fit.pl mobile logo

Aktywny dzień - jak rozplanować ćwiczenia

W ciągu dnia miewamy wzrosty i spadki energii. Dlatego planując ćwiczenia przystosuj je do wskazówek wewnętrznego zegara. Zagwarantuje to lepsze rezultaty

Ciało przygotowuje się do działania około 5-6 rano. Swój szczyt możliwości osiąga mniej więcej w południe i utrzymuje się do około godziny 14. Później organizm znowu zwalnia, by przyspieszyć za dwie godziny.

Wieczorem, mniej więcej od godziny 19, organizm zaczyna się już wyciszać i przygotowuje się do odpoczynku. Znając te uwarunkowania warto tak rozplanować swój dzień, by momenty aktywności zgrać z czasem, w którym nasz organizm jest najbardziej efektywny.

1. Rano

Czyli mniej więcej w godzinach 6 – 10. To idealny czas na rozruszanie mięśni i odchudzanie. O tej porze uaktywniają się bowiem hormony odpowiedzialne za przemianę materii, spalanie tłuszczu i samopoczucie.

Jednak o tej porze nie należy zbytnio się forsować, bo organizm nie jest jeszcze dostatecznie rozbudzony i gotowy do dużego wysiłku. I przed ćwiczeniami dobrze coś zjeść, bo ciało musi mieć co spalać.

O tej porze najlepsze są np. ćwiczenia aerobowe, rower, jogging lub pływanie.

 

2. Południe

A ściślej rzecz biorąc między godz. 10 a 14. Teraz można pozwolić sobie na intensywny trening. Organizm po porządnym śniadaniu (lepiej z niego nie rezygnować) pracuje teraz na pełnych obrotach.

Można więc sobie pozwolić na ćwiczenia siłowe, aerobik, pływanie, czy ćwiczenia na stepie. W okolicach godziny 14 warto zwolnić i zaaplikować sobie zestaw ćwiczeń relaksujących i rozciągających. No i oczywiście trzeba pamiętać, żeby dostarczyć organizmowi właściwej dawki paliwa – po treningu wskazany jest porządny obiad.

Można jeść bez obaw – zaraz po treningu organizm szybciej spala kalorie i przyswaja praktycznie wszystkie składniki.

 3. Popołudnie

Czyli między 16 a 18. Po chwilowym spadku energii organizm znów przyspiesza. To bardzo dobry moment na trening siłowy i ćwiczenia kardio – np. rower czy step.

Teraz też jest najlepsza pora na grę w piłkę nożną, jazdę na rowerze, tenisa, pływanie, wspinaczkę – czyli wszelkie dyscypliny, wymagające dużego wysiłku i dobrej kondycji.

O tej porze rośnie też poziom testosteronu (u kobiet też) i wzrasta kondycja. To jest to więc najlepszy moment na budowanie odporności.

3. Wieczór

Czyli po godzinie 20. Starczy już tych szaleństw. Organizm zmęczony po całodziennej harówce potrzebuje wypoczynku. Wtedy też zdaje o sobie znać gromadzony przez cały dzień stres.

Warto więc, jeśli jeszcze chce nam się ćwiczyć, postawić na ćwiczenia relaksujące i rozciągające. Na przykład joga, tai chi, stretching albo pilates. Dobry też będzie spokojny spacer albo basen. Jeśli trzeba jeszcze się sprężyć, można poćwiczyć mocniej, co pobudzi krążenie krwi i da nam dodatkową energię.

Ale lepiej nie przesadzać, bo zbytnie pobudzenie może spowodować problemy z zasypianiem. No i warto pamiętać o paliwie – lekka kolacja wskazana, bo inaczej nasz organizm nie będzie miał z czego się zregenerować.

 

www.fit.plPODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
andrewmail115

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO www.igortreneronline.pl. Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na www.igortreneronline.pl.

Zgłoś nadużycie-
kulturysta210

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Konkurs na stronie do wygrania 10.000 zł!! Szybka forma, Najlepsze plany treningowe i diety, sprawdź, nie pożałujesz, zmień swoją formę w nie całe 3 miesiące!! :))

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl