fit.pl mobile logo

Czy wiesz, że…? Kilka słów o przyswajaniu witaminy D

Witamina D, zwana „witaminą słońca”, to powszechnie znane źródło zdrowia i dobrego samopoczucia. Czy jednak wiemy o niej wszystko? Oto kilka ciekawostek na temat tego, skąd ją pozyskiwać, jak robić to efektywnie i dlaczego warto sięgać po preparaty takie, jak D-Vitum od Oleofarm

1. Słońce najlepszym źródłem witaminy D, ale czy na pewno?

Czy wiesz, że… ludzki organizm największą ilość witamin D czerpie ze słońca? Proces ten nazywany jest syntezą i odbywa się podczas ekspozycji skóry na promienie słoneczne. Jednak jego efektywność uzależniona jest od wielu czynników: szerokości geograficznej, pory dnia, stopnia zanieczyszczenia powietrza czy czasu trwania ekspozycji.

Aby uzyskać maksymalną ilość witaminy D ze słońca należy przebywać na nim codziennie przez minimum 20 minut, między godziną 10:00 a 15:00. Nasłonecznieniu musi być poddawane minimum 18 proc. powierzchni ciała. Dodatkowo w Europie Środkowej optymalne warunki dla syntezy skórnej panują tylko od kwietnia do października. Dlatego tak ważne jest suplementowanie witaminy D z innych źródeł - pożywienia oraz przy pomocy preparatów takich, jak D-Vitum.

2.  Czy karnacja i powietrze mają znaczenie?

Czy wiesz, że… pigment obecny w skórze działa jak filtr przeciwsłoneczny? W przypadku ciemnej karnacji jest go więcej, co ogranicza przenikanie promieni UV. Dla osób obdarzonych taką cerą dodatkowa suplementacja witaminy D jest w związku z tym szczególnie istotna i powinna być stosowana o każdej porze roku.  Na zmniejszenie efektywności syntezy skórnej wpływ mają także zachmurzenie i  zanieczyszczenia. Jak to możliwe? Unoszący się w powietrzu pył oraz smog, ograniczają zasięg promieniowania ultrafioletowego, podobnie jak gęste chmury. W ten sposób do skóry dociera mniejsza ilość ważnych dla witaminy D, promieni UVB. Aby mieć pewność, że organizm otrzymuje odpowiednią ilość tego składnika odżywczego, warto sięgnąć po preparaty takie, jak D-Vitum, oferujące zróżnicowane dawki witaminy D.

3. Czy witaminę D da się zjeść?

Czy wiesz, że… witamina D może być dostarczana do organizmu poprzez spożywanie odpowiednich produktów i potraw? Największa ilość witaminy D znajduje się w jajach, mleku i produktach mlecznych, wątróbce, rybach, olejach roślinnych oraz dojrzewających serach. Najbogatsze w ten składnik odżywczy są świeży węgorz oraz śledź w oleju. Zawartość witaminy D w stu gramach tych ryb to odpowiednio 1200 j.m. i 808 j.m.  Jednak pokrycie zapotrzebowania na witaminę D wraz z dietą jest bardzo trudne. Po pierwsze, ilość witaminy D w spożywanych produktach jest niewielka. Po drugie, takie czynniki jak sposób przyrządzenia, czy świeżość składników mają wpływ na jej finalną zawartość w potrawach. Dlatego, aby efektywnie uzupełniać poziom witaminy D, warto suplementować ją poprzez preparaty, takie jak D-Vitum.

 

witaminad2

Pełnia słońca przez cały rok z D-Vitum

Linia D-Vitum od Oleofarm to preparaty bogate w witaminę D, dostosowane do zróżnicowanych potrzeb.

D-Vitum dla dzieci to wygodne, olejowe kapsułki do wyciskania, krople lub aerozol. W produktach dedykowanych osobom dorosłym i dzieciom powyżej 6. roku życia, nośnikiem cennej witaminy D jest olej lniany. Tłoczony na zimno, bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3, w tym kwas alfa-linolenowy (ALA), pomagający w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

D-Vitum, linia preparatów pełnych słońca, dostępna jest w wersji forte z zawartością 1000, 2000 lub 4000 j.m. witaminy D, a także z dodatkiem witaminy K2. Gamę produktów uzupełniają D-Vitum IMMUNO, suplement diety wspierający układ odpornościowy, a także D-Vitum Forte OSTEO, skierowany zarówno do osób zmagających się z osteoporozą, jak i tych, które chcą zapobiegać temu schorzeniu i wzmocnić swoje kości (gęstość mineralna kości maleje już od 30. roku życia). Dla dzieci i niemowląt dedykowane są preparaty z niższą dawką witaminy D (400, 600, 800 i 1000 j.m.).

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl