Dla wielu jest wyrokiem. Innym zrujnowała marzenia. Nadchodzi niespodziewanie i nie wybiera. I choć jest męcząca, to da się z nią żyć. Trzeba tylko mieć chęci i wiedzieć jak. Polub swoją chorobę. Dziś – cukrzyca  
fit.pl
2013-03-12 00:00
Udostępnij
Niekochana, ale do zaakceptowania
Zaawansowany poziom cukrzycy jest często winą ludzi. Niechętnie odwiedzamy lekarzy, olewamy drobne bóle i złe samopoczucie. A kiedy jest już za późno, to starają się znaleźć rozwiązanie. Najpopularniejsza jest ucieczka w leki. Wbrew pozorom nie jest to takie złe. Wystarczy odpowiednia dieta i chęci. Oczywiście nasz tekst jest tylko poradnikiem. Jeśli nie jesteś pewien tych działań zgłoś się do swojego lekarza pierwszego kontaktu. On dobierze konkretną terapię żywieniową.

Jeśli jesteś cukrzykiem, to wiesz, że cukier rafinowany oraz herbatniki nie są dla Ciebie. Jednak to nie problem. Te produkty można zastąpić wieloma innymi, równie wartościowymi. Znajdziesz je na każdej półce z napisem „produkty dla diabetyków”. Dodatkowo powinieneś wykonywać regularne ćwiczenia. Codzienna jazda na rowerze jest tutaj idealnym przykładem. Z uporem maniaka przypominamy, że bardzo źle na cukrzycę wpływa otyłość. Walka z nadwagą to priorytet osób, które codziennie zmagają się z cukrzycą.

Same ćwiczenia dają dobre wyniki, ale warto wspomóc się jeszcze insuliną. Dziś to moment, bo odpowiednie strzykawki insulinówki pozwalają na szybką operację związaną z uzupełnieniem poziomu cukru.

 

Dbaj o swoje zdrowie, bo nie da się go kupić ani otrzymać od nikogo w prezencie. Sprawdź nasz poradnik i poczuj, że żyjesz. Ciesz się z tego, co masz a każdą wolną chwilę poświęć swoim znajomym. Zapomnij o kłopotach i traktuj cukrzycę jak swojego kompana. To takie małe dziecko, o które trzeba dbać. Karmione o właściwej porze nie będzie się upominać.

www.zdrowie.fit.pl