fit.pl mobile logo

W czym może pomóc ortodonta?

Wady zgryzu są problematyczne, nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Warto je skorygować, aby móc cieszyć się komfortowym gryzieniem i mówieniem, pięknym uzębieniem. Trzeba mieć na uwadze to, że przy niewłaściwym zgryzie zwiększa się ryzyko utraty zębów, ale na tym problemy się nie kończą. Wiele osób boryka się z szumami w uszach, chronicznym bólem głowy i nawet z zaburzeniami równowagi. Idą do lekarza i nie stwierdza on żadnych nieprawidłowości, nie wykrywa schorzeń mogących powodować zgłaszane objawy. Przyczyną tego może być wada zgryzu, dlatego trzeba zadbać o regularne wizyty u dentysty już w przypadku małych dzieci. Dorośli również mogą pozbyć się wady zgryzu za pomocą aparatu ortodontycznego.

Kiedy warto udać się do ortodonty?

Ortodonta to idealny specjalista dla osób, które mają wady zgryzu. Wskazaniem do zapisania się na wizytę są bóle głowy o nieznanej etiologii, to samo dotyczy szumów usznych przy braku problemów narządem słuchu. Ortodonta pomoże również uchronić pacjenta przed różnymi schorzeniami stawów skroniowo-żuchwowych oraz chorób przyzębia. Przy krzywych zębach zwiększa się także ryzyko rozwoju próchnicy. Ortodonta zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych. Za pomocą odpowiedniego leczenia można skorygować rozmaite nieprawidłowości w jamie ustnej. Warto się do niego zgłosić w celu poprawienia wyglądu uśmiechu. Jeśli ktoś decyduje się na leczenie protetyczne lub implantologiczne, to również powinien odwiedzić najpierw ortodontę. Można już to zrobić w przypadku dwuletniego dziecka. Warto się do niego zgłosić, jeśli u dziecka zaobserwuje się asymetrię twarzy, nadmiernie wycofaną lub wysuniętą brodę. W przypadku stłoczenia zębów, dużych szpar między nimi również należy zgłosić się do specjalisty. Wskazaniem do odwiedzenia ortodonty jest zbyt wczesne wypadanie zębów mlecznych. Niepokojącymi objawami są zgrzytanie zębami, nadmiar kamienia nazębnego, wady wymowy. Jeśli zęby zaczynają się szybko ścierać, to warto skontrolować to z ortodontą.

Dobry ortodonta Chorzów, czyli jaki? Co warto mieć na uwadze przy wyborze?

Podczas szukania odpowiedniego ortodonty należy mieć na uwadze opinie pacjentów na jego temat. Często można nawet znaleźć stronę internetową prowadzoną przez konkretną klinikę. Warto popytać wśród znajomych i rodziny, czy mogą pochwalić dobrego ortodontę. Najlepiej zgłosić się do osoby, która ma aparat ortodontyczny lub przeszła leczenie ortodontyczne. Bardzo ważną kwestią jest lokalizacja. Jeśli ktoś nie chce tracić czasu i pieniędzy na dojazdy, to należy poszukać kliniki znajdującej się w najbliższej okolicy. Trzeba pamiętać o tym, że leczenie ortodontyczne jest długotrwałe. Pacjenta czekają liczne wizyty, dlatego w celu ułatwienia sobie życia warto zdecydować się na usługi ortodonty mającego gabinet w miejscowości zamieszkania pacjenta. Dojeżdżanie do lekarza spoza miasta może stać się mocno uciążliwe i oczywiście kosztowne. Znaczenie ma to, aby ortodonta był doświadczony, pracował w czystym i schludnym w gabinecie. Na uwadze należy mieć także obsługę klienta, miły personel w recepcji. Ortodonta powinien przedstawić różne metody leczenia i oszacować ich koszty.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl