczem, ale również z uporczywymi, zaschniętymi plamami. Wystarczy kilka razy przetrzeć i gotowe.

Ratunkiem dla nieodpowiednio zabezpieczonych podłóg będzie zaś mop Pico Spray Leifheit – to poręczny sprzęt, który przyda Ci się, aby przetrzeć wszelkie zabrudzenia powstałe w trakcie, jak i po gotowaniu. Jego główną zaletą jest fakt, że jest zawsze gotowy do użycia! A to dzięki temu, że zawiera wbudowany pojemnik na wodę. Jak to działa? Za pomocą uchwytu na rączce wystarczy delikatnie spryskać czyszczoną powierzchnię mgiełką wody, przetrzeć i cieszyć się czystą podłogą. Jakie to proste!

Wekowanie może być (dosłownie) czystą przyjemnością. Dzięki sprytnym trikom przy sprzątaniu, po wielu godzinnej pracy w kuchni, jej efektem będą jedynie przepyszne przetwory. Kuchnia będzie lśniła czystością, a w powietrzu będzie unosił słodki zapach owoców i Twojej satysfakcji z własnoręcznie przygotowanych dżemów. 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl