Możesz mieć prawidłową postawę i bez trudu biegać, skakać, zginać się. Jednak najpierw musisz o siebie zadbać stosując odpowiednie ćwiczenia na zdrowe i mocne plecy. W końcu twój kręgosłup lubi, gdy ćwiczysz i wzmacniasz mięśnie
fit.pl
2011-03-11 00:00
Udostępnij
Ćwicz, by wzmocnić plecy
Pamiętaj, aby ćwiczyć w przewietrzonym pokoju, lekkim stroju i bez butyów Ćwicz na leżąco. Każde ćwiczenie powtarzaj po 20-30 razy.
 

Fitness GirlSideZestaw ćwiczeń na zdrowy kręgosłup:
 

1. Kładziemy się na podłodze, nogi uginamy w kolanach, rozsuwamy stopy. Wyprostowane ręce przenosimy w górę i za głowę. Wdech. Powrót i wydech.
 

2. Leżymy na podłodze z nogami ugiętymi w kolanach. Ręce kładziemy wzdłuż tułowia. Podnosimy głowę jakbyśmy chciały obejrzeć nogi. Dotykamy brodą klatki piersiowej.
 

3. Leżymy na plecach. Jednocześnie podnosimy obie nogi zgięte w kolanach, przyciągamy je do klatki piersiowej. To ćwiczenie jest podobne, tylko ręce trzymamy wyprostowane za głową.
 

4. Leżymy na plecach, ręce splatamy pod głową. Ugięte w kolanach nogi przerzucamy raz na prawo, raz na lewo. Kolanem ugiętej lewej nogi dotykamy prawego łokcia. I odwrotnie.
 

5. Robimy kołyskę: oba kolana przyciągamy do łokci, głową dotykamy kolan, jeśli możemy, oczywiście.
 

6. Kładziemy się na brzuchu. Głowa na splecionych rękach. Nogi wyprostowane. Głowę odchylamy do tyłu. Odpoczywamy. Znów podnosimy i skręcamy w prawo i w lewo.
 

7. Kładziemy się na brzuchu. Ręce kładziemy koło twarzy, odchylamy głowę do tyłu podnosząc się na rękach tak by były wyprostowane w łokciach. Po kilku sekundach wracamy do pozycji wyjściowej.

www.fit.pl