fit.pl mobile logo

Najczęstsze błędy popełniane przez pacjentów po rekonstrukcji ACL

Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego, zwanego w skrócie ACL, jest najczęściej wykonywaną z pomocą artroskopu operacją w stawie kolanowym. Pacjenci po rekonstrukcji zapominają, że świeżego więzadła krzyżowego nie należy nadwyrężać, dlatego często stają się ofiarami własnej niefrasobliwości – jak temu zapobiec?

Tuż po rekonstrukcji ACL więzadło krzyżowe podatne jest na kontuzje z racji delikatnej struktury, która potrzebuje czasu, aby w pełni się zagoić. Wraz z ekipą www.tourmedica.pl radzimy, aby tego faktu nie bagatelizować i zachęcamy do zapoznania się z najczęściej popełnianymi przez pacjentów błędami po rekonstrukcji więzadła.

 

Nie przeciążaj operowanego kolana

Bardzo ważnym działaniem, sprzyjającym gojeniu się implantu jest pamiętanie o przynajmniej częściowym odciążeniu operowanego kolana, zarówno wtedy, gdy stoimy, jak i podczas wstawania z łóżka albo z krzesła. Nie chodzi o to, by całkowicie zwolnić operowany staw kolanowy z obciążeń i pracy, ale o to, by nie nadwyrężyć jeszcze nie w pełni sprawnego więzadła krzyżowego. Ćwiczenia rehabilitacyjne stawu, który poddano rekonstrukcji, są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim przeszczep otrzymuje niezbędne bodźce do odbudowy stabilizacji kolana. Powinno się je jednak przeprowadzać z rozsądkiem, w granicach tolerancji na ból i każdorazowo przerywać, jeśli odczuwamy zbyt duży dyskomfort w kolanie. Lepiej ćwiczyć mniej intensywnie, a częściej, niż przeciążać nogę, narażając się na niepowodzenie operacji i kolejne kontuzje.

 

Unikajmy czynności, które mogłyby skutkować rozciągnięciem implantu

Warto również pamiętać o tym, aby operowanej nogi nie pozostawiać uniesionej albo luźno zwieszonej w górze – kontakt z podłożem i delikatne oparcie pomogą uniknąć bólu i rozciągnięcia przeszczepu, zarówno podczas siedzenia, jak i w pozycji stojącej. To bardzo ważne, aby nie zwieszać swobodnie nogi, zwłaszcza w pierwszych tygodniach po operacji, gdyż może to spowodować rozciągnięcie przeszczepu i trwałą utratę stabilności kolana. Kiedy stoimy, starajmy się dodatkowo zwrócić uwagę na to, by obie nogi były równomiernie obciążone.

 

Ćwiczmy wyprost, ale z umiarem

Równie dużo uwagi poświęcić należy wszystkim innym czynnościom wykonywanym w ciągu dnia, począwszy od wstania z łóżka, aż po wieczorne powtórne położenie. Pierwsze kroki po obudzeniu powinny być wykonane z uwagą, bez niepotrzebnego pośpiechu.

Rano chodzenie może sprawiać więcej bólu, ponieważ noga potrzebuje czasu, aby na nowo przyzwyczaić się do zgięć i obciążeń. Przydatne mogą okazać się kule, które znacznie ułatwią przemieszczanie się z zachowaniem wyprostu kończyny oraz zabezpieczą przeszczep przed oddziaływaniem dodatkowych sił ścinających, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia implantu. Tu znów pojawia się kwestia zrównoważonego obciążania kolana po rekonstrukcji – o ile bowiem, do pewnego stopnia, zarówno obciążenia, jak i wysiłek fizyczny są ważne, o tyle należy stosować je z rozwagą. Ćwiczenie wyprostu, z początku biernego, jest niezwykle ważnym zadaniem dla każdego pacjenta po rekonstrukcji ACL. W trakcie rehabilitacji powinno się położyć szczególnie duży nacisk na wyprost, jednocześnie pamiętając o tym, by w pierwszych tygodniach po operacji nadmiernie nie rozciągać stawu kolanowego.

 

Gabinety medyczne www.tourmedica.pl oferują szereg zabiegów, również upiększających, Dowiedz się, czy plastyka powiek pomoże odzyskać młody wygląd oczu?

 

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
Patka

Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreneronline. I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: http://www.igortreeneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów! Zmień sięnnie do poznania nawet w ciągu jendego tygodnia! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: http://www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-
kulturysta210

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Konkurs na stronie do wygrania 10.000 zł!! Szybka forma, Najlepsze plany treningowe i diety, sprawdź, nie pożałujesz, zmień swoją formę w nie całe 3 miesiące!! :))

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl