Są dni kiedy trudniej o motywację do ćwiczeń, zwłaszcza w pojedynkę. Jeśli jednak jest was dwoje, warto podjąć wyzwanie i w duecie zadbać o zgrabną sylwetkę
fit.pl
2024-02-13 13:58
Udostępnij
Ćwiczcie we dwoje!Oto kilka propozycji ćwiczeń w duecie

Ćwiczenie na mięśnie brzucha

Ćwiczący kładą się na plecach. Głowy leżących stykają się, co oznacza, że ciała leżą do siebie w przeciwnym kierunku. Ręce przez cały czas trwania ćwiczeń pozostają wyprostowane na podłodze. Nogi w fazie spoczynku, także pozostają wyprostowane. Jedna z osób ćwiczących pomiędzy stopy wkłada sobie gumową piłkę do ćwiczeń, poduszkę, wałek lub inny bezpieczny przedmiot, a następnie be użycia dłoni, kieruje przedmiot nogami za siebie w górę, podając go w ten sposób drugiej osobie.

W tym samym czasie druga osoba, kieruje nogi za swój tułów w górę i stopami odbiera przedmiot od swojego partnera. Po oddaniu piłki oboje partnerzy układają nogi do pozycji wyjściowej, pierwsza osoba bez przedmiotu, druga z przedmiotem pomiędzy nogami, uważając, by piłka lub poduszka nie wypadła spomiędzy stóp. Ćwiczenie należy powtórzyć około 10 razy, tak by za każdym razem przedmiot wędrował od stóp jednej osoby do drugiej. Ćwiczenie pozwala jednocześnie ćwiczyć mięśnie brzucha i przykręgosłupowe.

Doskonałym uzupełnieniem treningu mięśni brzucha, a także ramion jest podawanie piłki lub przedmiotu w pozycji siedzącej. W ten sposób, oboje partnerzy mają szansę nawiązać kontakt wzrokowy i ćwiczyć mięśnie proste mniej aktywne w poprzednim ćwiczeniu.

Partnerzy siadają opierając wzajemnie plecy. Na wpół wyprostowanymi dłońmi podają sobie piłkę, lub inny przedmiot treningowy raz z prawej strony, raz z lewej. Ćwiczenie jest stosunkowo proste do wykonania dlatego może posłużyć jako rozgrzewka przed innymi.

Ćwiczenia na mięśnie czworogłowe ud

Partnerzy leżą na plecach tym razem ich stopy skierowane są do siebie i stykają się także w trakcie wykonywania treningu. Partnerzy na przemian prostują i zginają nogi w kolanach, tak, by pokonywać swój opór, i stale dotykać stóp partnera, wykonując coś w rodzaju "poziomego rowerka".

Ćwiczenia dla sprawnych mięśni grzbietu

W parze można także ćwiczyć mięśnie kręgosłupa. Partnerzy układają się na plecach z głowami zwróconymi do siebie, na odległość wyciągniętych ramion, następnie wzajemnie splatają dłonie. Podczas tego ćwiczenia nogi pozostają ugięte w kolanach, tak by przenosić biodra raz na prawą, raz na drugą stronę. Ćwiczenie to wykonują oboje partnerzy jednocześnie, powtarzając je  10 krotnie dla prawej i dla lewej strony. Dla utrudnienia, można wykonywać to ćwiczenie, przenosząc biodra na przemian: partner na lewą a partnerka w tym czasie na prawą stronę.

Ćwiczenia relaksacyjne

W parze już na zakończenie treningu warto także wykonać kilka ćwiczeń relaksacyjnych. Na początek możecie wykorzystać przeciąganie się. Partnerzy siadają po turecku na przeciw siebie, ramiona prostują i rozstawiają na szerokość bioder, chwytając się za ręce. Następnie jedno z partnerów przyciąga dłońmi drugą osobę do siebie, by osoba wychylająca się wykonała skłon tułowia do przodu, a partner przyciągający jednocześnie do tyłu. Po czym następuje przejście do fazy wyjściowej ćwiczenia i zmiana.

A oto dwa proste ćwiczenia, które możecie wykonać w trakcie trening

www.fit.pl