fit.pl mobile logo

5 sposobów na to by zadbać o swoje oczy

Swędzące, zaczerwienione, łzawiące i podrażnione oczy to typowy objaw alergii. Osoby wrażliwe na wszelkiego rodzaju alergeny są narażone na te nieprzyjemne dolegliwości przez większą część roku – od pierwszych dni wiosny aż do późnej jesieni... Poznaj 5 prostych kroków, które przyniosą Twojemu nadwrażliwemu oku uczuleniowca niebywałą ulgę

Podrażnione oko, czy może już zapalenie spojówek?

Oczy alergików są szczególnie wrażliwe. Nie tylko wykazują nieprzyjemne i uciążliwe objawy alergii, są także są jedną z dróg wnikania alergenu do organizmu. Poprzez ciągłe potarcia, swędzenie i łzawienie dodatkowo je podrażniamy. Im dłużej oczy mają kontakt z cząsteczką, przed którą starają się bronić, tym bardziej są rozognione. Jeśli nie zareagujemy właściwie w odpowiednim momencie, możemy doprowadzić do alergicznego zapalenia spojówek, w którym wszystkie wymienione symptomy uczulenia są jeszcze bardziej nasilone.

Przejdź przez alergię bez łez

Zupełne uniknięcie alergenów jest niemal niemożliwe. Możemy jednak z powodzeniem zastosować kilka prostych sposobów na to, by możliwie ograniczyć ich dostęp do naszego organizmu. Twoje oczy podziękują ci za to sprawiając, że życie alergika nie będzie aż tak uciążliwe.

1. Nie dotykaj okolic oczu – to bardzo prosta metoda na to, by skutecznie ograniczyć dostęp alergenów do oka. Na dłoniach przenosimy nie tylko wiele pyłków, ale także bakterii i zanieczyszczeń, które dodatkowo podrażnią wrażliwą śluzówkę.

2. Zastosuj krople do oczu dla alergików, które utworzą na powierzchni Twojego oka tarczę ochronną. To nie tylko je nawilży, ale także utrudni alergenowi wniknięcie do organizmu. Zwróć uwagę na skład - zawartość ektoiny zmniejszy dodatkowo stan zapalny (np. Ektin).

3. Noś okulary przeciwsłoneczne jako naturalną barierę przeciw pyłkom. Jeśli musisz wyjść z domu, ważne, by były dość duże i zakrywały całe oczy. Czyść je także częściej niż zazwyczaj – zetrzesz w ten sposób osadzające się na nich alergeny.

4. Częściej myj twarz i włosy – alergeny mogą dopaść cię również w domu, pamiętaj, że buzi nie ochronisz na stałe maską, a włosy nawet związane czy krótkie, chłoną zanieczyszczenia i pyłki. Ponieważ poprzez usta, nos i oczy, alergeny wnikają do Twojego organizmu, wzmożone mycie głowy i twarzy pomoże Ci w zmniejszeniu objawów uczulenia.

5. Zastosuj chłodne okłady na oczy w momencie, gdy czujesz że Twoje podrażnione i opuchnięte powieki wołają o pomoc. Złagodzisz w ten sposób świąd i ukoisz nabrzmiałe okolice oka, zmniejszysz także dyskomfort związany z ostrą reakcją alergiczną. Pamiętaj jednak, by były to okłady z czystej wody – dodatek ziół może je dodatkowo podrażnić.

Alergia potrafi skutecznie utrudnić życie każdego, kto jest na nią narażony. Oczy uczuleniowców dają często szczególnie nieprzyjemne jej objawy. Warto zatem pamiętać o kilku trikach, które nie tylko poprawią komfort Twojej codzienności, ale stosowane konsekwentnie pozwolą Ci cieszyć się latem i wiosną jak inni.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl