fit.pl mobile logo

5 Efektywnych Ćwiczeń na Zgrabne Pośladki

Zgrabne pośladki to nie tylko kwestia estetyki, ale również symbol siły i zdrowia. Aby je uzyskać, potrzebny jest trening skupiający się na tej partii mięśniowej. Oto pięć sprawdzonych ćwiczeń, które pomogą Ci osiągnąć ten cel.

1. Przysiady (Squats)

Jak wykonywać:

 • Stań prosto z nogami rozstawionymi na szerokość bioder.
 • Pośladki wypchnij do tyłu, jednocześnie zginając kolana.
 • Upewnij się, że plecy są proste.
 • Przyjmij pozycję, jakbyś chciał usiąść na niewidzialnym krześle.
 • Wstań i powtórz ćwiczenie.

Dlaczego są skuteczne: Przysiady angażują głównie mięśnie pośladków, a także uda i biodra.

2. Wykroki (Lunges)

Jak wykonywać:

 • Stań prosto, a następnie wykonaj duży krok do przodu jedną nogą.
 • Zginaj kolana, aż tylne kolano niemal dotknie podłogi.
 • Upewnij się, że przednie kolano jest zgięte pod kątem 90 stopni.
 • Wróć do pozycji wyjściowej i zmień nogę.

Dlaczego są skuteczne: Wykroki wzmacniają pośladki oraz mięśnie ud.

3. Mostek (Glute Bridge)

Jak wykonywać:

 • Połóż się na plecach, nogi zgięte w kolanach, stopy płasko na podłodze.
 • Podnieś biodra do góry, tworząc prostą linię od kolan do ramion.
 • Zatrzymaj na chwilę, a następnie powoli opuść biodra.

Dlaczego są skuteczne: Mostek celuje w górne i środkowe partie pośladków.

4. Martwy ciąg na jednej nodze (Single-Leg Deadlift)

Jak wykonywać:

 • Stań prosto, trzymając hantle lub kettlebell.
 • Pochyl się do przodu, podnosząc jednocześnie jedną nogę za siebie.
 • Trzymaj drugą nogę lekko zgiętą w kolanie.
 • Wróć do pozycji stojącej.

Dlaczego są skuteczne: Ćwiczenie to angażuje głębokie partie pośladków i pomaga w stabilizacji miednicy.

5. Donkey Kicks

Jak wykonywać:

 • Ustaw się na czworakach z dłońmi pod ramionami.
 • Zginając nogę w kolanie, podnieś ją do góry, aż udo będzie w linii z plecami.
 • Wróć do pozycji wyjściowej i zmień nogę.

Dlaczego są skuteczne: Skupiają się na tylnych partiach pośladków, poprawiając ich kształt i jędrność.

 

Regularne wykonywanie tych ćwiczeń, najlepiej w serii 3-4 rund po 10-15 powtórzeń każde, przyniesie wymierne efekty w postaci zgrabniejszych i mocniejszych pośladków. Pamiętaj o prawidłowej technice i o tym, że kluczowe jest konsekwentne podejście do treningu. Warto również uzupełnić trening o zdrową dietę i odpowiednią regenerację, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl