fit.pl mobile logo

Zacznij biegać zimą. Powiemy ci jak!

Dla osób biegających regularnie pogoda nigdy nie stanowi przeszkody. Gorzej mają ci, którzy dopiero zaczynają, albo dopiero mają zamiar zacząć... w przyszłości. Noworoczne postanowienia czekają na lepszą pogodę. Znasz to? Jeśli tak, to czas to zmienić. Czas zacząć biegać. Właśnie teraz, w zimę.

Oczywiście nikt nie namawia cię do biegania po lodzie. Gdy chodniki są oblodzone lepiej przenieść się do fitness klubu i wybrać bieżnię. Ale nie oszukujmy się, typowa zima nie trwa u nas zbyt długo. W każdym innym razie wystarczą dobre buty i odpowiednio wybrana trasa. Oto co może ci pomóc w podjęciu decyzji.

5 trików ułatwiających bieganie w zimie. Radzimy jak zacząć.

1) Zimowe ubranie, wcale nie musi oznaczać zimowej kurtki...

W czasie biegu będzie ci zdecydowanie cieplej niż ci się wydaje. Nie ma więc sensu ubierać się zbyt grubo. Wbrew pozorom przegrzanie może ci jeszcze zaszkodzić. Idealnie sprawdzi się bielizna termoaktywna, która idealnie odprowadzi pot na zewnątrz i nie będzie mokra. Kolejne warstwy to już kwestia dostosowania do panującej na zewnątrz temperatury. Ważne, by wybierać odzież z oddychającego materiału. Doświadczeni biegacze radzą też by ubrać się tak jakby na zewnątrz było o 10 stopni cieplej niż w rzeczywistości.

2) Pamiętaj o wrażliwych strefach

Najwięcej ciepła ucieka przez głowę i stopy. Dlatego lekka czapka z oddychającego materiału, ochraniająca tez uszy to podstawa. Do tego obowiązkowo ciepłe skarpetki. Same sportowe buty nie zapewniają odpowiedniej izolacji cieplnej. Przydadzą się też rękawiczki.

3) Znajdź towarzysza do biegania

W grupie raźniej, zwłaszcza zimą. Samemu może ci się nie chcieć, ale jeśli znajdziesz kogoś kto przy okazji też cię zmotywuje, efekty przyjdą szybciej. Wzajemna motywacja naprawdę pomaga.

4) A może tak mały wyścig?

Odrobina rywalizacji jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Może za to jeszcze bardziej wzmocnić chęć do treningów. Jeśli biegasz z drugą osobą, wprowadzenie elementów rywalizacji nie będzie trudne. Ale nawet bez niej możesz zacząć rywalizację... z samym sobą. Możesz spróbować pobić rekord czasowy na tej samej trasie. Możesz też wykorzystać jedną z popularnych aplikacji do biegania umożliwiających rywalizację z samym sobą.

5) Pamiętaj o celu

Na pewno masz jakiś cel zaczynając biegać. Być może chcesz schudnąć, poprawić kondycję i ogólny stan zdrowia, a może nawet dla przyjemności pooddychać zimnym powietrzem. Ważne by o tym celu pamiętać za każdym razem gdy wybierasz się na trening.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl