Kolorowa rewolucja biegowa – jeszcze lepsze legginsy biegowe

Legginsy biegowe to niemal norma wśród biegaczek – a z pewnością rozwiązanie znacznie wygodniejsze, niż szorty. Czy mogą być jeszcze lepsze? Okazuje się, że tak. Wystarczy, że producent zadba o wdrożenie kilku modyfikacji. Wynik może być zaskakująco dobry, co udowadnia kolekcja proponowana przez firmę Nessi.
2018-03-23 00:00
Udostępnij
Kolorowa rewolucja biegowa – jeszcze lepsze legginsy biegowe

Więcej niż wygoda

Głównym atutem legginsów jest to, że dobrze przylegają do ciała. Jednak w praktyce materiały, z których je wykonano, bywają różne. Te najlepsze łącza w sobie łatwość dopasowania się do sylwetki, z jednoczesną bardzo wysoką oddychalnością materiału mi tym, żeby był on praktycznie nieodczuwalny, stanowiąc swego rodzaju „drugą skórę”.

To ostatnie jest szczególnie istotną cechą w trakcie treningów długich i intensywnych, w trakcie których traci się wiele potu, a w dalszej fazie dochodzi do wysuszenia się skóry. W takich warunkach najdrobniejsza nawet niedoskonałość materiału, z którego wykonano odzież biegową, może powodować ryzyko powstawania bolesnych obtarć i odparzeń. W przypadku legginsów Nessi mówimy jednak o wysokiej klasy, bardzo nowoczesnym materiale, który minimalizuje tego typu ryzyko.

Idealne do dynamicznych ćwiczeń

Co istotne, nawet w przypadku odzieży przylegającej do ciała, takiej właśnie, jak legginsy, zdarzają się sytuacje, gdy w trakcie bardzo mocnych i bardzo dynamicznych ćwiczeń, mogą się one zsuwać z bioder. To kwestia nie tylko elastyczności samego materiału, lecz również jego kroju.

Nessi wzięło to pod uwagę i w trakcie projektowania swoich legginsów zasięgnęło opinii aktywnych kobiet. Skonsultowano sprawę z instruktorkami fitnessu, oraz z biegaczkami. Uwagi wdrożono, czego efektem są legginsy idealnie nadające się do zastosowań sportowych.

bieganie_1

Wszystko pod ręką

To, co może przeszkadzać w trakcie biegania, to wszelkiego typu saszetki, które w trakcie intensywniejszego biegu mogą zacząć się obijać o ciało. Gdzieś jednak trzeba schować klucze, smartfon, czy chusteczki higieniczne. W legginsach Nessi uwzględniono ten prosty, acz istotny fakt, dzięki czemu w wielu modelach znalazł się wewnętrzny pas stanowiący rodzaj kieszeni idealnie nadającej się na przechowanie w niej wspomnianych wyżej przedmiotów. Sprawdza się to naprawdę znakomicie.

Bezpieczeństwo

W legginsach Nessi nie zabrakło elementów odblaskowych – czyli czegoś, co w przypadku treningów nocnych jest niezwykle istotne ze względu na zachowanie widoczności na drodze.

Bogactwo wzorów

Co ciekawe, choć Nessi zrobiło naprawdę wiele w zakresie funkcjonalności, nie zapomniało przy tym o kwestii wyglądu legginsów. Kolekcja, którą można znaleźć na stronach producenta (www.nessi-sport.com), potrafi mocno zaskoczyć nie tylko szerokością wyboru (od jasnej po ciemną kolorystykę, od modeli pozbawionych wzorów, po wzory roślinne lub abstrakcyjne), ale i zaskakującymi grafikami – na przykład nadrukowanymi grafikami z oczami pantery,bądź sowy.

Wzory te są nie tylko starannie zaprojektowane, ale i bardzo trwałe (podobnie zresztą, jak i sam materiał), dzięki czemu nawet przy intensywnym użytkowaniu mogą służyć naprawdę długo.